UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

На підлогу чи на піддон? Який спосіб встановлення душової кабіни зручніше та практичніше?

Встановлення душової кабінки на підлогу – це стильно, а на піддон – надійно. Чи ні? Для класичної душової зони вибирають огородження з високим/плоським піддоном, а для сучасної безбар’єрні конструкції. А може, навпаки? Які властивості впливають на метод монтажу куточків? Для яких приміщень підходить та чи інша модель?

Щоб розібратися у перерахованих питаннях, звернемося до фахівців. Виробники сантехніки та дизайнери інтер’єрів сходяться на думці, що при облаштуванні правильної зони водних процедур слід враховувати комплекс факторів.

Площа та планування санвузла, розташування комунікацій, стиль оформлення, склад сім’ї, особисті побажання власників житла – це головні критерії, що впливають на вибір душової кабіни.

В асортименті провідних фабрик представлені універсальні огорожі, які можуть встановлюватися на підлогу та піддон, а також атипові моделі, що монтуються тільки на обладнану трапом та облицьовану плиткою підлогу. Популярний на українському ринку чеський бренд Ravak пропонує функціональні рішення з обох категорій.

Фахівці компанії стежать за трендами та охоче діляться корисною інформацією. Якщо хочете дізнатися більше про актуальні тенденції, прочитайте статтю «Душева кабіна 2021: з піддоном чи рівень зі підлогою?». Ми на прикладі продукції Ravak розглянемо особливості душових кабін, призначених для установки на підлогу або на піддон.

Душові куточки з піддоном: ключові характеристики

Піддон ― простий спосіб забезпечити ефективне відведення води. З монтажем виробу впорається навіть домашній майстер-початківець, що багато в чому сприяє популярності кабін з піддоном. На ринку представлені моделі з кераміки, сталі, акрилу, штучного каменю.

Більшість брендів, у тому числі і Ravak, пропонує надійні та зносостійкі розробки з останніх двох матеріалів. В акрилі та литому камені гармонійно поєднуються експлуатаційні характеристики та вартість.

  • Піддони з ливарного акрилу – це різноманітність типорозмірів та форм. Міцний полімер витримує щоденні навантаження та зберігає презентабельний зовнішній вигляд. Акрил приємний тактильно і поглинає шум потоку, що падає. Ще одна перевага матеріалу – ремонтопридатність. Якщо при використанні на виробі з’являться дрібні подряпини, усунути пошкодження допоможе спеціальна паста. Гладка поверхня спрощує чищення: для догляду за сантехнікою досить м’якої губки і гелеподібного засобу для чищення.
  • Піддони зі штучного мармуру – це благородний дизайн та підвищена зносостійкість. Суміш кам’яної крихти та сполучних смол характеризується стійкістю до механічних пошкоджень. Композит ― не пористий матеріал, тому не схильний до утворення цвілі. Ідеально гладка, але неслизька поверхня надає виробам завершеного вигляду.

душова кабіна з піддоном

Піддони встановлюються на ніжки, або на підлогу. Відрізняються розробки та за висотою бортиків. Вироби з низькою кромкою вважаються універсальним варіантом. Вони не заважають входу та виходу з душової зони.

Якщо заб’ється злив, борт допоможе уникнути підтоплення, послуживши своєрідним бар’єром. Високі піддони особливо актуальні для компактних санвузлів, у яких не міститься повнорозмірна ванна.

Душова кабіна з міні-ванною та інтегрованим сидінням дозволяє приймати душ, купати дітей або замочувати білизну. Плоскі піддони активно використовують для комплектації душових куточків безбар’єрів.

Встановлений нарівні з підлогою піддон робить водні процедури для дітей та літніх людей безпечнішими, практичнішими та зручнішими.

Кабіни для душу без піддону: головні особливості

Монтаж душового огородження підлогу передбачає масштабний підготовчий етап. Установка дренажної системи (каналу або трапу) та облицювання підлоги вимагають точних розрахунків і займає час, проте клопіт того вартий.

Кабіна для душу без піддону

Кутки для душу фіксують безпосередньо на підлозі, щоб:

  • створити візуально єдиний простір. Облицювання підлоги кахлем або каменем дозволяє підкреслити ексклюзивність інтер’єру зони водних процедур і санвузла в цілому. Лаконічна душова огорожа з прозорим або матовим склом не ховає красу плитки або мозаїки;
  • укомплектувати нестандартну душову зону. Типові куточки з піддоном не завжди можна грамотно вписати у ванну через особливості планування або розміщення комунікацій. У таких випадках зона душу без піддону – єдине рішення, що дозволяє раціонально використовувати площу приміщення та гарантувати належні умови для гігієни;
  • облаштувати практичний простір із вільним входом. Фактурна неслизька плитка, укладена на одному рівні зі підлогою, ідеальне рішення для безпечної душової. Жодних бортиків, порогів та щілин – безбар’єрний вхід у кабінку доступний усім членам родини. А якщо виберете атипову огорожу без дверей та укомплектуйте душову зону спеціальним відкидним сидінням, то отримаєте продуманий санітарний простір для людей з обмеженою мобільністю.

І кабіни з піддоном, і стінки, що монтуються на підлогу, відмінно справляються зі своїми прямими обов’язками. Головне – правильно вибрати конструкцію, що підходить конкретній ванній кімнаті.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.