UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Населення Росії на 2022 рік

Для кожної держави основним багатством є її громадяни, і їх кількість – важлива статистична величина.

Карта России

За змінами демографічних показників в Росії уважно стежить Росстат, і подає дані президенту, а також публікує їх в офіційних джерелах. Якою буде чисельність населення в 2022 році в Росії — дізнайтеся, з цієї статті.

Динаміка приросту населення Росії

На жаль, чисельність російського населення не демонструвала в останні роки позитивної динаміки. У різних регіонах відзначається приріст народжуваності, але оптимізму цей рівень не вселяє.

Пік зростання спостерігався в 1993 році, і на той момент на територія РФ проживало 148 600 000 чоловік. Але перепис 2010 року показав, що росіян налічується 143 мільйони. Скорочення досить помітне, і сумне.

На «демографічний вибух» випав відрізок між 2010 і 2015 роками. П’ятирічні дослідження показали поповнення громадян на 5 мільйонів. Спираючись на офіційну статистику, чисельність населення РФ в 2018 році, становило 146,8 млн.чоловік. Перш за все, держава зробила ряд заходів, щоб підтримати молоді сім’ї.

В країні встановилося стабільне становище економіки, також активний приплив мігрантів, середня тривалість життя зросла. Однак, до 2016 року старіння нації і розрив між смертністю і народжуваністю різко знизили приріст населення.

Фактична чисельність населення

Статистичні дані показують: середній вік росіян у 2022 році коливатиметься між 30 і 34 роками. Основний загальносвітовий вік для жіночої репродукції позначений в межах 20-29 років.

Граждане РФ

Якщо вірити цьому проміжку, то жінок, здатних народити потомство, в Росії всього трохи більше 2%. Але ж сучасні дами до 30 не поспішають в пологовий будинок, і на другого і наступних вирішуються не багато. Цілком зрозуміло, сподіватися на народжуваність з різкими темпами не потрібно.

Регіональна ситуація з відтоком молоді теж викликає побоювання, молоді люди прагнуть в мегаполіси, селища вмирають.

Найбільші міста Росії

Міст, населення яких перевищує мільйон, в РФ налічується чимало:

  1. До їх числа відноситься Волгоград, спочатку це було маленьке селище, розбите на волзькому торговому шляху.
  2. Також рекордсменом виступає Воронеж, заснований в 1586 році, зараз тут живе трохи більше 1 млн. чоловік.
  3. В 1723 році виникла Перм, як порт на річці Кама. Тут був відкритий університет, перший на Уралі, зараз жителів 1 мільйон 50 тис. осіб.
  4. Красноярськ – географічний центр Росії – серце Сибіру, в ньому живуть 1 мільйон 90 тис. росіян. Уфа – 1120000 чол., культурний і промисловий гігант.
  5. Ростов-на-Дону, колись вподобаний греками, має чисельність 1 мільйон 130 тисяч осіб.
  6. Дев’яте місце в рейтингу займає Самара, і її 1169000 чоловік. Першу вісімку міст-лідерів за чисельністю населення Ви можете знайти в таблиці нижче.

Прогноз на 2022-2036 роки

Аналітики запевняють: населення РФ буде неухильно рости! Серед факторів, що впливають на цей процес, значиться міграція українських біженців, і приїзд мігрантів з бідних країн. Очікується підвищення терміну життя, люди будуть жити довше, і вмирати у вкрай старечому віці.

Завдяки численним урядовим заходам, зросте народжуваність.

Шкода, що причиною смертності багатьох росіян — є погані звички. Вживання тютюну і алкоголю настільки згубні, що скорочують число довгожителів. Населення має ряд проблем з серцем і судинами, і характер цих захворювань хронічний.

Але, навіть маючи плачевні показники смертності, динаміка зростання буде позитивною. В середньому, вік росіян в 2022 р. складе 72 роки.

При позитивній динаміці, очікується стабільне зростання числа росіян аж до 2022-2025 р., а потім піде спад. Всі соціологи сходяться на думці, що середній клас скоротиться на 10 мільйонів, тобто ті громадяни, які активно працюють і сплачують податки.

Населення пенсійної категорії збільшиться, а народжуваність – знизиться. Картина майбутнього виглядає вельми плачевною.

Население РФ с учетом и без Крыма

Якщо влада не задумається про способи виправлення ситуації, зниження числа громадян буде катастрофічним.

Урядові програми 2022 року в сфері медицини і соціуму будуть спрямовані на поліпшення життя громадян. Населення, яке отримує якісне медичне обслуговування, і заходи фінансової підтримки, довше живе. Сім’ї, які отримують матеріальні блага і соціальні гарантії, вирішуються більше народжувати дітей.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.