UKRjizn.com
Image default
Економіка

Німеччина запровадить жорсткі заходи економії газу

Міністр економіки Німеччини заявив у неділю, що його країна обмежить використання природного газу для виробництва електроенергії на тлі побоювань щодо можливого дефіциту, спричиненого скороченням поставок із Росії.

Міністр Роберт Хабек заявив, що Німеччина намагатиметься компенсувати обмеження за рахунок збільшення спалювання вугілля, що призводить до більшого забруднення атмосфери.

“Це сумно, але в даній ситуації просто необхідно знизити споживання газу”, – заявив Хабек, який є членом партії “Зелені”.

Минулого тижня російська газова компанія «Газпром» оголосила про різке скорочення поставок газу газопроводом «Північний потік – 1» з технічних причин, але Хабек припустив, що це рішення має політичне підґрунтя.

Німеччина, яка тривалий час серйозно залежала від імпорту енергоносіїв із Росії, почала значно скорочувати імпорт через війну в Україні.

Проте уряд наполягав на тому, що російський газ буде необхідний, доки не з’являться альтернативні джерела енергії, такі як ЗПГ, який доставляється морським шляхом. За останні місяці німецький уряд вжив заходів щодо заповнення газових сховищ на 90 відсотків до листопада, щоб мати достатній обсяг газу для опалення у зимовий період.

За словами Хабека, сховища, які зараз заповнені на 56,7 відсотка, здатні компенсувати нестачу газу з Росії за рахунок закупівель в інших країнах. Проте міністр назвав ситуацію «серйозною» і заявив, що можуть знадобитися подальші заходи.

Уряд Німеччини нещодавно закликав громадян скоротити споживання енергії через напружену ситуацію з постачанням.

«Очевидно, що стратегія [президента России Владимира] Путіна полягає в тому, щоб вибити нас із колії, піднявши ціни та розділивши нас, – сказав Хабек. – Ми не дозволимо цього статися».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.