UKRjizn.com
Image default
Економіка

Міграція стала головною темою переговорів президентів США та Мексики

Через місяць після того, як президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор проігнорував саміт Америк, організований Джо Байденом у Лос-Анджелесі, він зустрівся у вівторок зі своїм американським колегою в Білому домі на тлі зростання напруженості з приводу міграції.

У спільній заяві після зустрічі двоє лідерів зазначили, що Мексика також зобов’язалася інвестувати 1,5 мільярда доларів у прикордонну інфраструктуру в період з 2022 по 2024 рік.

У ході переговорів також було порушено питання безпеки та економічного співробітництва, у тому числі необхідність інвестування в проекти розвитку країн Центральної Америки, щоб утримати їх громадян від еміграції.

Торгівля людьми також опинилася в центрі уваги після того, як наприкінці минулого місяця понад 50 мігрантів, багато з яких були мексиканцями, загинули в розжареній від сонця фургоні вантажівки в Техасі.

Лідери двох країн заявили, що трагедія в Сан-Антоніо «ще більше зміцнює нашу рішучість боротися з багатомільярдною злочинною індустрією торгівлі людьми, що наживається на мігрантах, та активізувати наші зусилля щодо усунення корінних причин міграції».

В умовах стрімкого зростання інфляції з обох боків кордону Лопес Обрадор заявив, що запропонував призупинити дію тарифів та мит, щоб «зменшити ціни для споживачів в обох наших країнах».

Він також оприлюднив спільний план державно-приватних інвестицій для більшої кількості товарів.

Це вже другий візит Лопеса Обрадора до Білого дому, відколи Байден вступив на посаду.

У червні Лопес Обрадор бойкотував Саміт Америк, який проходив у Лос-Анджелесі, через відмову Байдена запросити лідерів Куби, Венесуели та Нікарагуа.

Байден заявив у вівторок, що журналісти невірно охарактеризували “міцні та продуктивні відносини” між двома лідерами.

Однак Лопес Обрадор був обережнішим, сказавши, що «незважаючи на наші образи, які нелегко забути, у багатьох випадках ми… можемо працювати разом як справжні союзники».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.