UKRjizn.com
Image default
Новини

Нюанси системи страхування ОСАГО в 2020 році

Після того, як ввели обов’язкове автострахування, підстав на дорозі стало значно менше. При цьому досі поліс є не у всіх, хоча законодавчо всі автомобілісти зобов’язані мати обов’язкову страховку. Логіка таких водіїв зрозуміла — вони не хочуть платити гроші за поліс, до того ж він все сильніше дорожчає. Яким же буде ОСАЦВ в 2020 році, не внесуть влади чергові зміни і наскільки зростуть ціни на автостраховку.

Останні новини, що стосуються автострахування

Щороку навіть до правил ДД вносяться якісь зміни. Особливості системи страхування також вимагають періодичних нововведень. Після появи системи бонус-малуса в сфері страхування, реформа зміни тарифів для автомобілістів трохи сповільнилася. При цьому мається на увазі повне скасування діючого нині територіального компонента. Зараз він сильно відрізняється — іноді навіть більше, ніж в 3 рази.

Нюанси системи страхування ОСАГО

Якщо закон, що стосується ОСАЦВ, змінять в області регіональних коефіцієнтів, то це може привести до різкого стрибка вартості поліса у ряду автолюбителів, тому що по суті платежі просто «зрівняють». Поки це тільки версія, а підвищення цін на багато речей традиційно відбувається щорічно. При цьому разом із зростанням вартості ймовірні і впровадження нових штрафів.

Важливо пам’ятати, що незнання законів не звільняє від відповідальності. З цієї причини необхідно завжди дивитися свіжі новини, що стосуються нюансів ПДР і системи страхування. Також не варто забувати, що поправочні коефіцієнти не змінилися в 2019 році. На розгляді в Держдумі були розбіжності з приводу поправок, тому їх затвердження перенесли на 2020 рік.

Окремо варто виділити початок впровадження конструктивної програми боротьби з шахрайськими змінами в електронних полюсах ОСАЦВ. Россоюз автостраховиків в 2020 році створить повний довідник по всіляких моделей авто, щоб несумлінні агенти не змогли міняти при оформленні поліса потужність двигуна на меншу або інші дані, що надалі роблять ОСАЦВ недійсним.

Обережно! Автолюбителям варто знати про те, що якщо їх обдурив агент при оформленні поліса, то машина за фактом є незастрахованим. Тобто якщо людина потрапить в ДТП, то страхова компанія може відмовити власнику машини у виплаті компенсації.

Отже, автомобілістам варто купувати електронні версії поліса лише у перевірених компаніях, а також після остаточного оформлення ОСАЦВ не лінуватися уточнювати в страховій компанії свої дані. Саме їх змінюють нечесні агенти, щоб знизити розмір страховки в момент її остаточного оформлення, при цьому клієнту озвучується стандартна ціна.

Передбачувані зміни в системі страхування

Уже який рік йде мова про те, щоб у кілька разів збільшити штраф за відсутність страховки для того, щоб водіям було невигідно їздити без поліса. Поки передбачається, що базова ставка не зміниться, але за рахунок коефіцієнтів можлива серйозна зміна вартості поліса. Очевидно, що тепер їзда без ОСАГО стає невдалою ідеєю, навіть якщо потрібно просто дістатися до страхової компанії.

Увага! Планується об’єднання полісів ОСЦПВ і КАСКО в єдиний бланк для тих, хто набуває обидва види страховки в одній компанії. Плюсами такого злиття є спрощення як оформлення поліса, так і розірвання договору в разі необхідності. Процес об’єднання ще розглядається, але вже очевидна спрямованість на користь власників автомобілів.

системи страхування ОСАГО

Також не варто забувати, що страховим компаніям хочуть у черговий раз дозволити самостійно формувати тарифи на різні типи автомобілів. Це пов’язано з тим, що планується глобальне введення розумних телематичних датчиків, що дозволяє страховикам отримувати дані про швидкості руху машини і іншу інформацію. При цьому самим автомобілістам надається умовний вибір — встановлювати подібну апаратуру або ж платити підвищений страховий тариф при оформленні АВТОЦИВІЛКИ.

Отже, наявність даних з датчика про регулярне перевищення швидкості, часте застосування екстреного гальмування і т. п., призведе до нарахування крім базового тарифу ще одного допоміжного коефіцієнта сумлінного водія. Страховики сподіваються, що злісним порушникам ПДР доведеться платити більше, ніж особам, які віддають перевагу безпечне водіння.

