UKRjizn.com
Image default
Економіка

Минулий тиждень на Уолл-стріт став найгіршим з початку пандемії

Один з основних індексів Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE) S&P 500, закрився минулої п’ятниці, піднявшись лише на 0,2%. Це незначне зростання зовсім не вплинуло на загальний негативний результат 11 останніх тижнів, коли S&P 500 десять разів “закривався” в мінусі.

Аналітики пояснюють такий «ведмежий» тренд тим, що центробанки різних країн з метою стримування зростання інфляції почали підвищувати облікові ставки. Цей захід зазвичай допомагає зупинити зростання цін за рахунок зниження торговельно-фінансової активності, але фондові ринки цю стратегію не люблять, оскільки вона уповільнює бізнес-активність та підвищує ризик початку рецесії.

5 червня керівництво Федеральної резервної системи (ФРС), що виконує роль центробанку США, підвищило базову облікову ставку відразу на 75 процентних пунктів, чого не відбувалося з 1994 року. Тепер ставка дорівнює 1,5-1,75% замість колишніх 0,75-1,00%.

Економічні складнощі в США посилили і примхи природи: понад 1100 пасажирських авіарейсів було скасовано у п’ятницю в аеропортах центральних та східних штатів країни через потужні грозові бурі. З цієї ж причини днем ​​раніше, 16 червня, було скасовано ще 1700 авіарейсів. Розклад польотів виявився серйозно порушеним, оскільки в Сполучених Штатах уже розпочався сезон літніх відпусток.

Щоб якось вирішити ситуацію, міністр транспорту США та колишній кандидат у президенти Піт Буттіджич провів нараду з головами провідних авіакомпаній та обговорив із ними, які заходи може вжити індустрія для нормалізації комерційного авіасполучення.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.