UKRjizn.com
Image default
Новини

Нововведення призову в армію в 2020 році в Україні

Як відомо, з 1 жовтня до кінця грудня і з 1 квітня по кінець червня по Україні відбувається набір на строкову військову службу. Тому питання про нововведення призову в армію в 2020 році в Україні так турбує сильних представників підлоги. Адже з кожним роком щось змінюється і модернізується. А особливо зараз, в такий складний час для України.

Багато турбуються, не закинений їх кудись на передову, скільки треба прослужити і з якого віку починають закликати чоловіків.

призову в армію в 2020 році

Які планувалися зміни?

Рішення з цього питання то приймаються, то відхиляються, то переглядаються. Останні новини повідомляли, що нинішній президент України і зовсім хотів скасувати строкову службу. Він хотів, щоб заклик офіцерів запасу в примусовому порядку був скасований, а так само це стосується і всіх строковиків. У планах було сформувати армію з добровольців. Різниця була б у тому, що замість призовників, безпека країни була б сильна територіально. Це можна було б здійснити резервними силами, які в будь-який момент були готові до оборони.

Але відповідно до чинного законодавства України та її Конституції, для такого перевороту не вистачить голосів. Тому, щоб здійснити такі плани, президенту просто потрібно скасувати видавництво щорічного Указу про заклик українців до 27 років на строкову службу.

Плюс до цього потрібно підписати президентський указ, в якому буде зазначено, що примусовий призов скасовується на наступний рік. З офіцерами запасу ситуація трохи інша. Адже указ про їх заклик видає Міністр оборони. Причому цей наказ ніде не друкується і не поширюється. Тому залишається неможливим дізнатися про терміни призову та зміни. Але відомо, що терміни призову в армію в Україні залишилися колишніми.

Відновити заклик було б навіть легше, ніж скасувати, для цього потрібен був би тільки президентський указ про відновлення призову строковиків. Але, як заявили з команди «Слуги народу», укомплектування армії залишається поки що змішаним, але зміни в законах про військовозобов’язаних і альтернативну службу обов’язково будуть. У даний момент готуються зміни щодо укомплектування батальйонів оборони територій, цивільного резерву і систем мобілізацій.

Военный сбор

Кого закличуть?

В українську армію закликають придатних, здорових молодих людей сильної статі, яким вже до безпосередньої відправки на службу виповниться 20 років. Але те ж саме стосується і чоловіків старшого віку, у яких немає підстав для того, щоб ухилитися від армії.

Термін служби в армії залежить також від наявності освіти у громадянина України. Якщо у людини є ступінь магістра або фахівця, то служити йому доведеться тільки рік, якщо ж відповідного ступеня немає, то молода людина зобов’язаний прослужити 1 рік і 6 місяців. Якщо молода людина бажає пройти військову службу з 18 років, то у нього є можливість піти в армію на контрактній основі.

Глава держави може також продовжити призовну кампанію. У президента є можливість влаштувати додаткові заклики строковиків. Весняний призов у 2020 році в Україні за прогнозами може бути повністю контрактним. Це означає, що перспективи повністю перейти на такий вид армії є.

Після отримання повістки до військкомату, призовник повинен з’явитися в точний термін, який вказаний в документі. Військовозобов’язані громадяни повинні з’явитися до військкомату протягом 10 днів після призову. Будь-які причини або неотримання повістки не є підставою, щоб проігнорувати заклик. Виключення складають хвороба, смерть близького родича або стихійне лихо, усі ці ситуації є форс-мажорами, але протягом наступних днів Ви повинні обов’язково бути на місці.

строковики

Відстрочка і непридатність

Також в законах України прописані всі випадки, за якими призовники є непридатними і можуть отримати відстрочку. Відстрочка можлива тільки в разі схвального рішення райкомісії:

  • за станом здоров’я;
  • у разі тяжких сімейних обставин;
  • з-за продовження професійної діяльності;
  • через отримання освіти.

Також перенесення терміну призову відбувається, коли у призовника є більше двох дітей або дитина до 3 років. Сюди відносяться студенти очних відділень семінарій, вищих навчальних закладів та професійних технічних коледжів. Заклик переносять, коли призовник є єдиним годувальником в сім’ї або священнослужителем.

Непридатними для армії вважаються громадяни, які не можуть вийти на службу за станом здоров’я або яким вже виповнилося на момент призову 27 років. Засуджених громадян також не можуть призвати до служби.

Що буде при ухиленні від призову?

За неявку після призову до військкомату на громадянина накладається штраф до 200 грн. за перший раз, і до 300 грн. – за другий раз. Якщо молода людина і далі ухиляється від армії, то після цього настає кримінальна відповідальність, згідно із Законами України, а це позбавлення волі до 3 років.

Призовники, які ухиляються від армії, будуть покарані незалежно від того проводять заклик або він скасований. Все буде проведено згідно з Кримінальним кодексом України. Фактор залучення чоловіків до кримінальної відповідальності становить 3 роки з моменту досягнення граничного віку для призову. Даний фактор включає в себе громадян України, які намагалися ухилитися від служби, це молоді люди після 27 років і офіцери запаси після 43. Що стосується останніх, то заклик офіцерів запасу в Україні у 2020 році хотіли скасувати, але остаточні зміни так і не відбулися.

Військовозобов’язаного припиняють розшукувати по закінченню терміну давності призову. Розшук відновлюється тільки за умови затримання ухильника або явки з повинною. Кримінальна відповідальність не послідує тільки в тому випадку, якщо з часу ухилу від призову пройшло 15 років і більше.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.