UKRjizn.com
Image default
Економіка

МВФ: зростання світової економіки сповільнюється

ВАШИНГТОН – Міжнародний валютний фонд заявив про уповільнення зростання світової економіки та похмурі перспективи її швидкого відновлення.

МВФ очікує, що глобальне економічне зростання, яке минулого року склало 6,1%, цього року становитиме 3,2%, на 0,4 відсоткових пункти менше, ніж у квітневому прогнозі.

«За невпевненим відновленням у 2021 році був похмурий розвиток подій у 2022 році, тоді як ризики почали матеріалізуватися, – заявив МВФ. – Світове виробництво у другому кварталі цього року скоротилося через спад у Китаї та Росії, а споживчі витрати у США не виправдали очікувань».

Міжнародне фінансове агентство, що базується у Вашингтоні, заявило, що «світова економіка, і без того ослаблена пандемією, зазнала кількох шоків». Це інфляція, яка виявилася вищою за очікувану у всьому світі, але особливо в США та великих європейських країнах; уповільнення зростання в Китаї у зв’язку зі спалахами COVID-19 і локдаунами, яке також виявилося сильнішим, ніж очікувалося; а також негативні наслідки російської війни в Україні.

МВФ заявив, що ціни на споживчі товари, особливо на продовольство та енергію, зростають у всьому світі.

Очікується, що цього року зростання складе 6,6% у країнах з розвиненою економікою та 9,5% у країнах, що розвиваються. Обидва показники приблизно на 0,1 процентних пункти вищі, ніж у попередньому прогнозі МВФ.

У фонді зазначили, що війна в Україні «може призвести до раптового припинення» експорту російського природного газу до європейських країн, а «зменшити інфляцію може бути складніше, ніж очікувалося», якщо роботодавці не зможуть знайти достатньо працівників для задоволення потреб у персоналі, або якщо інфляція зростатиме вищими темпами, ніж очікувалося.

МВФ заявив, що «правдоподібним альтернативним сценарієм» до його і так зниженого прогнозу буде світова економіка, «в якій ризики матеріалізуються, інфляція зростає далі, а глобальне зростання знижується» приблизно до 2,6% у 2022 році та 2% у 2023 році.

«Оскільки зростання цін продовжує знижувати рівень життя в усьому світі, стримування інфляції має стати першочерговим завданням для політиків», – заявили у МВФ.

Прогноз МВФ з’явився в той час, коли в американському центральному банку, ФРС, розпочалася дводенна нарада, за підсумками якої, як очікується, у середу буде оголошено про підвищення ключової ставки ще на 0,75 відсоткових пунктів у спробі приборкати інфляцію в США – найбільшій економіці світу.

В умовах, коли зростання споживчих цін у червні склало 9,1% у річному обчисленні, що стало найвищими темпами за останні чотири десятиліття, ФРС уже підвищив ключову ставку з майже нульового рівня до 1,6%. Очікується, що до кінця року вона становитиме 3,4%.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.