UKRjizn.com
Image default
Економіка

Міністри фінансів G7 домовилися встановити граничну ціну на російську нафту

«Сьогодні ми підтверджуємо наш спільний політичний намір завершити розробку та впровадити всеосяжну заборону на послуги, які дозволяють здійснювати морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження по всьому світу», – заявили 2 вересня міністри G7, куди входять Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та Сполучені Штати.

Цей захід спрямований на скорочення доходів Кремля від експорту нафти, які Путін використовує для війни в Україні. При цьому приплив нафти на ринок буде збережено, щоб уникнути стрибків цін. Ключові деталі поки що не оприлюднені.

Міністри фінансів найбільш розвинених країн світу підтвердили свою прихильність до плану після віртуальної зустрічі. Однак вони заявили, що сам граничний рівень цін за барель буде визначено пізніше «на основі низки технічних факторів», які мають бути узгоджені коаліцією країн.

Надання послуг морського транспортування, включаючи їх страхування та фінансування, буде дозволено лише в тому випадку, якщо російські нафтоналивні вантажі закуповуватимуться не вище за граничну ціну, «визначену широкою коаліцією країн, що реалізують обмеження цін».

Міністри заявили, що працюватимуть над доопрацюванням деталей у рамках своїх власних внутрішніх процедур, прагнучи погодити їх із початком дії санкцій Європейського Союзу, які заборонять імпорт російської нафти, починаючи з грудня.

Ціни на російську нафту зросли в очікуванні ембарго ЄС, при цьому нафту марки Urals торгують зі знижкою від 18 до 25 доларів за барель порівняно з еталонною нафтою марки Brent; раніше ця маржа становила 30-40 доларів. Незважаючи на падіння обсягів експорту нафти з Росії, її доходи у червні зросли на 700 мільйонів доларів порівняно з травнем через зростання цін, повідомило Міжнародне енергетичне агентство.

Міністерство фінансів США висловило побоювання, що ембарго ЄС може спровокувати боротьбу за альтернативні постачання, що призведе до зростання світових цін на нафту до 140 доларів за барель, і з травня воно просуває політику обмеження цін як спосіб зберегти приплив російської нафти на ринки.

Міністри заявили, що прагнутимуть до створення ширшої коаліції країн для закупівлі російської нафти і нафтопродуктів тільки за граничними цінами або нижче за них, і запропонують їм зробити свій внесок у цей план.

Деякі офіційні особи G7 висловили стурбованість тим, що обмеження не виявиться успішним без участі Китаю та Індії, які збільшили свої закупівлі російської нафти після вторгнення Росії до України. Однак іншими учасниками дискусії висловлено думку, що Китай та Індія висловлюють зацікавленість у купівлі російської нафти за ще нижчою ціною, тобто відповідно до політики граничного рівня.

Ефективність обмежень значною мірою залежатиме від відмови у страхуванні судноплавства за посередництва Лондона, яке покриває близько 95% світового танкерного флоту, та від фінансування перевезень. Аналітики, проте, вважають, що Москва, можливо, зможе знайти альтернативи, щоб обійти ліміт, якого, за її заявами, не збирається дотримуватися.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.