UKRjizn.com
Image default
Економіка

Міністри фінансів G20 обговорили боротьбу з глобальними економічними загрозами

Керівники фінансових відомств країн «Великої двадцятки», які зустрілися сьогодні на Балі, мають досягти прогресу у подоланні глобальних економічних загроз, викликаних війною Росії в Україні, інакше гуманітарні наслідки будуть катастрофічними для всього світу, заявила в п’ятницю міністр фінансів Індонезії.

Деякі західні міністри розкритикували російських офіційних осіб, які були присутні на переговорах, а міністр фінансів США Джанет Йеллен заявила, що «жорстока і несправедлива війна», оголошена Росією, є єдиною причиною економічної кризи, з якою зараз зіткнувся світ.

Вторгнення Росії в Україну, яке Кремль називає «спеціальною військовою операцією», затьмарило всі нещодавні зустрічі в рамках G20, зокрема, зустріч міністрів закордонних справ минулого тижня.

Міністр фінансів приймаючої країни Індонезії Шрі Мульяні Індраваті сказала, що світ покладає великі надії на те, що G20 зможе впоратися з погрозами війни, зростання цін на сировинні товари та побічні ефекти, що впливають на здатність країн з низьким рівнем доходу погасити борги.

«Ми чудово розуміємо, що ціна нашої нездатності працювати разом перевищує наші можливості. Гуманітарні наслідки для всього світу, особливо для багатьох бідних країн, будуть катастрофічними», – сказала вона.

До складу G20 входять країни Заходу, які ввели санкції проти Росії та звинувачують її у військових злочинах в Україні, що Москва заперечує, а також такі країни, як Китай, Індія та Південна Африка, які реагують більш стримано.

Шрі Мульяні закликала учасників «наводити мости один з одним», щоб приймати більше конкретних рішень та робити конкретні дії.

Вона також закликала до проведення спільного форуму за участю міністрів фінансів і сільського господарства «Великої двадцятки», щоб виробити конкретні заходи для вирішення проблеми дедалі більшої нестачі продовольства і кризи, що насувається, з поставками добрив.

Заступник представника G20 від Індонезії з фінансів Вемпі Сапутра повідомив агентству «Рейтер», що п’ятничні обговорення були продуктивними, і учасники не пішли під час виступу російського делегата, як це було раніше.

На зустрічі особисто виступив заступник міністра фінансів РФ Тимур Максимов, а міністр фінансів РФ Антон Силуанов брав участь у форумі у віртуальному форматі, повідомило джерело, знайоме з питанням.

«Не секрет, що [на собрании] були зроблені дуже відверті заяви, але важливим є те, що ми знаходимося в моменті величезних лих і потрясінь у нашій глобальній економіці, а також у геополітичному контексті”, — сказав в інтерв’ю «Рейтер» Ахім Штайнер, адміністратор Програми розвитку ООН (ПРОООН), який був присутнім на одній із сесій.

Вемпі Сапутра сказав, що учасники зустрічі все ще обговорюють можливість випуску підсумкового комюніке.

Проте представники західних країн неодноразово заявляли, що зустрічі G20 не можуть відбуватися у звичайному режимі через присутність Росії.

Міністр фінансів Канади Христя Фріланд заявила російським колегам, що покладає на них особисту відповідальність за «військові злочини», скоєні Росією під час вторгнення в Україну, повідомило агентству «Рейтер» джерело, яке представляло на зустрічі одну із західних країн.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров залишив одну із зустрічей G20, яка пройшла на Балі минулого тижня після того, що він назвав «шаленою критикою» своєї країни у зв’язку з війною. Ця зустріч закінчилася без комюніке або будь-яких оголошень про домовленості.

Комісар ЄС з економіки Паоло Джентилоні з відеозв’язку заявив, що світова економіка зіткнулася із «серйозним спадом» через війну.

“Більшість ключових ризиків для глобальної перспективи – зростання цін на сировину, брак продовольства і тривалі збої в ланцюжку поставок – залежать від розвитку війни, розпочатої Росією”, – сказав Джентилоні.

Йєллен сказала, що одним з її головних завдань було підштовхнути кредиторів G20, включаючи Китай, до списання боргів країн, які мають боргові труднощі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.