UKRjizn.com
Image default
Економіка

Міністр енергетики США закликала нафтовиків не збільшувати експорт палива

Міністр енергетики США Дженніфер Гренхольм закликала керівників вітчизняних нафтопереробних заводів не збільшувати експорт таких видів палива, як бензин та дизельне паливо, додавши, що адміністрації Байдена, можливо, доведеться розглянути питання щодо вжиття заходів, якщо заводи не створюватимуть запаси. Про це йдеться у листі, надісланому Гренхольм у середині місяця, зміст якого було оприлюднено у суботу.

Американські нафтопереробні заводи збільшили у серпні експорт нафтопродуктів, оскільки внутрішнє виробництво сирої нафти зросло, а світовий попит на паливо продовжує відновлюватись.

Міністр енергетики в листі від 18 серпня закликала голів семи нафтопереробних компаній, включаючи Valero, ExxonMobil і Chevron, нарощувати запаси палива, оскільки США наближаються до піку сезону ураганів.

«З огляду на історично рекордний рівень експорту нафтопродуктів із США, я ще раз закликаю вас у найближчому майбутньому зосередитися на створенні запасів у Сполучених Штатах, а не на розпродажі існуючих запасів і подальшому збільшенні експорту», ​​— йдеться у листі, надісланому Гренхольм нафтовикам.

Цього літа адміністрація президента Джо Байдена була стурбована високими обсягами експорту нафтопродуктів із США, оскільки ціни на бензин ненадовго досягли рекордної позначки 5 доларів за галон, що призвело до зростання інфляції до 40-річного максимуму. З того часу ціни на бензин впали приблизно до 3,86 долара за галон.

Синоптики прогнозують, що сезон ураганів в Атлантиці буде цього року інтенсивним, що може становити небезпеку для нафтопереробних заводів. Ціни на бензин, що все ще залишаються високими, є загрозою для демократів напередодні проміжних виборів 8 листопада, на яких вони сподіваються зберегти контроль над обома палатами Конгресу.

Гренхольм сказала, що адміністрація веде переговори з владою штатів Східного узбережжя, де рівень запасів бензину досяг найнижчого показника майже за десятиліття. За її словами, Міненерго переводить запаси бензину та мазуту на північному сході США, що становлять 2 мільйони барелів палива, в «активний режим очікування» на випадок можливого стихійного лиха, а також готує інші дії на випадок непередбачених обставин.

Адміністрація сподівається, що компанії “активно задовольнятимуть цю потребу” у створенні запасів, сказала вона. Якщо цього не станеться, адміністрації «необхідно буде розглянути додаткові федеральні вимоги або інші надзвичайні заходи», додала Гренхольм, не вдаючись до деталей.

На зустрічі з нафтопереробниками у червні Гренхольм відмовилася від плану заборонити експорт палива зі США, але цю ідею ніколи повністю не відкинули.

Нафтопереробники заявили, що заборона може перенаситити внутрішні ринки паливом та призвести до того, що деякі заводи скоротять виробництво, що може зменшити пропозицію та чинити тиск на ціни у бік підвищення.

«Розмови про [запрете] експорту в кращому разі відволікають увагу, а в гіршому – контрпродуктивні для цін та поставок», – сказало джерело, знайоме з переговорами Гренхольм із нафтопереробниками.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.