UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Населення України на 2022 рік становить 42 089 200 осіб

Згідно з інформацією Департаменту Статистики Організації Об’єднаних Націй, чисельність населення України на 2018 рік становило 42 153 656 мільйона. Кількість жителів в країні в той рік скоротилася за деякими розрахунками на 154 000. Такі показники надали державі зайняти 32 – е місце за рівнем світового народонаселення.

чисельність населення

Ще на початку 20-о століття Україна займала лідируючі позиції за темпом приросту населення в Європі. На жаль, на долю країни випало так багато бід – Перша світова, Громадянська, війна з фашистською Німеччиною і голод серйозно вплинули на рівень народжуваності. У подальші роки повільний приріст став типовим для індустріально розвинених держав.

Максимальне число людей у вже вільній державі було відзначено в 1993 році, яке склало 52,2 мільйона. З цього періоду, як у місті, так і на селі кількість українців суттєво скорочується.

Чисельність населення України на 2022 рік

Перший і останній перепис українських жителів проводився в 2001 році, і за її результатами їх було 48,5 мільйона чоловік. Статистична комісія ООН рекомендує проводити необхідні переписи в країнах третього світу в той рік, який закінчується на нуль.

Україна, яка вступила в 2022 рік, в очікуванні нових прогнозів. Державна служба статистики повідомляє, що її населення на сьогодні становить 42 мільйони 089 тисяч 200 осіб.

До таких даних статистичне відомство прийшло, обчисливши людей померлих, додавши народжених в цьому році, а також враховуючи офіційну міграцію. Багато фахівців вважають, що такі цифри завищені. Насправді українців сьогодні налічується від 30 до 35 млн. Це значить, що вже через 30 років цей показник скоротиться і складе приблизне число 35 416 мільйонів.

Густота населення

За даними Інституту Статистики ЮНЕСКО загальна площа України на 2022 рік становить 576 320 кв. км. При цьому враховується протяжність державної площі суші і всіх водних поверхонь в межах міжнародних кордонів.

Згідно з розрахунками на сьогодні, виміряна щільність жителів дорівнює 73.1 людини на 1 кв. км. Такий показник у порівнянні з іншими європейськими державами, невисокий, зате перевершує по густоті сусідню Білорусь та області центральної Росії.

Дані про народжуваність

Як стверджує аналітичний центр Stratfor в США, населення України становить невеликий приріст і цьому є вагомий доказ: політична нестабільність, численна еміграція, економічна криза, а також непроста епідемічна ситуація. Тому показник народжуваності в порівнянні з європейськими країнами набагато нижчий. Наприклад, починаючи з 1989 року і по 2016 рік, сумарний коефіцієнт приросту українців скоротився з 1,935 до 1,466.

Аналізуючи народжуваність людей, які живуть на п’яти континентах, Україна стоїть на 186 місці (кількість країн у світі 226).

Незважаючи на політичну та економічну нестабільність в країні, український народ має великі шанси зробити успішною державу і представляти її на світовій арені. Оскільки сьогодні її громадян налічується 42,1 мільйона осіб, і це велика європейська держава.
Згідно з вихідними даними населення України на 2022 рік становить без Криму і Донбасу 32 мільйони. Кількість жителів не підконтрольних територій, не враховуючи проживаючих громадян Криму (їх налічується 10 мільйонів), за даними українського Держкомстату, більше 3 мільйони.

населення

Параметри вікової структури

Показник демографічного навантаження дає можливість правильно розподіляти витрати у фінансовій системі. Це будівництво лікарень і освітніх закладів, соціальний захист, пенсійна виплата і т. п. Коефіцієнт загально демографічної навантаження еквівалентний 41,2%, і така значимість для українських громадян відносно низька, так як кількість працездатного суспільства в два рази перевищує чисельність непрацездатного.

За підсумками оцінки відділу ЄЕК ООН працездатне населення України на 2022 рік становить 29 845 632 людини. До працездатної групи належать люди, яким більше 14 років і не старше 65 років. Відповідно, залежна частина людей, молодше 15 років становить 5 791 069 мільйонів людей і люди старше 64 років представляють 6 516 955 мільйонів.

Прогнози майбутнього

На думку експертів ООН понад 28,5 мільйона українських громадян житимуть у містах і це становитиме приблизно 78%. За прогнозами в недалекому майбутньому передбачається всього три мегаполіси з мільйонним населенням.

Стверджувати те, що ситуація з демографією в цьому 2022 році покращиться самовпевнено. Але впевненість у майбутньому не виключена, оскільки в країні відбувається багато позитивних змін. З підвищенням життєвого рівня повинні відбутися і зміни в складі народонаселення.

Через три десятки років, за достовірною інформацією з ООН, рекордною на планеті країною за кількістю народонаселення стане Індія. У 2050 році, за попередніми розрахунками там буде проживати понад півтора мільярда людей. Загальне число живуть на земній кулі збільшиться до 10 мільярдів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.