UKRjizn.com
Image default
Календар

Неробочі святкові дні у 2022 році в Україні

Вихідні та святкові дні для кожного працівника в Україні-це привід для відпочинку в сімейному колі та зустрічі з друзями. У цей час можна виспатися, зайнятися домашніми справами або просто посидіти вдома. Неробочі святкові дні в 2022 році в Україні сьогодні перестали бути секретом. Ознайомитися з ними можна з постанови Уряду України.

Тривалість робочого дня в Україні

Згадати про роботу та відпочинок в наступаючому році допоможе виробничий календар, в якому вказані офіційні святкові дні. Робочі будні займають в ньому Основне місце. Відповідно до листа Мінсоцполітики та вимог КЗпП затверджено норми робочого дня. Для здорового працездатного населення вони становлять 40 годин на тиждень. При цьому не варто забувати про скорочену тривалість робочого дня:

 • для підлітків від 16 до 18 років – 36 год./тиждень;
 • для підлітків від 14 до 15 років – 24 год/тиждень; 
 • для працівників пов’язаних зі шкідливими умовами праці – не більше 36 ч. / тиждень.

Розраховуючи тривалість робочого дня, варто пам’ятати, що напередодні святкових днів робочий час скорочується на годину.

Вихідні святкові дні, календар за порами року

Побудувати плани на майбутнє без знання вихідних неможливо. Календар святкових днів на 2022 рік в Україні підкаже, як зробити відпочинок ефективним і корисним.

Святкові дні взимку

Зима – улюблена пора року всіх діточок. Гра в сніжки, катання на санках, лижах і ковзанах веселить і захоплює. Велика кількість свят дає можливість тісного спілкування. Розглядаючи вихідні святкові дні, календар часів року показує, що зимовий період є найбільш насиченим на події. У 2022 році святкування Нового року у деяких працівників може початися прямо на підприємстві, оскільки 31 грудня робочий день. Святковими державними святами в цьому році є:
• 1 січня – Новий рік;
• 7 січня – Різдво Христове.

церковные праздники 2020 года

Інші дні є робочими буднями. Незважаючи на те, що в зимовий період часу державних свят більше немає, є категорія населення, яким пощастило найбільше. Школярам та учнів інших навчальних закладів уряд України подарував цілих 2 тижні канікул і безліч свят! До найбільш пам’ятних свят, що відзначаються українцями, відносяться: друге Різдво, старий Новий рік, День Святого Валентина.

У виробничому календарі ці дні вважаються робочими, однак життя показує, що настрій у молодого і старого покоління як в святкові дні.

Неробочими днями останнього місяця зими є: 1 і 7 січня.

Святкові дні навесні

Перший весняний місяць порадує українців вихідним у Жіночий день 8 Березня, який припадає на неділю. Саме з цих причин кількість неробочих днів збільшиться до 3-х! Українці зможуть підготуватися до свята і відмінно відпочити 7, 8 і 9 березня. З вівторка всіх знову очікують насичені трудові будні.

Наступна святкова перерва в 3 дні гряде 19 квітня-День світлої неділі. Постанова уряду з приводу святкових днів говорить, що відсвяткувати і зустріти Велику Пасху населення України зможе 18, 19 і 20 квітня.

На перший погляд, здається, що свят дуже мало і можна було передбачити більше. Однак, вже через 10 днів працівники знову можуть зрадіти 3 дні вихідних. У свято праці, що відзначається країною 1 травня, трудящі зможуть відпочити з п’ятниці по неділю включно.

Офіційні свята 2020 року

На цьому державні святкові дні в 2022 році не закінчуються. У суботу 9 Травня Україна відсвяткує День перемоги. Оскільки він припадає у вихідний день, урядом передбачено ще один вихідний 11 травня.

Отже, святкові та неробочі дні весни наступні: з 7 по 9 березня, з 18 по 20 квітня, з 1 по 3 травня, з 9 по 11 травня.

