UKRjizn.com
Image default
Економіка

Німеччина та Фінляндія розійшлися у думках щодо порятунку компанії Uniper

У суботу між Німеччиною та Фінляндією виникла суперечка щодо вартості порятунку компанії-імпортера газу Uniper. Основний акціонер Uniper, фінська державна енергокомпанія Fortum, відхилила заклик міністра економіки Німеччини щодо подальшого надання допомоги у порятунку постраждалої компанії.

Uniper, найбільший імпортер газу в Німеччині, на цьому тижні звернувся до уряду країни за фінансовою допомогою, попередивши, що збитки через скорочення постачання з Росії та різке зростання цін на газ можуть досягти цього року 10 млрд євро.

Однак міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що основний акціонер Uniper, фінська державна енергетична компанія Fortum, має зробити свій внесок у порятунок.

«Він [Uniper] належить тим, хто платоспроможний і може надати підтримку, сказав Хабек, який також є міністром енергетики, в інтерв’ю радіо Deutschlandfunk. — Тому правильно розглядати моделі, в яких також власники виконують свої зобов’язання».

Fortum, яка запропонувала передати німецькі підприємства Uniper у державну власність, відповіла, що вже надала компанії кредити та гарантії на 8 млрд євро.

«Німецький бізнес із забезпечення безпеки постачання повинен належати федеральній державі, яка має необхідну високу кредитоспроможність», оскільки ціни на газ можуть продовжувати зростати, заявив в електронному листі генеральний директор Fortum Маркус Раурам.

Для Фінляндії, економіка якої у 13 разів менша, ніж у Німеччини, це серйозна проблема.

«Порятунок Uniper – питання європейського значення, – заявив міністр Фінляндії з питань взаємодії з ЄС Тітті Туппурайнен. — Ми наполегливо закликаємо до того, щоб критично важливі для системи підприємства Uniper, які є під загрозою, були… взяті під контроль державою».

Після багатьох років, протягом яких Німеччина отримувала потік дешевого російського газу, Берлін щосили намагається стримати вплив цих обмежень на постачання.

У той час, як у Росії заявляють про технічні проблеми, західні уряди називають це приводами, за допомогою яких Москва відповідає на руйнівні санкції, введені у зв’язку з її вторгненням в Україну.

Німеччина виділила 15 млрд євро на закупівлю газу в інших країнах, щоб до зими газосховища було заповнено, при цьому влада закликала суспільство до економії енергії. Хабек попередив, що якщо ціни на газ зростуть ще більше, цього може виявитися недостатньо.

«Німці приймають душ у середньому 10 хвилин, – сказав він. – І я думаю, що навіть п’ять хвилин – це надто довго».

Деякі житлові асоціації вже заявили, що цієї зими вони зменшать температуру опалення в будинках і квартирах, і Хабек сказав, що опалення на робочих місцях також може бути зменшено.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив у суботньому відеозверненні, що питання енергетичної безпеки займатимуть Німеччину «найближчими тижнями, місяцями та роками».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.