UKRjizn.com
Image default
Податки

Митний калькулятор авто 2022 в Україні. Розрахунок

Кабінет міністрів прийняв постанову з приводу того, що тепер розмитнити транспортний засіб можна через програму «Дія». Рішення про це було прийнято ще 15 вересня, і воно є дуже важливим, тому потрібно обговорити всі новини з цього питання в контексті того, яким буде митний калькулятор авто 2022 в Україні.

Митний калькулятор авто 2022 в Україні

Нововведення системи

Ввезення іноземних автомобілів в Україну останнім часом супроводжувалося великою кількістю обмежень і незручностей. Влада вирішила зробити розмитнення транспортних засобів більш доступним, тому прийняли відповідну постанови, це є таким собі стартом для експериментального законопроекту.

Суть даних нововведень полягає в тому, що через смартфон можна буде подати необхідні документи, оплатити митний збір і завершити процедуру оновлення два автоматичному режимі. Природно, все оплатити згодом можна буде теж онлайн, це максимально просто, а також зручно.

Основною перевагою даного законопроекту, за словами прем’єр-міністра є те, що діє він без корупції.

Відповідно до документів експериментальний законопроект діятиме з 2 грудня 2021 року по 31 Серпня 2023 року. Державна митна служба зобов’язана відкрити спеціальний рахунок у Держказначействі для того, щоб стягнути саме з його допомогою митні платежі. Паралельно буде потрібно оновлення технічної бази документів для розмитнення через програм, але розрахунок митних платежів при ввезенні автомобіля в митному калькуляторі стане набагато легше.

Представництво програми» Дія ” говорить про те, що даний проект стосується тільки легкових автомобілів, пасажирських фургонів та інших машин, але тільки тих, які стосуються перевезення людей.

Варто нагадати!

З 15 червня 2021 року в Україні діють правила пільгового розмитнення автомобілів, так званих «євроблях». Відповідно до нових правил, тепер всі транспортні засоби, які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, зобов’язані оподатковуватися за пільговою ставкою. Сума податкових виплат також залежить від віку автомобіля. У розрахунок приймаються обсяги двигуна, але від вартості машини податки не відштовхуються. І найкраще допоможе провести розрахунки митний калькулятор в 2022 році в Україні.

Калькулятор авто в Україні

В цілому, подібна пільгова програма є досить вигідною, тому що за розмитнення можна буде заплатити не більше 1000 євро. І такі автомобілі тимчасово будуть звільнені від мита з ввезення. Однак одна людина на пільгових умовах може розмитнити тільки один автомобіль. Зробити це дозволяється протягом 180 днів з моменту набрання Законом чинності. Однак учасникам АТО продовжать пільгову програму до 270 днів.

Важливо нагадати про те, що під дію Закону проекту не потрапляють автомобілі які не відповідають нормам Євро-2, або виробляються в країні державі-агресора, теж саме йдеться про ті автомобілі, які ввозяться з тимчасово окупованої території України.

Важливі нюанси розмитнення!

Є нюанси, а яких необхідно пам’ятати постійно:

  • Не можна офіційно оформити автомобіль, які привезли або зібрали в Росії.
  • Також обов’язково варто пам’ятати про те, що оформити транспортний засіб необхідно протягом 10 днів після проходження кордону, інакше буде виписаний штраф. Пара днів прострочення-це штраф від 17 000 гривень, але якщо проходить більше 30 робочих днів, то розмір штрафу досягає 170 000 грн.
  • Пільгове розмитнення тепер діє тільки для учасників АТО – до 8 лютого 2022 року. Всі інші вже не зможуть скористатися цією перевагою.
Митний калькулятор авто 2022

Податок на автомобіль:

  • При розмитненні транспортного засобу потрібно сплатити акцизний збір, який розраховується за формулою, де ставка множиться на об’єм двигуна і кількість років машини.
  • Розмір базової ставки залежить від типу двигуна, тобто існують різні показники для бензинового і для дизельного обладнання.
  • Щодо віку машини, то від поточного року віднімається Рік випуску автомобіля і ще -1 рік, і якщо транспортному засобу більше 15 років, то використовується коефіцієнт, який дорівнює цій кількості.
  • Для електрокарів діють свої податки-акциз становить один євро на один кіловат акумуляторної ємності. Для гібридних машин використовується коефіцієнт – 100 євро за автомобіль.

Окремо варто сказати, що митний калькулятор мотоциклів 2022 року має свої особливості, і ставки для мотоциклів будуть трохи дургими.

Митний збір

Не менш важливою виплатою при розмитненні автомобіля є митний збір або мито. Вона становить 10% від вартості авто, але не може бути меншою від митної ціни, який встановлює відповідні органи.

0 % – це відсоток по виплатах для електромобілів, виняток складається для тих країн, з якими в України підписано заяву про вільну торгівлю. Йдеться про те, що ця угода дає право зменшувати митну ставку. Наприклад, для країн ЄС вона складе 4,5 % – для Канада – 0 %, але тільки якщо машині до п’яти років, і для Грузії теж 0% потрібно дотримуватися всіх правил правила безмитної торгівлі. І митний калькулятор з Німеччини в Україну теж передбачає пільгові ставки.

Оплата ПДВ

Окремої уваги заслуговує ПДВ, тому що він оплачується власником транспортного засобу і його розмір становить 20% від ціни транспортного засобу. Якщо людина ввозить електромобіль, то протягом 2022 року ПДВ платити не треба-діє нульова ставка.

Важливо сказати про те, що якщо працівники митної служби побачать занадто низьку вартість автомобіля по базі, то вони можуть її збільшити, відповідно, збільшиться мито, або акцизний збір і податок в грошовому вираженні, а не в процентному.

Існує ряд експертів, які займаються повністю всіма розрахунками по митниці ввезених автомобілів, і до них варто звертатися, якщо не хочеться займатися документами самостійно. Природно, вони надають тільки платні послуги.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.