UKRjizn.com
Image default
Допомога

Нарахування дитячих грошей у 2020 році в Україні

Головними завданнями України в наступаючому році є поліпшення економічної та демографічної ситуації. Домогтися високої народжуваності неможливо без збільшення виплат. Як зміняться нарахування дитячих грошей в 2020 році в Україні, стало відомо з останніх урядових новин.

малюк

Види дитячих виплат на території України

Дитячі пособія Україні дають дітям, які мають українське громадянство та іноземцям з постійним місцем проживання на території країни. Допомога держави покладається не тільки особам дитячого віку, а й їх опікунам. Надаються країною виплати спрямовані на створення максимально комфортних умов для зростання і виховання дитини. Дитячі виплати поділяються на такі групи:

  • одноразова державна допомога по вагітності та пологах;
  • виплати по втраті годувальника, дитячі допомоги до 1.5 років в 2020 році і 3 років, інвалідності.

Сума нарахувань визначена законодавством, залежить від затвердженого бюджетом мінімального прожиткового мінімуму.

Виплати по вагітності та пологах в 2020 році

Останні місяці перед пологами жінка повинна проводити вдома в колі рідних, не обтяжувати себе роботою по дому. Фінансова підтримка країни полягає в 100% виплаті зарплати з моменту відходу в декретну відпустку до народження дитини. Зазначені гроші є одноразовими, нараховуються за 126 чи 140 календарних днів. За умови підвищення рівня прожиткового мінімуму до 2102 грн., державна допомога складе 41280 грн. Виплата грошей буде проводитися поетапно:

  • перша сума становитиме 10320 грн.,
  • дитячі гроші до 3 років в 2020 році будуть нараховуватися на соціальну банківську карту жінки по 860 грн.
копейки

Дитячі гроші в Україні, нарахування матерям одиначкам

Матері, що самостійно займаються вихованням дитини, які не мають допомоги з боку рідного батька відносяться до соціально-незахищених верств населення. Дитячі гроші в Україні, нарахування матерям одиначкам у 2020 році не зміняться. Після збільшення виплат у грудні 2019 року вони залишаться на наступному рівні:

  • діти віком до 6 років отримуватимуть 1779 грн.;
  • особи старше 6 років і до повнолітнього віку отримають 2818 грн.;
  • студенти навчальних закладів (до 23-річного віку) – 2102 грн.

Виплати нараховуються при підтвердженні статусу матері-одиначки. До таких категорій відносяться жінки у дітей, яких в метриці в графі «батько» стоїть прочерк. Також мати-одиначка не повинна перебувати в шлюбі з батьком дитини, не проживати з ним на одній житлоплощі. Якщо жінка в документальному вигляді підтвердить відмову від участі другої половинки у вихованні дитини (відсутність аліментів), вона може сподіватися на додаткові виплати у вигляді 50% від зазначеної вище суми.

Державна допомога з піклування та опіки

Для дітей, які залишилися без батьківської ласки і уваги, уряд підготувала допомогу у вигляді грошової винагороди:

  • на дітей до 6 років опікун щомісяця отримуватиме 3558 грн.;
  • дитячі пособія до 18 років складуть 4436 грн. щомісяця.

Важливо! Якщо дитина або опікун отримує кілька видів державної допомоги, зазначені вище суми можуть бути змінені.

Виплати дітям-інвалідам

Незалежно від ступеня інвалідності, дитині, яка страждає спадковими або придбаними недугами необхідні кошти на реабілітацію, покупку лікарських препаратів. Не кожна сім’я здатна самостійно оплатити лікування, одягнути і виховати дитину не гірше, ніж інших дітей. Зазначена проблема постійно ставиться перед урядом країни. Саме з цих причин в 2020 році кожній дитині-інваліду буде гарантована така матеріальна допомога.

Група (підгрупа), (грн.):

  • перша (А) – 2821;
  • друга (В) – 2059;
  • друга – 1373;
  • третя – 1373;
  • третя (А) – 2821.

Останнім нововведенням у законодавчих актах є можливе отримання допомоги дітьми, які страждають невиліковними захворюваннями і не мають групу інвалідності.

Розміри виплат по втраті годувальника

Розмір допомоги залежить від кількості неповнолітніх дітей в сім’ї. При наявності однієї дитини допомога складе 100% або 1497 грн., двоє дітей-120% або 1796,40 грн., троє – 150% або 2245 грн.

Нові види виплат на дітей у 2020 році

Складна економічна ситуація в країні, маленькі заробітні плати змушують хвилюватися малозабезпечені верстви населення. Сім’ї, у яких виникли грошові труднощі цікавляться: чи зміниться розмір виплат в 2020 році, і чи будуть додані нові. З останніх законодавчих змін стало ясно: уряд підготував сюрприз, який стане несподіваним для сімей з дітьми.

  1. «Бебі-бокс» – новий державний проект, згідно з яким кожній породіллі покладено подарунок у вигляді комплекту білизни для малюка (сума подарунка становить 5000 грн.). Зазначений вид допомоги заощадить витрати молодої і багатодітної сім’ї, забезпечивши її всім необхідним.
  2. Для сімей з 3 і більше дітьми-грошові виплати у вигляді 1700 грн. полегшать матеріальне становище багатодітної сім’ї, дозволять купити найнеобхідніше для дітей.
  3. «Муніципальна няня» – покладається за умови, що молода мама вийде з декрету раніше покладеного терміну. Витрати на утримання няні в кількості 50% компенсуватимуться за рахунок держави.
    Поряд з приємними сюрпризами, сім’ї з дітьми чекає особлива перевірка, звана верифікацією. Вона дозволить проконтролювати і відстежити правильність розподілу виплат, виявити неблагополучних батьків.
минимальная зарплата

Процедура отримання дитячих грошей

Щоб отримувати державну допомогу, батькам дитини або її опікуну слід звернутися до управління соціального захисту на селища. При собі необхідно мати:

  • ксерокопію та оригінал паспорта;
  • ксерокопію і оригінал ідентифікаційного коду;
  • копію та оригінал метрики дитини;документ, що підтверджує право отримання виплат (клопотання);
  • дані банківської картки або розрахункового рахунку;
  • якщо звернення за допомогою здійснюється нерідними батьками – довіреність, оформлену належним чином;
  • постанова про усиновлення дитини.

Через скільки приходять дитячі гроші після оформлення, залежить від термінів подачі документів. Як правило, розрахунковим вважається 25 число кожного місяця. Якщо батьки або опікуни встигнуть подати документи до зазначеної дати, нарахування проїдуться в наступному місяці.

Категорії, які не мають право на отримання державної допомоги

Припинення грошових виплат може мати місце в разі підтвердження фактів фальсифікації документів, неповного пакета паперів, у разі перебування батьків у місцях ув’язнення в результаті смерті дитини, при позбавленні батьківських прав.

Подаючи документи на соціальну допомогу особи повинні розуміти, що з цього моменту сім’я перебуватиме під контролем працівників соціальних служб.

Резюме

Новий 2020 рік принесе з собою масу приємних сюрпризів, серед яких підвищення грошових виплат, додавання інших видів пільг. Законодавчі зміни торкнуться всіх категорій дітей. Державна підтримка мінімізує грошові труднощі матерів-одинаків, дітей-інвалідів, багатодітних сімей та породіль. Кожен з них отримає гідну грошову винагороду.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.