Неробочі святкові дні в 2021 році в Україні

Будь-яка праця повинна супроводжуватися відпочинком і саме тому існують вихідні дні. Але, трапляється так, що звичайних вихідних не вистачає і хочеться відпочити побільше, але ж ще й домашні справи накопичилися! У таких випадках вже дуже радують офіційні свята, які дають додаткові дні відпочинку. Кожне таке святкування-то дійсно важлива подія, якого чекають багато українців. Насправді офіційних свят не так вже й багато, але останнім часом уряд став активно переглядати пропозиції від громадян, а тому можна очікувати, що календар святкових днів на 2021 рік в Україні поповниться новими датами!

Виробничий календар на 2020 рік

Останні новини про нові свята

У середині 2020 року президент України Володимир Зеленський зазначив, що постарається врахувати побажання інших націй і хоче зробити країну справжнім домом для кожного її жителя. Також він заявив, що незабаром обов’язково підпише постанову уряду з приводу святкових днів. У цій постанові йдеться про встановлення двох нових релігійних свят, які будуть винесені на офіційний рівень. Це означає, що в Україні додасться два нових вихідних дні.

Цими святами стануть Курбан-байрам і Рамазан-байрам, які є дуже важливою традицією для всього кримськотатарського народу. Крім того, в столиці буде зведена нова велика мечеть. Президент неодноразово висловлювався про серйозну підтримку кримськотатарського народу та їх традицій, так що можна спокійно очікувати найближчим часом поповнення числа святкових днів!
Ураза-байрам насправді є однією з найважливіших дат ісламського календаря. Він знаменує закінчення посту, присвяченого священному місяцю Рамадану. Під час святкування прийнято ділитися всім з незаможними людьми, всіляко допомагати їм, а також проводити ритуальну молитву, зустрічатися з родичами, запрошувати гостей до застілля, робити пожертвування і не тільки. У мусульманських країнах Ураза-байрам святкується протягом декількох днів, що супроводжується закриттям підприємств і навіть магазинів, але в Україні вихідний буде всього один.

Друге свято-це Курбан-байрам, який ще називається святом жертвопринесення. Він відзначається через 70 днів після Ураза-байрам. У цей день у мусульман прийнято приносити своєрідну жертву, а також молитися і влаштовувати пишне застілля з близькими і родичами. Ось якими будуть нові неробочі святкові дні в 2021 році в Україні, які порадують кожного жителя країни додатковим днем відпочинку!

2021 год

Офіційні вихідні дні зими

В цілому зима славиться затяжними вихідними, але розраховувати на них доводиться далеко не всім, оскільки комусь вже другого числа доводиться йти на роботу. На початку 2021 року, як і завжди, офіційні вихідні будуть тільки завдяки двом святам, а саме:

1. Новому році.

2. Різдво.

31 Грудня зазвичай є передсвятковим днем, а тому люди працюють на годину менше. Цього разу передсвятковий день випадає на четвер, а тому, завдяки Новому року, українці відпочиватимуть цілих три дні поспіль як мінімум. Добре відсвяткувавши, вихідні не змусять себе довго чекати, а тому вже 7 числа святкуватиметься Різдво – знаменна релігійна подія.

Зима традиційно вважається часом чудес. Саме в цей період людина отримує цілих 365 нових можливостей і не забуває про свої традиції, які віруючі дотримуються протягом багатьох років.

Які офіційні вихідні дні будуть навесні?

Що стосується весни, то тут ніяких особливих змін не передбачається. Святкові дні в 2021 році будуть починатися з 8 березня – відомого на весь світ жіночого свята. Незважаючи на довгі чвари, суперечки з приводу скасування цього святкування вже закінчилися, і в уряді більше ніхто не піднімає цю тему, а значить, що офіційний вихідний все ж залишається. У 2021 році це буде понеділок, а тому громадян чекають чергові триденні вихідні, які надають відмінну можливість, щоб переробити всі свої накопичені справи і трішечки відволіктися, приділивши увагу собі і близьким.

Далі йдуть улюблені багатьма травневі свята, які в 2021 ще й доповнилися Великоднем. Вся справа в тому, що спочатку українці будуть першого числа святкувати День праці, а вже другого числа відзначатимуть Великдень. Оскільки першої та другої свята випадають на вихідні, на роботу людям доведеться йти тільки в середу. Мало того, що буде передсвятковий робочий день, так ще й цілих чотири вихідних! Щоб не заплутатися, коли і які будуть вихідні святкові дні, календар потрібно обов’язково повісити де-небудь.

