UKRjizn.com
Image default
Релігійні свята

Мусульманське свято Курбан-байрам

Протягом всього часу існування ісламської релігії мусульмани відзначають велике свято під назвою Курбан-байрам. Незалежно від місцезнаходження в ці дні правовірні скоюють традиційні обряди жертвоприношення.

Мечеть в ночное время

З кожним роком в столиці нашої країни спостерігається стрімке зростання масштабів проведення цього свята.

Як мусульмани проводять свято Курбан-байрам?

Курбан-байрам є завершальною подією одного з найголовніших приписів ісламської релігії – хаджу. У дні його святкування правовірні повинні якомога більше здійснювати хороших вчинків, радувати своїх близьких і рідних, а також не забувати про нужденних.

Мусульманам, які шанують свою релігію і традиції, дуже важливо під час цієї урочистої події проявляти милосердя, турботу і любов до всіх оточуючих людей. Вони відвідують мечеті, ходять в гості, дарують подарунки, спілкуються, радіють і відпочивають.

Что такое Курбан-Байрам

Мусульмани вважають, що час святкування Курбан-байраму є найбільш вдалим для відвідування інших людей. Приходячи в будинок, гості приносять з собою в подарунок господареві жертовне м’ясо.

Головною особливістю проведення Курбан-байраму є те, що протягом трьох днів святкування правовірні приносять в жертву добірних тварин, м’ясо яких потім роздають рідним, знайомим, жебраком і іншим братам по вірі. За приписами м’ясом жертовного худоби необхідно розпорядиться наступним чином:

  • третю частину приготувати для своєї сім’ї;
  • третину роздати малозабезпеченим родичам;
  • інше віддати тим, хто має потребу в їжі.
Мусульманин во время молитвы

Самому господареві будинку дозволяється їсти жертовне м’ясо тільки після того, коли він правильно розділить його і роздасть відповідно до приписів. Категорично забороняється продавати будь-які частини тварини, принесеного в жертву.

 Як вибирають тварину для жертвопринесення?

 Особливу увагу при здійсненні обрядів Курбан-байраму приділяється вибору тварини. Перш за все, необхідно враховувати наступні критерії:

  • вік тварини (не менш одного року);
  • здоров’я і повнота худоби (бажано щоб був вгодованим, великим, і, що важливо, красивим);
  • відсутність будь-яких недоліків і зовнішніх вад (не допускаються за жертву безглуздих кульгаві, сліпі, хворі, а також худобу з іншими пороками).

 Величезне значення для мусульман також має те, яка саме тварина приноситься в жертву. До цього обряду допускаються такі тварини, як барани на Курбан-байрам, вівці, бики, корови, кози і верблюди. Варто також враховувати той факт, що вівця може бути прийнята тільки від однієї людини.

барашек для празднования Курбан-байрам

Особливості святкування в Росії

Щорічно десятки тисяч мусульман, які проживають в РФ, святкують Курбан-байрам у відповідності з усіма приписами і традиціями ісламу.

Правовірні з раннього ранку сім’ями відвідують мечеть, де проводяться масові богослужіння. Як показує практика минулих років, часто віруючі не поміщаються в мечетях, тому влада виділяє для проведення заходів міські площі.

Єдине, чим відрізняється святкування Курбан-байрам в Росії від проведення його в мусульманських країнах, так це процес здійснення жертвопринесень.

У нашій країні заборонено здійснювати забій тварин де попало, для цього відведені спеціальні місця. Але варто зазначити, що в останні роки більшість мусульман, які проживають на території нашої держави, для здійснення святкових обрядів воліють заздалегідь замовляти м’ясо халяль в спеціалізованих магазинах.

На вибір клієнта надається м’ясо таких священних тварин, як баранина, м’ясо кози, вівці та корови.

 Замовивши м’ясо до свята, клієнт може бути впевнений, що-точно в термін він отримає своє замовлення в святковій упаковці. Тому для того, щоб правильно провести Курбан-байрам, зовсім необов’язково їхати на бойню і спостерігати за процесом забою тварин.

Тому, перебуваючи за межами рідної країни, правовірні, які сповідують ісламську релігію, мають можливість здійснювати кульмінаційні обряди в будь-якому місці.

Замовивши заздалегідь м’ясо барана, кози або корови, Ви обов’язково отримаєте своє замовлення і проведете це свято, як наказано нормами Ісламу .

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.