UKRjizn.com
Image default
Здоров'я

Невже кров холоне в жилах?

Вираз «кров замерзає у венах» — це лише метафора, чи цей процес дійсно відбувається в організмі людини? Ще в середні віки вважалося, що в ситуації сильного стресу або страху кров замерзає в жилах і злипається в небезпечні для життя і здоров’я відкладення. Чи справді існує такий механізм?

Дослідники з медичного центру Лейденського університету в Данії вирішили з’ясувати, як емоції, пов’язані з переглядом фільмів жахів, впливають на здоров’я глядачів. Цікаво, що вислів про те, що від даного хоррора «леденить кров» можна розуміти буквально. За спостереженнями вчених, перегляд такого роду роликів стимулює секрецію антигемофільний глобулін під назвою фактор VIII, який відповідає за згортання крові.

Як це працює?

Тест на підтвердження існування феномену був проведений на 24 абсолютно здорових і молодих людей. Піддослідні мали переглянути два фільми – фільм жахів і документальний фільм. 14 людей почали з перегляду фільму жахів, а решті показали документ. Обидва покази проходили з тижневою перервою. Після завершення проекції у кожного учасника брали кров і визначали рівень речовин, що відповідають за процес згортання крові. Учасники тесту повинні були додатково оцінити свої емоції за шкалою від 0 до 10. Нуль означав відсутність страху, 10 – найгірший страх у житті.

Як виявилося? У 12 людей, які дивилися фільм жахів, спостерігалося підвищення фактора згортання крові в середньому більш ніж на 11 МО / длщо значно підвищує ймовірність виникнення венозний тромбоз. 3 учасники відчули це під час перегляду документального фільму. Проаналізувавши результати, дослідники прийшли до висновку, що перегляд фільмів, які викликають дуже сильні емоції або страх, підвищує ризик розвитку тромбозу на 17%. Незважаючи на підвищення коефіцієнта, тромбів не виявлено.

– Мені важко до цього ставитися. Безумовно, сильний стрес і емоції можуть спричинити серцевий напад, – каже в інтерв’ю Fakt24.pl доктор Ганна Погоржельська, керівник клініки Інституту кардіології. Примаса Міленіуму кардинала Стефана Вишинського.

Кому це загрожує?

Хоча зв’язок між сильними емоціями та згортанням крові можна вважати дуже ймовірним, дослідникам не вдалося з’ясувати причину цього. Тим не менш, можна сказати, що термін «страшний» — це не фантазія любителів жахів. Підвищення рівня фактора помічено у молодих і здорових людей, що говорить про те, що глядачам з діагностованим тромбозом або високою ймовірністю захворювання варто переходити на інші жанри кіно.

Тромбоз найчастіше зустрічається у людей старше 40 років і малоактивних. З віком ймовірність розвитку захворювання зростає, оскільки стінки вен втрачають свою еластичність і стають товщі, що може призвести до пошкодження клапанів і закупорки крові. Ймовірність розвитку захворювання залежить від того, чи є у пацієнта рак, проблеми з кровоносною системою, такі як варикозне розширення вен, запалення поверхневих вен, надмірне згортання крові. Іноді за надто густою кров’ю криється генетика. Також тромбоз є ускладненням після деяких захворювань, наприклад, інфаркту, інсульту, хронічної лейкемії.

Загрозливі тромби можуть утворюватися після операції або травми. Кровообіг може порушуватися через тісний одяг, накладання однієї ноги на ногу, шишки в паху і області тазу.

Дивіться також:

Здавати кров варто – це факт!

>>> Хочеш стати батьком? Відмовтеся від такої білизни

>>> Ви на дієті? Не їжте рисові коржі

>>> Ви любите яйця? Вони болять, як сигарети

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.