Навіть невеликий календар не тільки допоможе розпланувати всі свої справи і завжди залишатися в курсі всіх подій, але і завжди нагадає про важливі дати і про майбутній відпочинок.

Також навесні незмінно відзначається День Перемоги. Цього разу 9 травня буде неділею – ще три дні гарного відпочинку для жителів України. В цілому, на цьому свята весни закінчуються, але попереду протягом усього року ще предостатньо офіційних вихідних.

Коли українці відпочиватимуть влітку?

Літо-це дійсно чудова пора. На вулиці пригріває сонце, дні стають довшими, і хочеться відпочивати днями безперервно. Тим, кому вдалося вихопити літню відпустку, хвилюватися нема про що, а ось іншим доведеться лише задовольнятися офіційними святковими днями. Спочатку буде трійця, яка випадає на 20 Червня. Відповідно, традиційно будуть переноси, які подарують додатковий день вдома. Крім релігійного свята, влітку є ще й важливі державні дати.

Перша з важливих для України дат – це 28 червня. У цей день відзначається День Конституції України. Вважається, що саме 28 червня Україна стала дійсно незалежною державою. Щодо цього навіть є один цікавий факт: уряду знадобилося більше доби, щоб узгодити і затвердити Конституцію і протягом усього цього часу майже не робилися перерви. Незважаючи на все це, правки в головний документ держави вносяться і донині.

У серпні, а саме 24 числа, відзначатиметься День незалежності України – друге вкрай важливе державне свято. Це знаменна подія, яка нагадує про момент, коли країна стала дійсно незалежною. У нинішній час дане свято має величезне значення, тому що на Донбасі все ще тривають сутички за суверенність країни.

прогноз для Украины

Чого чекати цієї осені і на початку зими?

Свят залишилося всього двоє, але щоб не забути про них, рекомендується роздрукувати календар святкових днів в 2021 році в Україні. Такий календарик не займе багато місця, зате стане відмінним помічником в плануванні і своїх справ і завжди нагадає про важливу дату!

Незважаючи на що, що дуже буквально наповнена важливими подіями, офіційне свято буде всього один-це День захисника України. Це святкування випадає на 14 жовтня, а саме на четвер. Після знаменного для кожного військового і представника правоохоронних служб свята, в 2021 році залишиться відзначити тільки одну дат – 25 грудня. У цей день відзначається католицьке Різдво. Згідно зі статистикою, католики-це дійсно велика частина населення України, а тому ще кілька років тому було прийнято рішення зробити важливе для них свято офіційним, як це зараз відбувається і з кримськотатарськими святкуваннями. Звичайно, католицьке Різдво має свої особливі традиції і правила, але насправді вони не сильно відрізняються від звичного всім Різдва.

На цьому і закінчуються всі офіційні святкові дні України. Але не варто переживати, адже в наступному році їх може бути ще більше. Крім очікуваних нових кримськотатарських свят, ходять чутки, що уряд розглядає можливість введення і інших офіційних святкових днів, які будуть релігійними святами інших націй.

Як розібратися в перенесеннях робочих днів?

Вихідні та святкові дні в Україні-це дуже важлива частина трудового процесу. Потрібно розуміти, що далеко не всі роботодавці звертають увагу на перенесення робочих днів. У деяких робітників трудовий графік складений так, що вони відпочивають тільки в заздалегідь визначені дні і нерідко їм доводиться виходити на роботу в свята, коли вся країна сидить вдома. Але для тих, хто працює стандартну п’ятиденку, згідно з трудовим договором і всім нюансам кодексу, існує Звід спеціальних правил.

Правила перенесення робочих днів встановлюються Трудовим кодексом. У ньому ще можна знайти інформацію і всі офіційні вихідні дні, а також про передсвяткові дні. Крім цього, роботодавцю потрібно знати ще й нюанси бухгалтерського обліку та подачі звітності. Справа в тому, що через такі офіційні дні відпочинку іноді доводиться подавати звітність заздалегідь, а якщо не зробити цього, то можна отримати чималий штраф або навіть позбутися привілеїв.

В цілому, щоб розуміти, як відпочиваємо на святкові дні 2021, потрібно знати лише одне правило: будь-яке свято, який вважається офіційним вихідним і випав на суботу або неділю, в обов’язковому порядку переноситься на наступний робочий день.

телефон

Це означає, що понеділок автоматично стає вихідним днем. Подібне правило діє для безлічі державних установ і приватних підприємств, а тому при плануванні своїх справ це обов’язково потрібно враховувати, адже, наприклад, пошта може закриватися на пару годин раніше.

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.