UKRjizn.com
Image default
ЖКГ

Нові тарифи на електроенергію в 2021 року в Україн

Сьогодні одна з найпопулярніших тем в Україні – це тарифи на електроенергію та інші комунальні послуги. Багато йде суперечок серед тих, хто володіє ТЕЦ, влади та активістів серед населення, адже сьогодні українці обирають між оплатою рахунків та купівлею продуктів.

Мітингувальники виходять на площу, перекривають дорожній рух у багатьох містах країни, тому варто уважно розібратися які передбачені нові тарифи на електроенергію в Україні в 2021 році?

Нові тарифи на електроенергію в Україні в 2021 році

Актуальний тариф

Перш ніж розібратися з тим, яка вартість споживання призначена владою на цей рік, необхідно вибрати категорію до якої відноситься споживач:

  • Багатоквартирний будинок;
  • будинок в приватному секторі;
  • незаможна або багатодітна сім’я.

Споживачів обов’язково повинен вести аналіз обсягу використання електроенергії, а саме, скільки споживається 1 місяць.

Співробітники ЖЕК та інших компаній обслуговуючих завжди вчасно повідомляють населенню, що відбулося подорожчання електроенергії в Україні для населення і супутніх комунальних послуг, щоб українці змогли своєчасно розрахуватися і оплачувати свої рахунки.

Підвищення цін у 2021 році

З 1 квітня 2021 року тариф на світло та електроенергії для України встановлено підвищеним, так з 293, 93 гривень вартість збільшена до 316, 08 гривень за МВт на годину. Аналітики розраховують, що нова влада сформувала підвищення в розмірі 7,5% в порівнянні з минулим роком.

Незважаючи на протести населення, член Нацкомісія НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що таке рішення було схвалено і прийнято в лютому 2021 року, у зв’язку з тим, що інших можливостей оптимізувати тариф влада не бачить.

Це підвищення було цілком обґрунтованим, оскільки на передачу електроенергії для України компанія “Укренерго” включила у вартість додатково 1 495 млрд гривень, які підуть на витрати з виплат відсотків складових 10,25 млрд гривень. Це сума кредитів які повинні держбанкам і залученим операторам за виконання функції передачі і розрахунків, таким як ОСП і “гарантований покупець”. Фахівці Нацкомісія НКРЕКП не включили в дефіцит бюджету на 2021 рік суму тарифу в 11, 350 млрд гривень, яка пішла б на фінансову підтримку виплатам операторам системи передачі «ДП», а також гроші на розрахунки з «зеленою генерацією».

Тарифи на електроенергію в 2021 році

У зв’язку з цим будь-яка фінансова підтримка, яка була виплачена або планується на виплату в рамках бюджетної програми «гарантований покупець» і розрахунків за зеленими тарифами проводиться з альтернативних джерел. Сучасна реформа ринку електроенергії була запущена ще 4 роки тому, зміни передбачені в цій реформі повинні були торкнутися кожного учасника ринку, в тому числі і споживачів як основних учасників.

Формування тарифу

Таке питання, як електроенергія, тарифи на 2021 рік в Україні для населення завжди були елементом маніпуляції влади, політичних передвиборчих компаній. Нова влада вирішила змінити порядок речей і робить для споживачів тариф фіксований.

Кожен учасник ринку електроенергії повинен платити обґрунтовану вартість за споживання комунальних послуг, особливо якщо враховувати що Україна вже більше 5 років рухається в бік євроінтеграції і формує зміни ринку, проводить щоденну боротьбу з корупційними схемами.

Для побутових потреб українців сформований тариф дещо відрізняється від аналогів в інших країнах. На сьогоднішній день Україна хоче наблизитися до того, що є в Європі та Америці, коли ціна фіксується на певний час і більше перегляду не підлягає. Але в такому випадку всі комунальні послуги повинні оплачуватися за ринковою вартістю.

Нова влада в 2021 році підняла вартість електроенергії в Україні в 2021 році на 20-30% в Україні, відповідно збільшився і тариф для побутових споживачів. Також варто згадати, що з 1 січня 2021 року скасовані всі пільги і фіксуються вартість на рівні 1 гривня 68 коп за кіловат на годину.

Якби вартість не була зафіксована в якості єдиного тарифу, ціна на електроенергію протягом року могла б зрости майже в 2,5 рази до 3,5 гривень за кіловат на годину.

Скасування пільг

Одним з приводів для того, щоб українці вийшли на вулиці страйкувати, мітингувати було скасування пільг з нового року в Україні. Таке рішення було прийнято 29 грудня 2020 року Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. Скасування пільг звелася до того, що раніше українці за спожиті менше 100 кВт сплатили всього 90 копійок, але тепер ця можливість була скасована.

Так, якщо раніше українці споживали до 100 квт\год могли обійтися 90 гривнями на місяць, але з 1 січня доведеться всім платити за тарифом 168 гривень, в такому випадку зростання склало 78 гривень на місяць.

Як змінювалась ціна на єлектроєнергію

Крім цього постановою від січня нового року Нацкомісія НКРЕКП скасовує і переглядає ряд додаткових пільг, а саме:

  1. Дотації, які виділялися і передбачалися для релігійних організацій.
  2. Пільги та держдопомога, яка використовувалася для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб та біженців.
  3. Порядок нарахування пільг для тих, хто проживає в 30 кілометровій зоні від АЕС.
  4. Переглядається порядок розрахунку тарифів і пільги на споживання за періодами часу а також на установку 2-х і 3-х лічильника.

На сьогоднішній день уряд України виробляє новий механізм тарифу, новинки введені тільки до 31 березня, але з точністю сказати, чи буде діяти новий механізм у бік збільшення або зменшення вартості для споживачів поки невідомо.

Цікаво, що в Новому році підвищення тарифів відбулося вперше за останні 4 роки.

Отже, фіксована вартість на електроенергію становить 1 гривня 68 коп за кВт, незалежно від обсягу і періоду часу. Сьогодні ведуться переговори і переглядаються тарифи, коефіцієнти для багатоденних електролічильників, а саме 2-х і 3-х фазних.

Також створені єдині тарифи по класу напруги для юридичних підприємств в Україні.

Всі нововведення зміни в законодавстві необхідно вчасно відстежувати, це може вплинути комплексно на весь бізнес і на прийняті санкції новою владою.

Сьогодні на мітингах і площах українці задаються питанням – чи справедливі тарифи на електроенергію в 2021 року в Україні, отримані в платіжках, особливо якщо враховувати, що в період пандемії після неї багато хто втратив роботу, в державі спостерігається криза, збільшення цін і падіння споживчої спроможності.

Особливо питання, висуваються з приводу скасування пільг 2-х груп споживачів в Україні, вони втратили вагомою знижку на споживання електроенергії. Нова влада передбачає лібералізацію ринку природного газу та електроенергії, відповідно країна рухається до нормалізації тарифу в майбутньому, тому на сьогоднішній день українцям необхідно потерпіти деякі утиски.

Подорожчання електроенергії в Україні, як один з етапів реформи-це єдиний підхід і власне мета реформи, яку передбачив Кабмін – нормалізація і регулювання ціноутворення на комунальні послуги в Україні за аналогом з Європою.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.