UKRjizn.com
Image default
Економіка

Мінфін США дозволив інвесторам отримати виплати за російським суверенним боргом

Міністерство фінансів США випустило у п’ятницю спеціальний дозвіл, що дозволяє здійснення виплат інвесторам, які свого часу застрахувалися від можливого невиконання Росією своїх кредитних зобов’язань, отримавши звані кредитно-дефолтні свопи.

Кредитно-дефолтний своп є двосторонньою угодою, відповідно до якої покупець цінних паперів здійснює періодичні виплати продавцю в обмін на платіж, зумовлений настанням кредитного випадку (дефолту, або невиконання зобов’язань) щодо погашення відповідної заборгованості.

Зазвичай простий процес виплати кредитно-дефолтних свопів серйозно ускладнився в червні, коли Вашингтон заявив, що санкції щодо Росії мають на увазі повну заборону купівлі суверенного російського боргу.

Інвестор, який купує контракт із кредитно-дефолтним свопом, у разі дефолту зазвичай передає забезпечену заставну облігацію банку чи фонду, який продав йому цей своп. Як правило, цей процес супроводжується аукціоном для визначення ціни свопу, але через санкції цей обмін фактично став незаконним.

“Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) видало дві генеральні ліцензії (зі звільненнями від зобов’язань), щоб допомогти американським та іншим глобальним інвесторам акуратніше вийти з ризикованих російських активів”, – заявив представник Міністерства фінансів.

Цей крок також дозволяє фінансовим установам «сприяти, здійснювати кліринг та врегулювати» нещодавно схвалені транзакції, йдеться на веб-сайті Міністерства фінансів.

Аналітики підрахували, що через плутанину, що виникла, була затримана виплата близько 2,5 млрд доларів у вигляді кредитно-дефолтних свопів за російським суверенним боргом.

У червні Мінфін повідомив про те, що Росія допустила дефолт з обслуговування свого боргу, хоча проблеми почалися ще в травні, коли Москва не виплатила додаткові 1,9 млн. доларів у вигляді відсотків, які накопичилися за раніше прострочений платіж.

Мінфін також дозволив інвесторам до 19 жовтня згорнути операції із цінними паперами, випущеними російськими організаціями за договорами, укладеними до 6 червня.

За словами Джея Ауслендера, партнера юридичної фірми Wilk Auslander, дії Мінфіну є «розумними». Він зазначив, що «з фінансового погляду це хороші новини, і ми сподівалися їх почути».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.