UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Коли митникам підвищать зарплату в Україні 2022 року?

Буквально кілька годин тому проурядове видання «Обозреватель» розмістило повідомлення про те, що Міністерство економіки розробило чергове нововведення. Цього разу йдеться про реформування оплати праці, до якого, для наповнення бюджету, додаються величезні штрафи роботодавцям за невиплату зарплати.

На тлі цієї новини та заборгованості, яка утворилася в оплаті праці військовослужбовцям видається малоймовірним, що зарплати прикордонників України 2022 будуть збільшені навіть таким традиційним способом.

Коли митникам підвищать зарплату в Україні 2022 року?

Що відбувається

Розгляд популярної теми зарплата прикордонника України 2022, починається з обіцянок підвищити її за допомогою індексації. Це настільки невелика сума надбавки. Що в 2019 році 4,5 тис.професіоналів просто звільнилися з лав прикордонної служби за власним бажанням. Наприкінці 2020 було обіцяно підвищити зарплати на 15%.

Пізніше виявилося, що асигновані на потреби армії кошти тільки наполовину розраховані на зростання зарплат, та й то, тим військовим, які знаходяться в зоні АТО або на лінії розмежування.

У листопаді 2020 очікувалося, що в новому проекті бюджету на 2021, будуть закладені кошти на підвищення окладів працівників дитячих садків і прикордонній службі. Першій категорії обіцяли зростання в 100%, другий – вполовину менше. Новинні видання інформували громадськість про достатню щорічну надбавку українським прикордонникам за допомогою проведення індексації.

Підвищення зарплати прикордонника в Україні, за твердженням провладних видань, проводилося постійно:

  • з кожною зміною мінімального прожиткового мінімуму;
  • з неодноразово проведеною індексацією;
  • з дворазовим підвищенням ПМ, запланованим на 2021, яке потім відсунулося на кінець року і перетворилося на одноразове.

Незважаючи на ці повідомлення, середня зарплата прикордонника на лінії розмежування, за деякими відомостями, вполовину менше, ніж та, що отримують знаходяться в зоні АТО і в три рази менше, ніж у рядового контрактника.

Доречно згадати, що глава прикордонної служби неодноразово акцентував увагу на важливості місії прикордонників, які охороняють державні кордони. Наприкінці 2019 року бюджетного фінансування не вистачало на найнагальніші потреби.

Обіцянка

Рік тому, і восени 2021 року говориться, що зміни в зарплаті прикордонників і військових вже заплановані і розробки на цю тему чекають тільки підписи президента. Затримка з підписанням полягає у важливій місії визначення пріоритетних завдань і виділення на них коштів з бюджету.

Зарплата митникам в Україні 2022 року

Проблема з їх перманентною нестачею поки нерозв’язна, навіть при збільшенні штрафів і оподаткування пересічних українців. Хоча логічно припустити, що вона – в заборгованостях, які беруться, щоб покрити дефіцит бюджету. Віддавати їх доводиться, як і високі відсотки:

  1. На тлі зростаючої заборгованості по зарплатах військових, економії на пенсіях переселенців і відставників, складно припустити, що кошти на зростання зарплат прикордонників в кардинальному обсязі, якимось дивом знайдуться.
  2. У 2021 обіцяли, що підвищення пройде в плановому і поетапному порядку – спочатку вони збільшаться на 6%, а потім, імовірно, на 15%, але не більше, і по відношенню до тих окладів, які їм виплачуються зараз.
  3. Конкретна відповідь на питання про розмір окладів і грошового забезпечення прикордонників, ніде не наводиться. Йдеться про те, що на високу зарплату вправі розраховувати знаходяться в зоні АТО або мають високе звання.

Основна причина, по якій не відбуваються обіцяні позитивні зміни – це пандемія коронавірусу. Саме вона називається головною причиною відсутності грошей у скарбниці, хоча починаючи з 2016 року обіцянки регулярно не виконуються, а тоді ще ніхто не знав про небезпечний вірус. Прикордонникам пропонують самостійно подбати про заробіток, підвищуючи кваліфікацію, просуваючись по кар’єрних сходах і виконуючи завдання підвищеної складності.

Про соціальну реформу

Є підстави вважати, що останні новини Про індексацію зарплати прикордонникам України будуть невтішними. Реформа в сфері оплати праці передбачає, що цей процес залишиться актуальним тільки для пенсій, стипендій та аліментних виплат. Це означає, що навіть індексація суми в розмірі прожиткового мінімуму буде виключена з державного мінімуму.

Сьогоднішня процедура передбачає мізерне зростання, але на тлі мільйонів працюючих громадян, вона знову дозволить уряду заощадити чималі кошти.

Якщо законопроект буде схвалений до кінця 2021 року, він вступить в дію вже в 2022, а якщо не встигнуть – то в 2023:

  1. Автори законопроекту називають застарілим механізм індексації.
  2. На їхню думку, він був прийнятий в екстремальних умовах і викликаний гіперінфляційними процесами.
  3. Зараз, коли рослинна олія подорожчала на 70%, а хліб – більш, ніж на чверть, вони не вбачають підстав для тривоги і впевнені, що зростання ІСЦ можна компенсувати іншими механізмами держрегулювання.
  4. У пояснювальній записці вказується, що саме індексація і є причина всіх бід і помилок і відмова від неї надзвичайно доцільний.

При цьому автори не пояснюють, про які механізми державної компенсації йдеться, не називають способів їх розробки та практичного застосування. Є ймовірність, що зарплата прикордонника не збільшиться в наступному році навіть таким методом.

Реформування

Основна маса підвищень в Україні неодмінно заснована на скороченні кількості працівників і перерозподілі (з частковою економією) утворився зарплатного фонду.

Військові, яким обіцяють значні надбавки, впевнені, що якщо це і станеться, то скорочення прикордонників в 2022 році в Україні неминуче. Досить згадати епопею з прокуратурою і кардинальним зменшенням діючих судових інстанцій.

У проекті закону передбачені величезні штрафи і пені для роботодавців, які не платять своєчасно зарплату найманим працівникам. Було б непогано, якби закон поширювався і на державу, яка затримує зарплати військовим. Про це багато говориться в ЗМІ і на новинних каналах, але ніяких кроків щодо виправлення ситуації не робиться.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.