UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Населення планети 2022 року

На вивчення питань населеності нашої планети звичайних людей штовхає не тільки вроджена допитливість. Деякі всерйоз стурбовані незрозумілими демографічними сплесками і «ямами», а також продовженням збільшення загальної чисельності китайців, стрімко зростає, незважаючи на всілякі заходи уряду. Втім, банальна цікавість теж хороший привід дізнатися яким буде населення землі до 2022 року в плані орієнтовної кількості людей і щодо національно-расового співвідношення.

Зростання чисельності землян за останні століття

Збереження статистичних даних в минулі століття не вважалося справою першої необхідності, тому основна частина інформації втрачена безповоротно. Імовірно останні достовірні дані про чисельність землян в минулому датуються 1800 роком. Тоді, враховуючи похибки підрахунку, на планеті проживало приблизно 1 млрд людей. Через 130 років населення Землі подвоїлося. Все це сталося завдяки технічному прогресу.

Населення планети

Після формування великої бази медичних знань і появи нових методів дослідження, чисельність стала рости швидше. За 30 років в інтервалі з 1930 до 1960, приріст землян склав 1 млрд.тобто в 1960 році на планеті проживало приблизно 3 млрд людей. Через 14 років, в 1974 році, їх чисельність знову збільшилася на 1 млрд. До кінця тисячоліття в жовтні 1999 року кількість мешканців планети Земля досягла 6 мільярдів. Втім, це не дає уявлення скільки зараз у світі живе людей. Особливо з урахуванням того, що вже є держави з чисельністю жителів понад мільярд.

Країни з максимальним і мінімальним приростом

Ситуація зі зростанням чисельності китайців раніше турбувала тільки влада самої Піднебесної. Зараз питання про зростання числа жителів планети з генами цієї нації починає бентежити весь інший світ. Навіть з точки зору генетиків така ситуація не є благополучною для збереження максимально різноманітного генофонду. Втім, влада Китаю намагається на законодавчому рівні знизити народжуваність.

Поки жителів Китаю найбільше на планеті, при цьому більшість країн всіма силами намагається збільшити народжуваність. Є країни, постійно втрачають своїх громадян природним чином в процентному відношенні до числа своїх жителів без урахування міграції. Таке явище характерне і в країнах з високим рівнем життя, і в державах з поганим рівнем медицини. Ще природний спад населення буває високою там, де кліматичні умови мають до різного роду інфекційних спалахів.

Варто знати! Любителям статистики необхідно розуміти, що підрахунки не завжди можуть бути коректними. У великих і дуже маленьких державах різна система ведення статистики, що може впливати на загальний результат. До того ж у деяких країнах досі не ведеться повноцінний облік проживаючих громадян.

Також крім Китаю є й інша країна, що має вагому чисельну перевагу. Йдеться про Індію, що лише трохи поступається Піднебесній за кількістю жителів. Саме ці дві країни будуть лідерами за кількісним приростом чисельності населення землі на 2022 рік. Хоча у відсотках за приростом для Індії, що лідирує в цьому відношенні, конкуренцію складе США. Це буде пов’язано не тільки з реальним зростанням числа американців, але і з продовженням активної міграції.

зміни в 2020 році

Якщо розглядати країни з малим приростом населення, то до них відносяться майже 50 держав і колоній, що володіють чисельністю менше 200 тисяч жителів. Серед таких країн є Монако, Сан-Марино, Палау, Домініка та інші. Також не варто забувати і про країни з негативним приростом, що впливають на загальну чисельність населення землі. За прогнозами аналітиків в їх числі на 2022 рік нарівні з Японією та Італією виявиться і Росія. Також серед таких країн присутня Україна і Польща.

Очікувані зміни в 2022 році

Поки що населення планети зростає вираженими темпами, що викликає занепокоєння у вчених, які прогнозують голод, енергетичне виснаження планети і екологічну катастрофу, пов’язану з перенаселенням Землі. Хоча останнім часом приріст населення став сповільнюватися. Передбачається, що сукупний відсоток світового приросту в 2022 році буде в районі 1%. Хоча умовна “якість” приросту не найпозитивніше.

Чисельність землян в основній масі зростає за рахунок найбідніших країн світу. У розвинених державах коефіцієнт народжуваності на кожну жінку вже менше 2, а в Азії, Південній Америці, в Латинських країнах і Африці показник може досягати 5. Розрахунок простий — по суті, за основу береться кількість народжених дітей на загальну чисельність жіночого населення. Тобто якась жінка може народити лише одне дитя, а інша 9, що в сумі дає той самий коефіцієнт. Отже, загальна чисельність населення Землі буде представлена особами з бідних країн. Таке населення не матиме гідної освіти і не стане «тренувати» мозок, що в підсумку негативно відіб’ється на генофонді планети в майбутньому.

Поки ж загальний приріст населення частково розмитий на найбільші країни. При цьому дані про те, скільки зараз живе на планеті людей, не дають уявлення про їх чисельність в майбутньому. Зараз мешканців на планеті вже більше 7,5 млрд. До 2022 року показник стане 7,795 млрд. Причому якщо на кінець 2018 року країн з населенням понад 100 млн жителів було 12, то до 2022 їх кількість збільшиться до 14. В’єтнам, що знаходиться на 15 місці за чисельністю, буде на кордоні потрапляння в Топ країн з чисельністю понад 100 млн.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.