UKRjizn.com
Image default
Економіка

МВФ та країни G7 пообіцяли посилити фінансову підтримку України

Країни «Великої сімки» та Міжнародний валютний фонд пообіцяли в середу надати солідну фінансову підтримку Україні, яка серйозно постраждала від нещодавніх російських ракетних ударів і потребує щомісячної допомоги на мільярди доларів.

Президент України Володимир Зеленський звернувся за відеозв’язком до міністрів фінансів країн G7, які зібралися сьогодні у Вашингтоні для участі у щорічних зустрічах Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

«Ми бачимо, що російські теракти можуть посилитись. Тому нам необхідно активізувати нашу співпрацю для надання відповідної допомоги, щоб відновити те, що було зруйновано, та гарантувати фінансову стабільність нашої держави», — сказав Володимир Зеленський, додавши, що наступного року Київ зіткнеться з бюджетним дефіцитом у розмірі 38 мільярдів доларів.

Глава МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що потреби України у фінансуванні у 2023 році становитимуть від 3 до 4 мільярдів доларів на місяць.

Глава МВФ Кристаліна Георгієва виступає на щорічних зборах Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні, 12 жовтня 2022 року

Глава МВФ Кристаліна Георгієва виступає на щорічних зборах Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні, 12 жовтня 2022 року

Вона сказала, що на прохання Зеленського МВФ створить Український економічний форум для обміну інформацією та уточнення потреб країни у фінансуванні.

“Ми рухаємося з вами у напрямку сильної України”, – сказала вона.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен заявила, що для задоволення потреб України «потрібні єдині та скоординовані зусилля».

“Однак G7, міжнародні фінансові інститути та всі партнери України спільно можуть допомогти Україні виграти цю війну і відновити її, щоб вона стала процвітаючою та надійною демократією, за яку так завзято боровся український народ”, – сказала вона.

З лютого Сполучені Штати надали Києву допомогу на суму 65 мільярдів доларів, включаючи військову техніку та озброєння.

Раніше Єллен та інші міністри фінансів та керівники центральних банків із країн «Великої сімки» провели власні переговори про війну Росії проти України.

«Ми закликаємо Росію негайно припинити несправедливу та жорстоку війну, — йдеться у заяві. – “Велика сімка” продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки потрібно, і, як і раніше, твердо віддана підтримці невідкладних короткострокових фінансових потреб України», – йдеться у заяві.

«Велика сімка» також обговорила зусилля щодо обмеження цін на російську нафту, щоб позбавити країну основного джерела фінансування війни та стримати зростання цін на енергоносії.

Група, до якої входять Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та США, заявила, що досягла «значного прогресу за всіма ключовими аспектами» пропозиції, але не повідомила жодних подробиць.

«Велика сімка» вітала приєднання Австралії до коаліції. Одним із завдань, що стоять перед G7, є згуртування країн світу навколо ідеї обмеження цін.

Декількома годинами раніше президент Росії Володимир Путін розкритикував пропозицію, яку висунули Сполучені Штати.

Москва попередила, що припинить постачання нафти до країн, які запровадять таке обмеження.

Джанет Єллен сьогодні заявила, що обмеження цін на російську нафту в діапазоні 60 доларів за барель, ймовірно, буде достатнім для скорочення доходів Москви від енергоносіїв та забезпечення прибуткового виробництва.

Виступаючи на зустрічі Міжнародного валютного фонду та Світового банку, глава Мінфіну США нагадала, що Росія була готова видобувати та продавати нафту за ціною 60 доларів протягом останніх п’яти-семи років. Про це повідомило агентство Рейтер.

“Тому, безумовно, ціни в цьому діапазоні було б достатньо, щоб відчути, що Росія може прибутково добувати і продавати нафту”, – сказала Йеллен, додавши, що Сполучені Штати та їхні західні союзники все ще обговорюють рівень цінової стелі на російську нафту, яка Як очікується, буде введено в дію 5 грудня.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.