UKRjizn.com
Image default
КалендарСвята

Мусульманські свята в 2022 році

Мусульманські свята в 2022 році визначені календарем ісламської культури, який до недавнього часу використовували в якості основного деякі держави. Святкові дати щорічно змінюються, так як безпосередньо пов’язані з місячним циклом. Календар зі святковими днями і постами заснований на житті і діяльності Пророка і всіх його послідовників.

Мусульманські свята

Особливості мусульманського календаря

Початок літочислення в ісламській культурі пов’язано з переселенням пророка Мухаммеда в Медину, датованим 16 липня 622 року нашої ери.

В основу мусульманського календаря покладено місячний цикл. Місяць може тривати як 29, так і 30 днів, його початок збігається зі збільшенням видимої частини місяця після молодика. Підтвердити цей факт за давньою східною традицією повинні дві людини, особливо шановані членами мусульманського суспільства. Примітно, що в різних країнах, які сповідують іслам, початок місяця може не збігатися.

В даний час для складання календаря використовуються основні астрономічні закони, що дозволяють прорахувати заздалегідь всі фази зростання Місяця.

Мусульманський календар представлений 12-ма місяцями, при цьому тривалість року становить 354 дні – це на 11 днів менше сонячного року. Саме з цією особливістю пов’язано постійне зміщення місяців ісламського календаря в порівнянні з григоріанським. Всі свята не мають прив’язки до конкретної дати, тому можуть відзначатися в різні пори року.

Мусульманські свята в 2022 році

В ісламській культурі досить дат, шанованих громадянами. Звичайній людині самостійно визначити точний день торжества проблематично, та й в різних державах молодик визначається по-різному. Ми підготували важливі дати, засновані на астрономічних розрахунках.

Січень

Перше мусульманське свято 2022 року припадає на 16 січня і носить назву страждання Фатіми (молодша дочка пророка Мухаммеда). Терпіння, смиренність, богобоязнь, працьовитість Фатіми вже багато століть є еталоном справжньої мусульманської жінки, символом душевної чистоти.

Свято Фатіми

Лютий

Лютий-значущий місяць 2022 для всіх мусульман, що супроводжується відразу двома святами:

 • Умра

Уособлює день народження пророка Ібрагіма та Іси. У 2022 році відзначається 13 лютого. Свого роду МАЛЕ паломництво, особливий вид поклоніння, що вимагає від усіх віруючих покаяння і приношення. Мусульмани вірять, що поклоніння в цей день очищає душу і приносить користь всьому суспільству.

 • Ніч Дарів (Священна)

За давньою Ісламською традицією свято є свого роду річницею одруження батька і матері пророка Мухаммеда. Вважається, що тоді ж він був зачатий. У 2022 році свято випадає з 18 на 19 лютого – всі Мечеті заповнюються людьми, які читають колективну молитву. Особливим ритуалом є проповідь імама, що нагадує всім присутнім про значимість і цінності свята.

Березень

Ісрав-аль-Мірадж

Часто його називають Небошеством Пророка, а все тому що він є днем Вознесіння Пророка на небеса. У 2022 році відзначається в ніч з 10 на 11 березня, супроводжується бдінням мусульман, читанням Корану, молитвами.

Свято Ісрав-аль-Мірадж

Саме свято цікаве, шановане всіма представниками ісламської культури, з ним пов’язано безліч переказів.

Лейлят-аль-Бараа (ніч Бараат)

Це свято є днем відпущення гріхів в ісламській культурі, святкування якого в 2022 році випаде на ніч з 27 на 28 березня. Аллах відпускає і прощає все, але тільки тим, хто старанно молиться.

З цим святом пов’язана одна давня Ісламська традиція. За переказами існує дерево життя, на листках якого написані імена всіх віруючих людей. Так ось, низка невдач, Бід, розчарувань чекає тих, чиї імена є на опадає з древа листках. Тому в день відпущення гріхів віруючі всього світу спостерігають за деревом, читають Коран, всю ніч проводять в молитвах, щоб заслужити прощення Всевишнього.

Квітень

Квітень 2022 року – Священний місяць Рамадан, що супроводжується наступними святами.

 • Ураза-МАЛЕ паломництво

1 день священного місяця Рамадан, що символізує собою початку посту, випадає на 13 квітня. Піст в ісламській культурі-період глибокого очищення душі, свідомості, посвячення себе Богу. Тривалість його 30 днів. Це найпочесніший місяць для всіх віруючих мусульман, вони суворо дотримуються посту.

 • Священний місяць Рамадан

У 2022 році триває з 13 квітня по 12 травня. Чому він особливо шанований мусульманами? Саме в цей місяць пророк Мухаммед отримав своє перше послання від Всевишнього, яке і лягло згодом в основу Корану – священної книги всіх сповідують іслам.

