UKRjizn.com
Image default
Допомога

Мінімальні аліменти в Україні в 2020 році

Статистика показує, що поступово кількість розлучень в Україні збільшується. Дослідження показують, що багато пар бездумно одружуються в ранньому віці і, не знаходячи в новоспеченому Союзі гармонії, просто подають на розлучення. Проте навіть за такий короткий час сім’ї встигають завести дитину, а тому після процедури розірвання шлюбу постає питання про виплату аліментів. Оскільки ціни в магазинах на всі види товарів і послуг досить швидко ростуть, аліментів не завжди вистачає для забезпечення дитини всім потрібним. Саме тому батьки цікавляться, якими будуть мінімальні аліменти в Україні в 2020 році і чи збирається уряд їх збільшувати.

аліменти в Україні

Детальніше про аліменти

Для початку потрібно розібратися в тому, що саме являють собою аліменти. Це своєрідна грошова виплата, яку здійснює один з батьків на користь іншого батька з метою підтримання його матеріального становища і для забезпечення дитини всім необхідним для комфортного проживання та розвитку. Аліменти встановлюються відповідно до чинного законодавства і повинні витрачатися виключно на утримання дитини.

Найчастіше платником виступає батько, оскільки статистично діти частіше залишаються з матір’ю. Однак якщо дітей було вирішено залишити з батьком, то платником виступає саме мати. Виплати оформляються тільки на тих осіб, з якими діти дійсно проживають і хто відповідає за їх зміст.

Бувають такі випадки, коли батьки дитини офіційно не розлучаються, але при цьому проживають і ведуть господарство виключно роздільно. Законодавством передбачається, що навіть у таких випадках можуть бути оформлені аліменти. Мінімальні аліменти 2020 в Україні сплачуються до моменту досягнення дитиною повноліття, але при необхідності строки виплат можуть бути продовжені до досягнення дитиною 23 років – при навчанні дитини у вищому навчальному закладі на денній формі.

розмір аліментів

Як визначається величина виплат?

Розмір аліментів в Україні майже у всіх випадках різний, адже вони встановлюються окремо для кожного випадку. При цьому компроміс в даному питанні може досягатися декількома шляхами, а саме:

  1. Добровільно за допомогою простої домовленості між батьками. Вони обговорюють між собою розмір виплат, а потім складають і запевняють необхідні папери, але в деяких випадках все може обходитися і без цього.
  2. За допомогою судового розгляду. Саме до такого варіанту колишнє подружжя вдається в більшості випадків. Суд встановлює точну суму аліментів з урахуванням всіх можливих нюансів, доплат і навіть індексації. При цьому відповідач в суді може відразу вибрати зручну йому форму оплати. Аліменти можуть відразу відраховуватися від його заробітної плати або ж він може сам проводити оплату щомісяця шляхом безготівкового або готівкового розрахунку.

До сплати аліментів потрібно ставитися серйозно, адже за ухилення законодавством передбачаються певні покарання, серед яких є не тільки прості штрафи, але навіть тюремне ув’язнення.

Мінімальні аліменти в Україні в 2020 році

Згідно з чинним законодавством, мінімальні аліменти встановлюються у розмірі актуального прожиткового мінімуму для тієї категорії, до якої належить дитина. Якщо мова йде про дитину віком до шести років, то на початок року мінімальна сума аліментів складе 1754 гривні, в середині року вона досягне вже 1815 гривень, а в кінці – 1877 гривень. Для дитини віком до 18 років мінімальні виплати будуть встановлені у розмірі 2187 гривень, 2264 гривень та 2340 гривень відповідно. Для дітей старше 18 років аліменти встановлюються в розмірі прожиткового мінімуму для працездатного громадянина. В такому разі на початку мінімальні відрахування складуть 2073 гривні, пізніше вони будуть підняті до 2146 гривень, а в кінці року досягнуто вже 2218 гривень.

Як показує практика, таких сум толком не вистачає на утримання дитини і забезпечення його всім необхідним. Саме тому батьки, які виховують дитину, звертаються до суду з метою збільшення розміру виплат. Суд бере до уваги всі фактори і нюанси, після чого приймає зважене рішення. Щоб самостійно приблизно визначити величину виплат для кожного конкретного випадку, можна використовувати калькулятор розрахунку аліментів в Україні – спеціальний додаток, який розраховує аліменти з урахуванням різних факторів, наприклад, кількості дітей у сім’ї, наявності інвалідності і не тільки.

Якщо ж після розгляду справи судом обрана сума не влаштовує позивача, то дозволяється подати апеляцію. Відповідач також має право на подачу позову, якщо вважає встановлену суму аліментів не відповідає або якщо виплати створюють для нього серйозні фінансові труднощі.

Нерідкі випадки, коли батьки шукають спосіб не платити аліменти і хоч якось відв’язатися від цього зобов’язання. Найпростіший сценарій – прикинутися безробітним. Однак навіть безробітні зобов’язуються здійснювати відрахування. Аліменти в Україні з безробітного 2020 встановлюються для кожної області та конкретного випадку в індивідуальному порядку.

декретные выплаты

Покарання за ухилення від сплати

За прострочення виплат законодавством передбачені певні покарання, навіть якщо прострочення становить всього лише один день. За кожен день ухилення потрібно доплатити додатково по 1% від величини аліментів. Якщо несплата є систематичною, то штраф зростає додатково на 20%, 30% або навіть 50% і в цілому може досягати чималих сум. Ще один вид покарання – призначення від 120 до 240 днів громадських робіт. Якщо порушення повторне, то тоді призначається вже 320 днів виправних робіт. При цьому служби починають обмежувати можливості і права неплатника, наприклад, відбирають права або дозвіл на зброю, право нотаріально завіряти угоди. Злісних неплатників очікує адміністративний арешт, після якого йде кримінальна відповідальність.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.