UKRjizn.com
Image default
Економіка

Міжнародний комітет порятунку засудив атаку на порт Одеси

Міжнародний комітет порятунку (International Rescue Committee, ІРС) – впливова міжнародна гуманітарна організація – стурбований повідомленнями про сьогоднішній ракетний обстріл порту Одеси російськими військовими.

У повідомленні, поширеному ІРС у суботу, йдеться, що «12 годин надії виявилися жорстоким обманом»: Росія завдала ракетного удару по морському порту в українській Одесі менш ніж через 12 годин після укладання в Туреччині угоди щодо вивільнення понад 20 мільйонів тонн зерна, призначеного на експорт та заблокування в Україні внаслідок військових дій Росії.

«IRC стривожений повідомленнями, що український чорноморський порт сильно пошкоджений внаслідок ракетного удару. Це безкарність у дії: незаконні та аморальні дії все частіше стають типовим прикладом сучасної війни та становлять серйозну загрозу міжнародному порядку», – йдеться у повідомленні.

Девід Мілібенд, генеральний директор та президент Міжнародного комітету порятунку, заявив: «Протягом 12 годин ми плекали надію на полегшення глобальної кризи продовольства завдяки постачанню українського зерна. Тепер сподівання виглядають як жорстокий обман. Ми знаємо, що 18 мільйонів людей страждають від нестачі продовольства в Сомалі, Кенії та Ефіопії, і ці країни дуже залежать від українського зерна. Постачання були для них буквально рятівним колом. Атака на порт є символом епохи безкарності, коли державні та недержавні суб’єкти можуть чинити звірства, не будучи притягнутими до відповідальності… Війна – це трагедія для України, але також і глобальна катастрофа для тих, хто найбільше потребує [в помощи]».

Міжнародний комітет порятунку миттєво відреагував на гуманітарну кризу в Україні, яка вибухнула внаслідок російського вторгнення у лютому цього року. IRC працює як безпосередньо, і з місцевими партнерами. Комітет надає життєво важливу допомогу біженцям. У Східній Африці IRC реалізує план реагування на посуху, забезпечуючи понад мільйон людей необхідними продуктами харчування, питною водою, медичними препаратами та іншими ресурсами.

Внаслідок сьогоднішньої атаки на Одесу було поранено кількох людей, повідомив у суботу голова адміністрації Одеської області. За словами Максима Марченка, «на жаль, є поранені. Інфраструктуру порту пошкоджено». Глава області сказав про це у відеозверненні, розміщеному в соціальних мережах, не уточнивши тяжкості травм, завданих людям.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що удари по Одесі показали, що Москва не може стримувати своїх обіцянок.

«Це доводить лише одне: хоч би що Росія говорила і не обіцяла, вона знайде способи цього не виконувати», – сказав він під час зустрічі з американськими конгресменами, йдеться у заяві президента.

Володимир Зеленський зустрічається з делегацією Палати представників США, яку очолив голова Комітету збройних сил Адам Сміт, Київ, 23 липня 2022 року

Володимир Зеленський зустрічається з делегацією Палати представників США, яку очолив голова Комітету збройних сил Адам Сміт, Київ, 23 липня 2022 року

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель прямо звинуватив Росію в атаці на найбільший український порт.

“Завдання удару по меті, що має вирішальне значення для експорту зерна, через день після підписання Стамбульських угод особливо погано і ще раз демонструє повну зневагу міжнародним правом та зобов’язаннями з боку Росії”, – сказав він.

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс назвала напад «абсолютно жахливим» та «абсолютно необґрунтованим».

Внаслідок російських ракетних ударів по залізничній інфраструктурі та військовому летовищу в центрі Кіровограда в суботу також загинули не менше трьох осіб і ще 16 отримали поранення, повідомив голова адміністрації Кіровоградської області Андрій Райкович. За його словами, принаймні один із загиблих був військовослужбовцем.

Росія також атакувала сьогодні Харків, друге за величиною українське місто. Внаслідок обстрілу було поранено одну жінку, повідомив президент Володимир Зеленський.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.