UKRjizn.com
Image default
Економіка

Міністр фінансів України обраний головою Ради керуючих Світового банку та МВФ

У п’ятницю 41-річного українського міністра фінансів Сергія Марченка обрано головою ради управляючих Міжнародного валютного фонду та Світового банку у 2023 році.

Рішення ухвалено одноголосно всіма країнами – членами, під час щорічної осінньої спільної сесії МВФ та Світового банку у Вашингтоні.

Сергій Марченко також головуватиме на щорічних зборах МВФ та Світового банку наступного року, які планується провести у Марокко.

Голова Ради керуючих СБ та МВФ обирається щорічно на основі регіональної ротації.

У заяві з приводу свого призначення Марченко зазначив, що це велика честь представляти Україну, і це перший випадок за 30 років, коли представник України очолить міжнародні фінансові інститути після того, як Україна до них приєдналася. Марченко також вважає, що його нова посада дозволить збільшити ефективність співпраці України з міжнародними фінансовими організаціями та країнами-членами Світового банку та МВФ.

Напередодні МВФ оголосив про надання додаткових $1,3 мільярда для екстреного фінансування потреб українського уряду.

На осінній сесії Світового банку та МВФ домінували питання величезного впливу війни в Україні на світову економіку. Президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних донорів надати для його країни у 2023 році $55 мільярдів додаткового фінансування, щоб підтримати економіку України та перші кроки реконструкції.

Президент Світового банку Девід Малпас заявив у п’ятницю акціонерам обох інститутів, що вдалося мобілізувати $13 мільярдів як надзвичайне фінансування для України з початку війни, включаючи гранти, гарантії та пов’язане паралельне фінансування зі США, Великобританії, Європи та Японії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.