Святкові дні влітку

Невелика кількість державних свят, які припадають на літній час, не псує настрій трудящих. Причина полягає у відпустках, які у багатьох починаються в червні. Офіційними в Україні вважаються свята:

 • 7 червня – Святки або Трійця, свято припадає на неділю, тому переноситься на понеділок 8 число;
 • 28 червня – День Конституції, незважаючи на те, що він святкується в неділю, додаткових вихідних не передбачено;
 • 24 серпня – День Незалежності України – день вважається неробочим і також не переноситься на інші дні.

Щоб не заплутатися з кількістю робочих і неробочих днів можна роздрукувати календар святкових днів у 2022 році в Україні. Зручність і комфорт користування – головні календаря.

Святкові дні восени

Найважливішими осінніми святами є День знань і День вчителя. Незважаючи на те, що законодавством не передбачені дні вихідними цей період всі українці вважають святковим. Учні замінюють вчителів на уроках, підносять їм квіти, вітають сценками і віршами. В ці дні прийнято згадувати викладачів, яких немає з нами, а також наставників, які допомогли у визначенні з професією.

Єдиним офіційним святом, яке восени відзначає вся Україна, є День захисника. На відміну від РФ його відзначають не 23 лютого, а 14 жовтня. Цей день вважається неробочим, і переносів на інший день не передбачається.

Таким чином, восени українці відпочинуть 1 день – 14 жовтня.

Святкові дні грудня

25 грудня вся Україна відсвяткує Польське Різдво. Зазначений день вважається святковим і вихідним. Таким чином, українці в грудні відпочинуть 25, 26 і 27 грудня.

Робочий календар зі святковими та вихідними днями

У 2022 році в державні (народні) і церковні свята українців чекають вихідні. Робочі будні виглядають наступним чином:

 • січень – у місяці 31 день, з них 21 робочий і 6 неробочих (1, 6, 7);
 • лютий – місяць, в якому 20 робочих і 9 вихідних днів, державні свята відсутні;
 • березень – загальна кількість робочих днів становить 21, неробочих, державне свято – 8 березня;
 • квітень – у місяці 21 робочий день і 9 неробочих, офіційне державне свято Великдень – 24 квітня;
 • травень – свято всіх трудящих в країні буде 19 робочих днів і 12 вихідних з 2 державними святами (1 і 9 Травня);
 • червень-в місяці всі дні робітники (крім суботи і неділі) і 2 державних Свята: Трійця і День Конституції вихідні дні не заплановані;
 • липень – місяць відпусток, в якому немає нічого особливого: робочих днів – 23, вихідних – 8;
 • серпень-робочих днів 20, офіційне державне свято 24 серпня, інші дні Вихідні; 
 • вересень-місяць, в якому 22 робочих дні і 8 вихідних;
 • жовтень-14 жовтня вся країна відзначить День захисника, робочих буднів у місяці 21, вихідних днів-10;
 • листопад – місяць, в якому 21 робочий день і 9 вихідних;
 • грудень-працювати в останньому місяці року доведеться 22 дні, відпочивати-9, офіційне свято-1 (Польське Різдво).

Кількість скорочених робочих днів у 2022 році

Згідно Кзпп в передсвяткові офіційні дні робочий день трудящих повинен бути скорочений на годину. Правило діє за умови, що перед святом немає вихідного дня у вигляді суботи та неділі. Завдяки вивільненню години у працівників залишається час на підготовку до святкового заходу. Особливо цей час стане в нагоді в Жіночий день 8 Березня і перед Новим роком, коли всі господині бігають по магазинах у пошуках дешевих продуктів. У 2022 році уряд України запропонував працювати на годину менше в наступні трудові будні:

 • 06.01.2022 (понеділок);
 • 30.04.2022 (четвер);
 • 08.05.2022 (п’ятниця);
 • 13.10.2022 (вівторок);
 • 24.12.2022 (четвер);
 • 31.12.2022 (четвер).

Володіючи інформацією про скорочений робочий день, і як відпочиваємо на святкові дні 2022, можна з користю для себе розподілити вільний час.

