UKRjizn.com
Image default
Освіта

Нововведення в ЗНО 2020 в Україні

Вже більше 10 років в українських школах практикується ЗНО – один із способів перевірки ступеня засвоєння навчального матеріалу. Перевірка знань проводиться в кінці року. Програма ЗНО 2020 необхідна для вступу до училища та вищих навчальних закладів. Від результатів тестів залежить, чи пройде майбутній студент на бюджет або буде вчитися на платній основі. Матеріали, підготовлені Міністерством освіти на 2020 рік, відрізняються від попереднього року складністю тестування і різноманітністю здаються предметів.

ЗНО

Необхідність внутрішнього тестування

Для тих, хто не знає, ЗНО в Україні проводиться з двох причин:

  • попередити підкуп екзаменаційної комісії;
  • дати шанси на вступ до престижних вузів різним верствам населення.

З метою попередження списування для іспитів виділяються спеціальні бланки, які неможливо підробити. Для кожного предмета учневі надається різний бланк. До початку тестування бланки нікому не показуються. Вони упаковані в спеціальному конверті, відкриваються вчителем перед учнями. На виконання роботи виділяється 1,5-2,5 години в залежності від складності предмета.

Результати тестування визначаються балами. При отриманні мінімального балу майбутній випускник може розраховувати на успішний вступ до навчального закладу.

Тест ЗНО 2020 – новини

Нещодавно в інформаційних джерелах з’явилася інформація, що учнів випуску 2020 очікують серйозні зміни в плані тестування. Мова йшла про наступних моментах:

  • якщо в 2019 році строки результатів діяли 3 роки, в наступаючому вони будуть зменшені до 1 року;
  • якщо раніше підліток міг сам визначитися з вибором іноземної мови, в новому році буде визначено єдину іноземну мову, яку потрібно буде здавати в обов’язковому порядку;
  • тест ЗНО 2020 стане унікальним, оскільки ступінь захисту бланків досягне максимального рівня, до того ж будуть розроблені бланки для людей з обмеженими можливостями (сліпих);
  • у планах Міністерства затвердити тестування не тільки для учнів випускних класів старшої школи, а й для тих, хто переходить з молодшої школи в старшу;
  • у наступаючому році планується ввести новий вид тестування, який дозволить отримати вищий ступінь бакалавра.

На сьогоднішній день нововведення в ЗНО 2020 в Україні не прийняті. Зазначені правки можна вважати проектом.

Обов’язкові та інші предмети тестування – графік проведення іспиту

Остаточного рішення з питання правил тестування в 2020 році не прийнято. З планів Міністерства освіти стало ясно, що обов’язковими для тестування стануть предметами: українська мова, математика українська література. Трохи раніше в цьому списку була російська мова. Однак з початку військових дій на Донбасі і останніми політичними подіями, було прийнято рішення виключити його із зазначеного списку.

У наступаючому році підліткам доведеться здати обов’язкові предмети в ЗНО в 2020 році і вибрати додаткові з пропонованого школою списку. Максимальна кількість предметів має бути не більше чотирьох.

Мінімальний бал, який дає шанс на вступ у вузи та інші навчальні заклади, становить: 24 – для української, рідної мови, 19 – для іноземного, 27 – історії, 23 – біології, 27 – географії, 11 – математики, хімії та фізики – по 17 балів.

Точний розклад тестів стає відомий напередодні проведення іспиту. Практика показує, що в останні дні можуть бути внесені поправки, тому орієнтуватися на дані, отримані з преси не варто.

Коли почнеться реєстрація?

Як і 2019 року реєстрація розпочнеться у січні і триватиме до кінця місяця. Кожному випускнику дається 30 днів на прийняття рішення з приводу вибору предметів для тестування.

За цей період необхідно заповнити електронну форму, підготувати перелік необхідної документації, визначитися з предметами і роздрукувати сертифікат, в якому буде фотографія учня разом з його особистими даними.

Сертифікат необхідний для позначки в ньому часу написання тесту. Якщо в документі стоїть печатка, значить, тест учнем був зданий вчасно.

Реєстрація учня здійснюється на офіційному сайті Міністерства освіти. Для цього підлітку необхідно:

  • створити особисту картку-сертифікат для здачі ЗНО;
  • зареєструватися на сайті із зазначенням категорії учня (вибір буде запропонований автоматично);
  • внести особисті дані, надати копії необхідних документів.

Після отримання документації спеціальна комісія проводить перевірку на підтвердження правильності заповнення форми та легальності документації. Термін обробки інформації становить 10 днів.

Для повного ознайомлення з результатами тестування учневі необхідно ввести номер сертифіката. Результати іспити показуються після його здачі в цілому по навчальному закладу. Чим успішніше учні написали тестування, тим вищий рейтинг ЗНО зі шкіл та інших освітніх закладів.

Правила розрахунку балів

Здача обов’язкових і додаткових предметів визначається балами. Якщо учневі е вдасться подолати пороговий рівень, результати тестування можна вважати невдалими. Загальна сума тестового бала визначається з суми балів обов’язкових і додаткових предметів. Це рейтингова оцінка, що є визначальною при вступі до ВНЗ або іншого навчального закладу.

Шкала рейтингових балів 2019 року передбачала мінімальну кількість балів 100, максимальну-200. Зазначений рейтинг може змінитися, оскільки він безпосередньо залежить від кількості учасників ЗНО.

Підготовка до тестування

При здачі тестів учні можуть не переживати, що в них увійдуть речі, які не були вивчені в процесі навчального року. Незважаючи на це школярі відчувають певні труднощі. У більшості випадків вони пов’язані зі стандартними заплутаними завданнями, де крім математичного складу розуму необхідно скористатися аналітичними даними. Не кожен учень вміє використовувати надані школою знання на користь. Тому складнощі виникають у 70% учнів.

Пробне тестування, проведене в стінах рідної школи, дозволяє оцінити власні можливості і шанси вступу на бюджет у вузи. Випробувати власні сили Міністерство освіти пропонує в дистанційній формі.

Завдання, пропоновані в онлайн-режимі максимально наближеними до реальних. Якщо учень поставив мету вступити на задуманий факультет, на підставі отриманих результатів пробного тестування він може зробити відповідні висновки і виправити помилки.

Пробне тестування платне. По його завершенні підліток може оцінити власні сили і знайти допущені помилки, оскільки він власноруч може ознайомитися з правильними відповідями.

Якщо пробне тестування пішло на користь, учні школи можуть скористатися послугами вузів, зокрема, підготовчими курсами, що проводяться на базі вузів. Якщо учень вирішив віддати перевагу самопідготовці ризик упустити ключові моменти зростає до максимуму.

школяр

На завершення

Тестування, передбачене перед і після здачею випускних іспитів, дозволяє оцінити власні сили, вжити відповідних заходів і стати пропуском у вищі навчальні заклади. Щоб не помилитися з термінами реєстрації, батькам випускників і підліткам рекомендовано відстежувати нововведення в законодавстві і бути готовими до змін. З настанням 2020 року Міністерство освіти обіцяє нововведення, які підуть на користь учням і мінімізують факт порушення правил здачі тестування.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.