UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Якою буде мінімальна пенсія в Україні у 2022 році

З 1 липня 2022 року в Україні зріс прожитковий мінімум. І, звичайно, все це позитивно позначається на соціальних виплатах для населення. Саме тому настав час поговорити про те, якою буде мінімальна пенсія в Україні, бо на основі цього показника розраховуються пенсійні виплати.

Останні новини

1 липня пенсії зросли на 93 гривні. Тепер мінімальна пенсія у бюджеті України складає 2027 гривень. Збільшення соціального показника пов’язане з тим, що зріс мінімум життя, що розраховується саме для непрацездатних осіб. Наступне підвищення пенсій призначено на 1 жовтня. Проте проблема таки є, тому що незважаючи на кілька етапів підвищення виплат, більшість громадян України отримують пенсії нижчі, ніж прожитковий мінімум. Все це пов’язано з низькою зарплатою в країні, складною економічною ситуацією та, звичайно, воєнним становищем.

За попередніми даними, приблизно 11 000 000 українців сьогодні перебувають за межею бідності. І це далеко неточна цифра, тому що останні події в країні змінили її на більш високий бік, просто результати ще не зафіксовані.

За попередніми даними, мінімальна пенсія протягом 2022 року має зрости лише на 159 грн. Базові потреби пенсіонера, за орієнтовними розрахунками представників Міністерства соціальної політики, становлять 3692 гривні.

Підвищення з 1 жовтня

1 жовтня за планом очікується зростання пенсій за віком. Тобто на це зможуть розраховувати непрацюючі громадяни, яким виповнилося 65 років. При цьому потрібно мати мінімальну кількість стажу – 30 років для жінок та 35 – для чоловіків.

Останні новини також говорять про те, що пенсіонерам, яким уже виповнилося понад 70 років, пропонується додати одну компенсаційну виплату, яка має оплачуватись щомісяця. Її розмір становить 300 гривень, але призначатиметься вона лише тим, хто не отримує понад 10 340 гривень за місяць.

Пенсійний фонд також зазначає, що люди віком від 70 років, які отримують пенсію відповідно до закону про державне страхування, та мають мінімальну кількість стажу, мінімальний розмір пенсії має становити 3000 гривень.

Також планується збільшити мінімальну пенсію із грудня 2020 року. Зазвичай це відбувається разом із рівнем прожиткового мінімуму, і на даний момент будь-яких додаткових новин із приводу того, яким буде розмір мінімальної пенсії в Україні у 2022 році немає.

Без пенсійних накопичень ніяк

Мінфін вважає, що розраховувати на гідну пенсію без накопичень коштів, які зберігатимуться у недержавних пенсійних фондах, неможливо. Реформа буде проведена не раніше 2023 року, зате за рахунок неї можна збільшити середню пенсію.

Підготовка до запровадження цієї реформи триває вже близько 16 років.

Накопичувальні пенсії – це дуже вигідне вкладення у свою старість. Сьогодні солідарна пенсійна система не зовсім дієздатна, тому що вона не забезпечує високого рівня життя для пенсіонерів. Проблемою є демографія, тому що зараз виплати фінансуються з Пенсійного фонду, а офіційно працевлаштованих людей у ​​країні досить мало. І поточна ситуація ніяк не сприяє збільшенню кількості громадян, які офіційно працюють. Тривалість життя збільшується, і лише ЄСВ не може забезпечити вигідного рівня пенсій.

Якщо говорити цифрами, то середня пенсія сьогодні становить приблизно 30% від середньої зарплати. І за даними Міжнародної організації праці цей показник не досягає оптимального рівня, він на 11% менший, ніж потрібно. Відповідно, якщо нічого не змінювати, то після виходу на пенсію людині доводиться суттєво урізати свої витрати.

Альтернативних джерел доходів сучасні пенсіонери не мають, тому зміни просто необхідні. І вирішити цю проблему дозволить сама накопичувальна система, бо вона зменшує залежність Пенсійного фонду від державного бюджету. Певні вклади, які робитимуть працівники протягом своєї трудової діяльності, дозволять забезпечити їхню гідну старість. Робота пенсійних фондів, у свою чергу, має регулюватися державою, тобто українці зможуть отримати якісь гарантії.

До чого це призведе у майбутньому?

Усі зміни, описані вище, призведуть до того, що накопичувальна пенсія оплачуватиметься нарівні з традиційною. Вона не буде меншою за звичайну пенсію.

Якщо зробити нехитрі розрахунки, то за середньої зарплати 15 000 гривень, а також за наявності певної кількості трудового стажу, тобто не менше 35 років, то пенсія становитиме 6741 гривню. Якщо говорити докладніше, то пенсіонер отримуватиме одночасно дві пенсії – солідарну та накопичувальну, тобто таким чином зросте й мінімальна пенсія в Україні у 2022 році. Якщо реформа справді запуститься 2023-го року, то середня пенсія в Україні 2058-го року буде вдвічі більшою, ніж вищевказані цифри.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.