UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Можливий дефолт в Росії 2020 року

Можливий дефолт в Росії до 2020 року – одна з тих економічних понять, які породжують страх, паніку, провокують бажання емігрувати у більшої частини населення країни.

Дефолт

Настільки ясно і чітко відбилися в пам’яті багатьох сімей спогади про той дефолт, який стався в 1998 р. Обвал валюти, різке зростання цін, скорочення безробіття, невиплата зарплат, соціальних допомог, пенсій призвело до того, що мільйони людей опинилися на межі бідності.

Стан економіки Росії на сьогодні

Політики, економісти, і, особливо, засоби масової інформації з року в рік активно мусують тему дефолту. Провокує розмови розширення санкцій, падіння цін на нафту, складні взаємини з США, країнами Євросоюзу. Однак, на даний момент об’єктивних підстав для визнання Росії нездатною виконувати свої зобов’язання, немає.

За інформацією Росстату, в 2018 р. ВВП виріс до 2,3%, загальний обсяг склав більше 103 трильйонів рублів. Це максимальний показник з 2012 р., що перевищив навіть оптимістичні прогнози і очікування експертів. При цьому зростання показали різні сфери економіки:

 • Фінансовий, страховий сектор виріс на 6,3%;
 • Підприємства готельного бізнесу, громадського харчування – на 6,1%;
 • Будівництво – 4,7%;
 • Видобуток корисних копалин – 3,8%.
Что такое дефолт?

Динаміка ВВП

Отриманий показник поставив Росію на 12 місце за рівнем ВВП серед інших країн світу. Очікуване зростання обсягу валового внутрішнього продукту в 2019 р. складе за деякими оцінками від 1,3 до 2,2%, в 2020 році – від 1,6 до 2,4%.

Надалі уряд планує зростання, яке має вивести РФ у п’ятірку світових лідерів, але поки це тільки плани. Важливо відзначити, що поліпшення економічних показників проходить на тлі санкційної політики США, Євросоюзом, Канадою, низкою інших країн.

Це дає підставу вважати, що підстави для дефолту 2020 року — мізерні, і що введені обмеження не роблять того згубного впливу, яке планувалося.

Зовнішній борг і бюджет РФ

Наступний фактор, здатний спровокувати дефолт, – державний зовнішній борг.

У 1998 р. він був величезним. На початок року показник склав 18% ВВП, до кінця – 26%. В даний час значення зовнішнього боргу – близько 450 млрд доларів США, причому в 2018 р. він зменшився на 12,4%. Держава володіє непоганим запасом міжнародних резервів. На кінець січня обсяг їх склав близько 470 млрд доларів США.

Велике значення з точки зору ймовірності дефолту, має наповнюваність бюджету. Незважаючи на те, що основний його компонент досі становить дохід від експортних операцій, баланс країни в даний час бездефіцитний.

График отражающий процент финансирования в стране

Відзначається непоганий дохід від податків, держава отримує стабільний дохід від продажу нафти і газу. Що важливо, обсяг продажу на зовнішньому ринку перевищує закупівлю. Якщо така тенденція збережеться, економіка продовжить своє зростання.

Економічна політика держави

 Крім зазначених макроекономічних факторів, запобігання дефолту велику роль відіграє політика уряду, спрямована на розвиток економіки і соціальної сфери:

 • Стимулювання внутрішнього виробництва;
 • Упорядкування податкової політики;
 • Полегшення умов просування російських товарів;
 • Контроль над інфляцією;
 • Стабілізація демографічної ситуації;
 • Розвиток охорони здоров’я;
 • Стимулювання розробки та впровадження нових технологій;
 • Проведення пенсійної реформи.

Цілеспрямована, вдумлива реалізація цих кроків сприятиме нейтралізації дії негативних факторів, які властиві економіці Росії сьогодні: санкцій, невеликих стрибків валюти, зниження рівня життя.

Влади про можливий дефолт 2020 року

Кілька місяців тому поширилася чергова хвиля побоювань щодо виникнення світової фінансової кризи в 2019-2020 роках та його згубного впливу на РФ. З точки зору західних аналітиків, криза повинна привести до девальвації національної валюти і, в кінцевому рахунку, до дефолту.

Сприяти цьому будуть введені проти Росії санкції, можливе їх розширення, триваюча залежність від продажу нафти і її ціни, волатильність рубля. Влада країни, однак, вважає, що подібні прогнози не мають під собою підстав. Достатні золотовалютні резерви, профіцит бюджету, спрямованість економіки на імпортозаміщення повинні знизити негативний вплив кризових явищ.

В даний час реалізується урядовий план щодо поліпшення економічної ситуації в Росії, в якому закладено прагнення досягти більш високих темпів розвитку, ніж у середньому в світі. Про те, що дефолту в 2020 р. країна може не боятися, висловився і Дмитро Пєсков.

Головні причини дефолту 1998 року

Втім, для того, щоб будувати успішне майбутнє, необхідно враховувати помилки минулого, зокрема, дефолту 1998 р. За загальним визнанням аналітиків, основною причиною подій того часу була неправильна політика уряду.

Характеристики дефолта в 1998 году

Основними помилками були:

 • Прагнення залатати бюджетні дірки позиковими засобами, залучення їх у великих обсягах;
 • Невміння грамотно зіставити можливості з потребами; Неправильно вибудувана податкова політика, яка, з одного боку, заважала розвитку малого, середнього бізнесу, з іншого, призвела до того, що бюджет не дорахувався 30% податків;
 • Відсутність інвестицій у виробництво. Замість цього, фінансові потоки направлялися в різні фінансові піраміди, короткострокові облігації, що випускаються державою;
 • Практично повна зупинка виробничих підприємств.

Внутрішня неготовність економіки протистояти зовнішнім дестабілізуючим чинникам і призвела до краху.

Дефолт в Росії в 2020 році на сьогоднішній день представляється малоймовірною подією, незважаючи на складну ситуацію з цінами на нафту, санкції, складну політичну обстановку в світі. Уряд прагне вести грамотну фінансову політику, здатну захистити економіку країни від негативного впливу зовнішніх факторів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.