Рамадан-період суворого посту, його дотримуються всі віруючі. Примітно, що триває піст кожен день зі світанку і до заходу сонця. Обов’язковими Умовами для всіх віруючих є відмова від денного прийому їжі, від усіх шкідливих звичок і навіть інтимної близькості.

Особливо важливо не тільки зовнішнє, а й внутрішнє духовне очищення. Всі мусульмани намагаються позбутися від негативних поганих думок, роблять добрі вчинки, роздають милостиню нужденним. Читання Корану і молитви допомагають очиститися від усього поганого, надавши позитивний вплив на душі віруючих.

Травень

У травні триває священний місяць Рамадан, відповідно, триває і період посту і очищення. Не виключені і важливі для мусульман дати:

 • Ляйлят-аль-Кадр (ніч зумовлення)

Згідно з традиціями свято відзначають на 27 число священного місяця Рамадан, в 2022 році він випадає з 8 на 9 травня. Віруючі називають її вночі сили і могутності – найсильнішою в усьому році. А все тому, що саме цієї ночі пророк Мухаммед отримав перше одкровення Всевишнього, що лягло в основу священного Корану.

Ляйлят-аль-Кадр

У цю ніч прийнято читати священну книгу, багато молитися, випрошуючи прощення у Аллаха за всі скоєні гріхи. Наступні три ночі віруючі вважають священними, тому проводять їх в більш урочистій обстановці.

 • Напередодні Рамадану

У 2022 році відзначається 12 травня.

 • Ід-аль-Фітр (Ураза-байрам)

Так зване свято розговіння, відзначається в 2022 році три дні: з 12 по 15 травня. Свято ознаменує завершення священного місяця. Всі віруючі вітають один одного, ходять в гості, нужденним лунає милостиня.

Головною традицією свята вважається читання ритуальної молитви – на неї мусульмани надягають свою найкрасивішу урочистий одяг, накривають столи, ломляться від частувань, збирають всіх рідних, обмінюються подарунками. Мусульмани всього світу приходять на могили померлих родичів, щоб пом’янути їх, а також просять один у одного прощення.

Червень

Мусульманський календар 2022 по місяцях і числах виключає святкування в червні.

Липень

Саме в липні 2022 року відбудуться ще кілька шанованих серед мусульман свят:

Початок місяця Зуль-хіджа

Свято припадає на 11 липня.

 • День Арафат

19 липня всі віруючі почнуть підготовку до Курбан-байраму. Мусульмани щиро вірять в те, що кара небес за всі здійснені вчинки в цей день збільшується багаторазово, як і нагорода за добрі звершення. Саме тому до заходу сонця мусульмани замолюють свої гріхи, намагаючись заслужити прощення Всевишнього.

День Арафат
 • Курбан-байрам

20 липня 2022 року всі мусульмани відзначають свято жертвопринесення Курбан-байрам. Це день загальних привітань. Віруючі накривають столи, приймають гостей. Урочистості тривають до 23 липня, в цей період багато хто вирушає в паломництво. Причому направляються віруючі до стародавньої долини Міна, де встановлені три стовпи. За традицією вони кидають в них каміння, символізуючи перемогу над дияволом.

Серпень

За мусульманським календарем в серпні 2022 два свята:

 • Мусульманський Новий Рік

Відзначається віруючими 9 серпня, символізуючи відправну точку. Ніяких особливих традицій зі святкуванням цього дня не існує.

 • День Ашура (День скорботи)

Саме в цей день, як говориться в Корані, були створені земля і небо, ангели, перша людина. У цей день мусульмани сумують за онуком Пророка Мухаммеда-Хусейну. Рекомендується в цей день дотримуватися посту.

Вересень

Мусульманський календар 2022 року виключає свята у вересні.

Жовтень

У ніч з 17 на 18 жовтня мусульмани святкують день народження пророка Мухаммеда. В ісламській культурі дні народження відзначаються досить скромно. Прийнято читати молитви, розповіді про життя Пророка.

Як відзначаються мусульманські свята в Росії

За офіційною інформацією близько 20 млн.чоловік, що проживають на території Росії, сповідують іслам. Велика частина з них проживає на території Чеченської Республіки, Дагестану. У Москві на сьогоднішній день близько 2 млн.чоловік належать ісламській культурі.

Всі вони, поряд з тими, хто проживає в мусульманських державах, відзначають Рамадан і дотримуються всіх постів. У країні достатньо мечетей, щодня приймають тисячі мусульман. У Москві найбільш значущими є Соборна і Меморіальна мечеті.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.