UKRjizn.com
Image default
Економіка

МВФ закликав Україну утриматися від заходів, які знижують податкові надходження

Команда Міжнародного валютного фонду цього тижня провела продуктивні дискусії з українською владою і найближчими тижнями працюватиме над запитом Києва про розширений програмний моніторинг у зв’язку з російським вторгненням.

Про це у п’ятницю заявив голова місії МВФ Гевін Грей.

Грей повідомив, що співробітники МВФ протягом чотирьох днів зустрічалися у Відні з представниками української влади та обговорювали свої висновки з міністром фінансів Сергієм Марченком та головою Національного банку України Андрієм Пишним.

За словами Грея, українським лідерам належить «величезна заслуга» у збереженні «важливого ступеня макроекономічної стабільності» після вторгнення, що призвело до серйозного скорочення ВВП та різкого зростання інфляції, а також безпрецедентно високого рівня бюджетного дефіциту країни.

«Російське вторгнення в Україну, яке почалося понад сім місяців тому, спричинило величезні людські страждання та призвело до серйозних економічних наслідків», – сказав Грей.

Він зазначив, що головними темами переговорів були останні макрофінансові зміни, бюджет на 2023 рік та пов’язані з ним потреби у зовнішньому фінансуванні, проблеми фінансового сектору та політичні заходи для підтримки макроекономічної стабільності.

Грей заявив, що представники МВФ закликали Україну утриматися від заходів, які призведуть до скорочення податкових надходжень, тоді як вони працюють над узгодженням витрат із наявним фінансуванням. Він не став вдаватися до деталей.

Він зазначив, що найближчими тижнями сторони продовжать роботу над проханням Києва про програмний моніторинг за участю Виконавчої ради – нової можливості, нещодавно схваленої Виконавчою радою МВФ.

У такій угоді буде викладено політичні наміри влади щодо підтримки макроекономічної та фінансової стабільності та подано оцінку потреб у зовнішньому фінансуванні на 2023 рік, що може прокласти дорогу до повноцінної програми МВФ, сказав Грей.

Раніше цього місяця МВФ схвалив виділення Україні екстреного фінансування у розмірі 1,3 млрд доларів на додаток до 1,4 млрд доларів екстреної допомоги, схваленої у березні.

Українська влада хоче отримати новий кредит МВФ у розмірі приблизно 20 млрд доларів у рамках більшої програми.

Президент України Володимир Зеленський минулого тижня звернувся до міжнародних донорів із проханням виділити додаткову фінансову допомогу у розмірі 55 млрд доларів, включаючи 38 мільярдів для покриття очікуваного бюджетного дефіциту наступного року та 17 мільярдів доларів для початку відновлення критичної інфраструктури.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.