UKRjizn.com
Image default
Новини

Нововведення призову в армію в 2021 році в Україні

Стаття 18 ЗУ «Про військовий обов’язок…», на яку посилаються журналісти новинних порталів, стверджуючи, що в українців є можливість звільнитися від служби в армії (наприклад, при досягненні певного віку, за станом здоров’я, які отримали військове звання у ВУЗах, при проходженні навчання на військовій кафедрі) скоро стане неактуальною. Настає призов-2021: стало відомо, кого і коли призвуть на службу.

 Нововведення призову в армію в 2021 році в Україні

Що сталося

ВРУ прийняла в першому читанні законопроект, підготовлений особисто президентом Зеленським, який ніколи не служив в армії і навіть колишнім героєм скандалу з повісткою, від вручення якої він кілька років тому переховувався на території країни-агресора.

Судячи з основних постулатів, український лідер не виправдав надії виборців на мир на території України і продовжує курс на мілітаризацію країни. Про це наочно свідчать нововведення призову в армію в 2021 році в Україні:

  • призов починається не з 20, а з 18 років (якщо отримано письмову згоду майбутнього воїна);
  • резервісти, раніше звільнені від повторного призову, виділяються в окрему категорію, яка підлягає мобілізації в стислі терміни (за 24 години), як тільки видається відповідний указ президента;
  • поліція отримала законне право доставляти призовників у військкомат (вона і раніше цим займалася, але тепер може робити це на законних підставах);
  • посилюються заходи відповідальності за ухилення – від штрафів, збільшених багаторазово, до кримінальної відповідальності;
  • повістки будуть висилатися і тим, хто отримав військове звання на кафедрі вузу.

Голова Комітету ВРУ з оборони О.Завітневич, мотивував необхідність прискореного прийняття нового закону двома моментами – можливість мобілізації резервістів та об’єднання даних електронного реєстру призовників з іншими базами даних в електронній формі. Тепер людину не можна буде прийняти на роботу без військового квитка, навіть якщо він не прописаний або приїхав з непідконтрольної території.

Аналіз нововведень

Розсудливі військові експерти проаналізували призов офіцерів запасу в Україні в 2021 році і прийшли до незадовільних висновків:

  • заклик резервістів без попередження, протягом короткого часу робить їх фактично безправними;
  • незважаючи на гучні заяви про те, що це зроблено виключно для забезпечення країни в особливий час, це може викликати невдоволення людей, які вже відслужили належне (і деякі з них – якраз на Донбасі, стріляючи в мирне населення);
  • введення драконівських покарань (для резервістів в особливий період – від 3 до 5 років позбавлення волі – не оптимізує становище, що створилося, а може привести до розвитку соціального протистояння, напруги в суспільстві;
  • підписання закону має на меті негайне отримання в розпорядження президента безправних призовників з числа людей, яким повинні, навпаки, надаватися привілеї;
  • такі солдати дорого обійдуться казні-їм повинні надавати соцпакет, виплачувати зарплату і зберігати робоче місце.
призов в армію в 2021 році

Неодноразові обіцянки перевести всю армію на контрактну форму, повинні, на думку військових експертів, підкріплюватися реальними стимулами матеріальної зацікавленості. Нещодавно військовим у зоні АТО підняли зарплати, але зробили це за рахунок асигнувань на освіту, медицину та боротьбу з коронавірусом. Суспільство розколото, і для багатьох Армійська спеціальність втратила престижність і привабливість, але поки ще достатньо бажаючих за хороші гроші йти вбивати.

Інші відомості

Терміни призову в армію в Україні не змінилися – призовна кампанія як і раніше проходить а протягом півроку, плюс ще два місяці підготовчого періоду. Поки в ЗСУ набирають чоловіків, але нещодавно президент Зеленський заявив, що при необхідності буде закликати і жінок. Весняний призов у 2021 році в Україні стартує з 1 квітня і триватиме до середини липня. Восени призовна кампанія розпочнеться з 1 жовтня і триватиме до останнього дня поточного року.

Нововведення в призовній кампанії торкнуться і тих українців, які платили чималі гроші за навчання на військових кафедрах, щоб не вирушати в зону АТО. Тепер їм теж будуть приходити повістки, а як тільки президенту скомандують зарубіжні партнери – будуть мобілізовані і резервісти.

Політологи впевнені, що український гамбіт на Донбасі буде програшним, але для нинішнього президента – це єдиний шанс увійти в історію і підняти рейтинг, що обвалився, у разі успіху своїх починань. Новобранцям обіцяють не відправляти їх в зону військових дій, але при Порошенку такі обіцянки теж давали, а затії порушували, не моргнувши оком.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.