Вартість страховки ОСЦПВ в 2020 році

Вже багато років страхові компанії говорять про те, що вони в основній масі терплять збитки через те, що виплати по ОСАГО помітно перевищують розміри зібраних за поліси коштів. Про це могли б свідчити і численні закриття страхових компаній за фактом банкрутства, якщо б вони не порушували правила формування резервних фондів. Вони повинні “відкладати” 3% в запасний фонд на випадок дійсно великої кількості страхових випадків. В іншому ж статистика говорить, що для реального банкрутства автостраховщика необхідно наявність виплат у розмірі понад 77% від зібраних коштів за поліси. При цьому численні випадки безаварійного водіння говорять про те, що існує осіб, які постійно оплачують страховку, але ніколи не користуються виплатами.

Страхові компанії ж наполегливо говорять про необхідність збільшення вартості тарифів, тому що вони змушені терпіти збитки. Зараз питання нових реформ проходить обговорення, але до тих пір, поки не будуть остаточно затверджені поправочні коефіцієнти, складно говорити про величину страховки. Зараз же поки варто орієнтуватися на базову ставку, районні коефіцієнти і бонус-малус.

При підрахунках варто пам’ятати, що наявність 1 аварії протягом року зрушує клас водія на 2-3 пункти. Навіть наявний 13 клас може за 1 рік перейти в неприємну категорію «М», якщо в момент дії страховки було зареєстровано 4 і більше ДТП, що потребують відповідних виплат. Якщо ж у водія не було аварійних випадків, то його клас підвищується на 1 пункт, що дає 5-відсоткову знижку від базового тарифу на покупку наступного поліса .

У мережі безліч порталів, що пропонують швидко розрахувати вартість страховки. При цьому поки вони налаштовані на старий формат розрахунку ціни обов’язкового поліса на авто. Це необхідно враховувати при спробі попередньої оцінки майбутніх витрат, тому що онлайн-калькуляторам потрібен час на перестроювання формату з впровадженням нових вимог, тарифів та інших змін. У разі прийняття нового закону або внесення численних поправок до поточних нормативних актів, змін у підрахунках буде багато, особливо якщо пройде повна реформа автострахування.

Більше про лібералізацію ОСАГО

У першому читанні, що пройшов 15 жовтня 2019 року, Держдума не затвердила чергову реформу автострахування, названу лібералізацією ОСАЦВ. При цьому законопроект визнаний цікавим і ніхто не збирається повністю від нього відмовлятися. Він залишений до «кращих часів», поки чиновники не вирішать наскільки безпечним з точки зору народного хвилювання будуть плановані нововведення.

Як було сказано вище, страховики планують впровадити безліч різних змін:

  • Помітно розширити тарифний коридор.
  • Відмовитися від районних коефіцієнтів.
  • Скасувати коефіцієнт потужності мотора.
  • Визначення розміру «знижок» за безаварійне водіння.
  • Впровадити спеціалізовані тарифи для злісних порушників ПДР.
  • Застосовувати особливу сітку вартості для осіб, які не встановили телематичний пристрій.
  • Затвердити остаточний варіант вимог до авто і водієві для мінімальної оплати за поліс.

Населенню найбільш цікаві нюанси першого і останнього пунктів. В останньому випадку поки все складно — на поточний момент для застосування до водія чистої базової ставки він повинен мати встановлений датчик (телемат), бути не старше 50 років і мати водійський стаж понад 30 л.

З тарифним коридором все складніше. Зараз ще неясна доля територіального компонента автостраховки, тому передбачити ймовірні «простір» для зміни ставок складно. Поки передбачається, що з січня діапазон базового тарифу розширять на 40% в обидві сторони. Друге збільшення коридору цін зараз попередньо заплановано на жовтень 2020. У цей період автостраховики сподіваються розширити тарифи ще на 30%.

При цьому мається на увазі збільшення коридору цін при збереженні територіального компонента. Поки в цифрах можна навести орієнтовні межі, хоча навряд чи автолюбителі всерйоз розраховують на реальне застосування до них мінімальних показників тарифів. Поточна базова ставка без урахування коефіцієнтів коливається в діапазоні 2,746-4,942 т. н. Якщо в січні 2020 року буде застосовано 40-відсоткове розширення коридору тарифів, то розбіг бази складе 1,154-8,995 т. р. Залишається тільки зрозуміти, куди страхові компанії «будуть розширювати мінімальний тариф у жовтні.

Нюанси столичної системи страхування

Логічно вважати, що в Москві відбувається найбільша кількість автомобільних аварій через величезну кількість машин. При цьому страховики мають не тільки величезне число заявників на виплату, але і високі прибутки. Це пов’язано з тим, що багатьом жителям столиці все ж вдається обходитися без аварій. До поточного моменту зберігається і високий “цінник” на столичний поліс.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.