UKRjizn.com
Image default
Новини

Новий КЗпП України 2022 російською мовою зі змінами

У нашій державі для врегулювання трудових відносин між начальством і підлеглими застосовується КЗпП (Кодекс законів про працю). Цей закон регулює робочі та вихідні дні, відпустку, обідню перерву. Також в Кодексі про працю вказані права жінок при догляді в декретну відпустку і мають малолітніх дітей. Для удосконалення таких відносин на державному рівні подано проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оплати праці».

Новий КЗпП України 2022

Новий КЗпП України 2022 російською мовою зі змінами

До КЗпП України 2022 російською мовою внесено зміни, які стосуються мінімальної зарплати та мінімального окладу, вихідних, відпустки, працевлаштування та звільнення.

Мінімалка і доплати

Почнемо з найголовнішого-мінімальної зарплати і всіляких доплат.

Закон вступає в дію з 01 січня 2022 року і Новий КЗпП України 2022 передбачає збільшення доходів працюючої людини. Для працівників бюджетних сфер діяльності передбачено мінімальний оклад у розмірі Мінім. зарплати, а вона буде залежати від потреб трудящого і членів його сім’ї, прожитмінімуму для населення крім дітей і пенсіонерів, зарплати в середньому по Україні, рівня податків.

Новим законом пропонується до мінімальної зарплати не включати доплати за:

  • нічні роботи, відрядження, праця в неробочий час;
  • сумісництво або виконуючи роботу за «того хлопця»;
  • роботу в особливих і шкідливих умовах;
  • надбавки, премії святкові та ювілейні;
  • роботу у вихідні та свята;
  • індексацію та компенсацію за несвоєчасну виплату заробітку.

Це дасть можливість збільшити доходи людям з мінімальною заробітною платою при виконанні додаткової роботи.

Один раз на рік Верховна Рада, з подачі КМУ, переглядатиме розмір мінімалки. Незважаючи на зниження прожиткового мінімуму мінімальна зарплата не повинна знижуватися.

Є такий вид робіт, як в особливих і шкідливих умови. Ця робота оплачується додатково. Перелік таких професій затверджує Кабінет Міністрів, а згідно КЗпП України зі змінами надалі КМУ погоджуватиме ці списки з профспілками та представництвами роботодавців.

Трудящим в умовах з високим рівнем емоційного і нервового навантаження праця оплачується згідно з Постановою № 64. Надалі ця процедура буде фіксуватися і регулюватися не місцевому рівні в Генеральних, галузевих угодах, колективних договорах.

Новий КЗпП України зі змінами

Доплата за шкідливість і небезпеку на робочому місці може нараховуватися і на підставі наказу або розпорядження, виданого керівником.

Електронна трудова книжка

Ще з початку 2021 року в Україні прийнято закон Про електронні трудові книжки. Але все не так просто. Щоб зробити заміну існуючої книжки, до якої ми так звикли, на електронну форму необхідна оцифровка. Це нова форма реєстрації історій нашої трудової діяльності, яка замінить звичну книжку і обіцяє зафіксувати стаж, набутий навіть до 2004 року.

Сканування кожної сторінки книжки займає багато часу. Копія повинна бути читається. Для цього створюється спеціальна база даних, чітко регламентована законодавством. Тепер всі відомості про стаж, досвід роботи будуть зібрані в електронному вигляді. При надходженні на роботу роботодавцю або співробітнику необхідно буде ввести дані на веб-порталі Пенсійного фонду України для повного переходу і формування реєстру дається 5 років.

Вихідні та відпустка

Нововведення торкнуться відпочинок і відпустку. З початку 2022 року відпустка без збереження заробітної плати (за свій рахунок) дозволяється до 30 днів на рік замість 15. Так само є можливість повернутися до одного вихідного, як було до 80-х років, встановивши 24 годинний відпочинок на тиждень замість 42 годинного.

Оплата роботи у вихідні та святкові дні гарантована і проводиться крім мінімалки, все ж зміни торкнуться і це питання. Замість подвійної оплати буде 120%.

Захист від дискримінації

Передбачено так само, що якщо підлеглий піддається психологічному насильству, цькуванню, обмовлений або ображений, він може подати заяву до суду, з проханням захистити його права. У разі підтвердження даного факту, роботодавець зобов’язаний компенсувати матеріальний і моральний збиток. А про відсутність дискримінації на підприємстві в суді буде доводити роботодавець.

Новий КЗпП 2022

Так само є зміни до КЗпП України з коментарями.

Прийом і звільнення

Громадянин України, реалізуючи право на працю, укладає трудовий договір з роботодавцем. Згідно з чинним КЗпП роботодавцю достатньо було написати відповідний наказ про прийняття на роботу або звільнення і довести до відома податкову службу.

Тепер же при надходженні на роботу необхідно укладення контракт, в якому буде вказуватися інформація про передбачуваний обсяг роботи співробітником, навіть про розташування його робочого місця. Будуть змінені види трудових договорів. Кожен вид договору матиме свої нюанси. З моменту введення закону Керівник буде оформляти досить об’ємний трудовий договір.

КЗпП визначають загальні підстави розриву трудових відносин як з ініціативи роботодавця, так з ініціативи працівника. Так, КЗпП України 2022, звільнення передбачає зміни при розірванні трудового договору. Працівник може звільнитися, попередивши роботодавця, не менше як за два тижні. Заяву дозволяється подати як власноруч, так і електронною поштою.

Згідно з новим законом керівник може видавати нормативні документи, в яких будуть обумовлені умови праці, вимоги і правила на підприємстві, не передбачені постановами або розпорядженнями вищих інстанцій, але які необхідні будуть до виконання. Свої нюанси ставить новий закон при звільненні. Тепер роботодавцю надається право звільнити працівника в будь-який момент без пояснення причин. Хоча це порушує конституційні права громадян України.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.