UKRjizn.com
Image default
Услуги

На який день циклу краще робити УЗД молочних залоз

Жінкам важливо постійно стежити за станом молочних залоз, щоб запобігти несприятливим наслідкам. У такому разі необхідно проходити УЗД грудей, не менше 1 разу на рік та при хворобливих симптомах, появі припухлостей, ущільнень. Жінкам після досягнення 35 років лікарі рекомендують відвідувати мамолога та проводити ультразвукове дослідження грудей 2 рази на рік.

Цікаво буде знать, що спеціальній апарат не наносить шкоди організму, не здійснює радіаційного навантаження на тіло жінки.

Для більш точних результатів рекомендується попередньо знати, на який день циклу краще робити УЗД молочних залоз, чи є рекомендації, щодо спеціальної підготовки?

Принцип дослідження

Сьогодні це найбільш інформативний безпечний метод діагностики, який використовується у профілактичних та терапевтичних цілях (виявлення запалення молочних залоз, пухлин тощо)

Методика узд молочних залоз Львів дає можливість фахівцеві оцінити такі показники:

 • Розміри молочних залоз та можливих «сторонніх агентів»;
 • Структуру тканин (кількість жирового, залізистого компонентів);
 • Патологічні новоутворення (припухлості, кісти) у молочних залозах та біля них.
 • Перевірка функціонування регіональних лімфовузлів.

Також якщо є направлення на взяття пункції в області грудей та залоз, робити це необхідно також під контролем УЗД, щоб унеможливити травматизм тканин та отримати максимум інформації про стан пацієнта.

Коли призначається дослідження?

Підготовка до УЗД молочних залоз та виявлення різних патологій  має найважливіше значення, саме вибір точного менструального циклу. Процедуру призначають обов’язково в наступних ситуаціях:

 1. Болючий дискомфорт, що супроводжується гострими поколюваннями, набряком, червоними плямами на грудях.
 2. Виділення із молочних залоз (різного характеру).
 3. Після сильних забитих місць, травм, хірургічного втручання (особливо якщо є синці, набряки).
 4. Поява ущільнень при пальпації, що візуально видимі потовщення в тканинах.
 5. Мастит, особливо після пологів.
 6. Хвороби ендокринного характеру, гінекологічні захворювання.
 7. При підозрах на рак, будь-яких відхилень у результатах після мамографії.
 8. Після тривалої гормональної терапії та навіть після прийому гормональної контрацепції.
 9. Після 30 років у період менопаузи, як точна і своєчасна профілактика.
 10. Після операційного видалення фіброзів, злоякісних та доброякісних пухлин у молочних залозах.
 11. До та після операції зі встановлення силіконових імплантатів.

УЗД назначається фахівцями, якщо є зміна грудей на вигляд, наприклад, форми або розміру.

Ультразвукове дослідження дозволяє виявити дифузні чи осередкові зміни у структурі молочних залоз, будь-які зміни, відмінні від норми. Це допомагає на ранніх стадіях виявити патологічні порушення та запобігти необоротним наслідкам.

Як вибрати день циклу?

УЗД грудей можна пройти за направленням лікаря або за власним бажанням подбати про своє здоров’я як профілактику.

Як і будь-яке інше дослідження УЗД вимагає дотримання певних умов, наприклад, важливо вибрати відповідний день циклу – коли робити УЗД молочних залоз, також виключити до аналізу прийом оральних контрацептивів. Також не рекомендується проходити УЗД у період вагітності та при настанні менопаузи. У всіх інших ситуаціях терапевтична та профілактична діагностика не має перешкод і може бути проведена у будь-який час.

Фахівці стверджують, що краще проводити дослідження з 6 по 12 день з початку менструації, за умови, що спостерігається 28 денний цикл. Це найбільш вдалий час, коли гормональний фон знаходиться «у спокої», а рівень гормонів у крові – мінімальний. Значить, статеві гормони в організмі не спотворять аналіз.

Спеціальна підготовка не потрібна, єдина умова для точних аналізів – особлива фаза циклу. У решті періодів спостерігається гормональна перебудова організму, яка ускладнює процедуру дослідження. Наприклад, підвищене гормональне тло може показати наявність ущільнень, мастопатії, якої насправді немає.

Важливо! За відсутності місячного або нерегулярного циклу УЗД можна проводити в будь-який день. Це стосується ситуації, коли є підозри в попередніх аналізах або огляді у лікаря. Також УЗД актуальне, якщо у ближніх родичів були онкологічні проблеми, хвороби молочних залоз та інше.

Відноситися до свого здоров’я недбало не можна, будь-які хвилюючі питання, підозри варто обговорити з лікарем, грамотний фахівець допоможе підготуватися до процедури і правильно вибрати максимально підходящий день.

Жінкам рекомендується постійно вести календар менструального циклу, щоб було легше спостерігати за станом здоров’я, своєчасно виявити проблеми, патології та оказати еффективне лікування.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.