Про перенесення вихідних днів у 2022 році

Кілька разів на рік в Україні практикується перенесення вихідних днів. Правила переносу передбачені чинним законодавством і застосовуються в наступних ситуаціях.

 • Офіційне державне свято припадає на робочий день, тому уряд вирішив додати ще по одному дню вихідного. Таким чином, відпочинок стає тривалим, але в майбутньому трудящим доведеться відпрацювати доданий день в одну з субот.
 • Офіційний свято припало на суботу та неділю, тому перший понеділок вважається вихідним днем.

Сказати точно в які дні доведеться відпрацьовувати за додатково наданий відпочинок ще рано. Зазначені відомості стануть офіційними трохи пізніше. Поки що варто знати, що найдовші вихідні будуть в наступний період:

 • Жіночий день 8 Березня – 3 вихідних (з 7 по 9);
 • Пасха – 3 вихідних ( з 18 по 20);
 • Трійця – 3 вихідних (6,7,8);
 • День Конституції – 3 вихідних (27,28,29).

Інші свята в Україні – по місяцях

Незважаючи на вихідні та святкові дні в Україні в країні є маса інших свят, які українці святкують із задоволенням. Більша частина з них є професійними, інша частина змушує згадати про сумні події в житті. Так чи інакше, населення країни ніколи не намагається забувати про них. 

У січні більша частина населення не забуває про такі свята, як Хрещення (19), День Соборності України (21), День Тетяни-захисниці всіх студентів (25).

У лютому найвідомішими святами є: всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями (4), День всіх закоханих (14), Стрітення Господнє (15), святкування Державного Герба України (19).

Березень чудовий тим, що українці згадують про таких святах, як: Масляна, День захисту прав споживачів (15), професійні свята працівників ЖКГ, податківців, таксистів, працівників культури, працівників СБУ.

Завдяки дню сміху, який святкується 1 квітня, другий місяць весни вважався самим радісним. Цього місяця професійні свята відзначають веб-майстри (4), геологи (7), космонавти (12), працівники ДАІ (14), психологи (23).

Останній весняний місяць порадує святами: Червона Гірка (5), Рамаданом (6), Днем матері (12), Міжнародним днем сім’ї (15), Днем Європи (17), професійними святами дня банкіра (20), метеоролога (20), філолога (25), хіміка (26), прикордонника (28) і Дня Києва (26).
Літо Розпочнеться з дня захисту дітей (1) і закінчиться Днем молоді (30). Крім цього в місяці повно професійних свят, з яким можна ознайомитися, відкривши докладний календар вихідних та святкових днів на 2022 рік.

Незважаючи на відсутність у липні державних свят, місяць вражає іншими приємними подіями: днем архітектора (1), слідчого (1), національної поліції (4), рибака (8), фотографа (12), бухгалтера (16) і днем торгівлі (остання неділя місяця).

У серпні віруючі люди відзначають кілька Спасів і День Шахтаря. 
Вересень багатий професійними і церковними заходами, ознайомитися з якими можна з інтернет-ресурсів або ставши покупцем календаря на 2022 рік.

У жовтні найпопулярнішими святами є Покров Святої Богородиці, День українського козацтва, День визволення України від фашистів.
Листопад знаменником пам’ятними подіями, одним з яких є День гідності і свободи, а також пам’яті жертв голодомору.

У грудні вся країна починається готуватися до святкування нового року. При цьому не забуває про день Святого Миколая.
Україна – велика держава, багата на святкові дати. Країна намагається пам’ятати веселі і сумні події, вчить народ шанувати старовинні і церковні традиції, не забувати про минуле.

На завершення

Календар святкових і вихідних днів – величезна допомога для людей, зайнятих у різних сферах діяльності. Завдяки зазначеної в ньому інформації українці пам’ятають про офіційні святкові дні, планують відпочинок, не забувають про пам’ятні події в житті країни. Зі своєї країни уряд України не забуває зробити вихідні народу тривалими.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.