UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Новини про індексацію зарплати контрактникам України в 2021 році

З початку війни на Донбасі, яка почалася в чотирнадцятому році, всіх українців хвилює доля військових. Тим, хто служить на контракті, отримує заробітну плату від держави, з кожним роком підвищується сума щомісячних виплат. Зарплати контрактників України 2021 зростуть відповідно до затвердженого в двадцятому році бюджету.

Зарплати контрактників України

Зарплата військових у двадцять першому році буде залежати від декількох факторів:

  • військовий досвід;
  • війська, де військовий служив;
  • звання.

Про підвищення місячної винагороди всім військовим говорилося ще в двадцятому році. Заробіток всіх державних службовців, бюджетників, у тому числі контрактників, залежить від мінімальної заробітної плати. У двадцять першому році зі збільшенням мінімальної зарплати збільшиться заробіток всіх українців, які працюють на державних підприємствах. Також, згідно з останніми новинами, заробітна плата контрактника в двадцять першому році буде залежати не тільки від мінімальної зарплати, а й від прожиткового мінімуму.

Зарплати контрактників

Як збільшиться мінімальна заробітна плата у 2021 році?

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, мінімалка в двадцять першому році буде підвищуватися в три етапи. Перший етап-вересень місяць, з першого числа мінімальна зарплата зросте на 277 гривень, щомісячна сума з 4723 зросте до 5000. Другий етап підвищень варто очікувати з першого січня, тоді мінімалка збільшиться до 6000. Третій етап-перше липня, в цей час мінімальна зарплата зросте на 8,3%, становитиме 6500 гривень.

Прем’єр назвав п’ять основних причин підвищення мінімалки: великий споживчий попит, рівень інфляції, низька зайнятість (останнім часом більшість українців воліють шукати місце роботи за кордоном), високий відсоток бідності, нерівність серед держслужбовців. Зарплата військовослужбовців контрактників України 2021 року також базуватиметься на збільшенні мінімальної заробітної плати.

Скільки військові отримували до 2021 року?

Ще в дев’ятнадцятому році п’ятим Президентом України Петром Порошенком було піднято питання вирівнювання заробітної плати для всіх військовослужбовців. Але дане питання досі знаходиться на розгляді в уряду. У двадцятому році було значне підвищення для новачків-спочатку сума їх зарплати становила 2300 гривень, до кінця року сума зросла до 7000 тисяч. П’ятий Президент України також планував підвищити виплати офіцерам, які віддали українській армії року, на даний момент зарплата новачків, досвідчених офіцерів знаходиться майже на однаковому рівні.

У двадцятому році зарплата військових виглядала наступним чином:

  • військові в зоні АТО, які знаходяться в тилу (немає обстрілів, військовий спокійно служить, не ризикуючи при цьому життя) отримують менше інших АТОвців-7000 Українських гривень;
  • учасники військових дій на Сході країни, які щодня ризикують своїм життям, захищаючи територію країни, мирних жителів, отримують більше-10300 гривень;
  • молодші сержанти, командири відділень у двадцятому році отримували 8000;
  • капітани, командири рот щомісяця мали по 11000;
  • військові зі званням лейтенант отримували 9500, лейтенанти в зоні проведення військових дій-15000;
  • підполковники, які не проходили служби в зоні АТО – 13000, підполковники, задіяні в антитерористичній операції-21000;
  • сума для полковників становила 16000, для учасників АТО – 25400.

Останнім часом бажаючих одягнути форму стає все менше. Все тому, що багато військових скаржаться на мізерний розмір заробітної плати. Існує думка, що через це очікується скорочення контрактників в 2021 році в Україні. Дана інформація не виправдалася. Нікого скорочувати не будуть, навпаки, починаючи з двадцятого року, планують поповнити ряди армії новобранцями, в двадцять першому році влада планує повернути стару систему призову.

Коли контрактникам підвищать зарплату в Україні в 2021 році?

На даний момент контрактники найбільше потребують збільшення платні. Уряд вже створив спеціальний план, згідно з яким планується підвищення зарплати контрактника в Україні, забезпечення військових житлом. Згідно з планами уряду, зарплата контрактника буде прив’язана до прожиткового мінімуму. На їхню думку, ці дії зроблять службу в армії бажаною, збільшить кількість новобранців.

Що стосується підвищень заробітної плати, то вона буде збільшуватися разом з прожитковим мінімумом, мінімалкою.

Перший етап підвищення планується у вересні двадцять першого року, другий-у січні місяці, третій – у липні.

З двадцять першого року контрактники, службовці в зоні АТО, отримуватимуть від вісімнадцяти тисяч гривень і вище, службовці в тилу, або військові, які не є учасниками війни на Донбасі, отримуватимуть від дванадцяти тисяч триста гривень.

Якщо порівнювати з шістнадцятим, сімнадцятим роками, заробітна плата військових помітно зросла. Тоді сума становила менше трьох тисяч гривень для тих, хто служив у тилу, три тисячі сімсот тридцять гривень для учасників активних дій на Сході країни.
Останні новини Про індексацію зарплати контрактника в армії України свідчать: для залучення службовців уряд панує більше, ніж на половину підняти щомісячні виплати.

Згідно з останніми новинами, починаючи з двадцятого року, до військової служби в зоні АТО залучатимуть офіцерів, які ніколи раніше не воювали. Відбиратимуть студентів військових училищ (вищі навчальні заклади), які пройшли військову кафедру. Також відновляться заклики, в армію призиватимуться чоловіки до сорока трьох років. Новобранці проходитимуть службу рівно вісімнадцять місяців.

військовий збір нове

Раніше уряд зробив заяву: заклики будуть скасовані, до служби будуть залучатися виключно солдати строкової служби. Незважаючи на введення нововведень, в українських військових буде вибір: йти воювати в зону антитерористичної операції, залишатися в запасі, не брати в руки зброю, захищати територію країни на мирних, підконтрольних українській владі територіях.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.