UKRjizn.com
Image default
Економіка

обмеження цін на російську нафту може допомогти у боротьбі з інфляцією

Заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо заявив у середу, що ціни в Сполучених Штатах залишаються надто високими, і адміністрація Джо Байдена має зробити все можливе, щоб знизити їх, у тому числі завдяки обмеженню цін на нафту, що експортується з Росії.

В інтерв’ю CNBC Адейемо сказав, що, на його думку, інші країни були б «дуже зацікавлені» в обмеженні цін, яке зараз обговорюється міністром фінансів Джанет Йєллен із керівниками фінансових відомств країн G20, оскільки це ще більше знизить їхні витрати на енергоносії.

За словами Адейемо, запровадження цінової стелі щодо російської нафти — це «наступний крок» у тиску на Росію з метою змусити її припинити війну в Україні.

«Ми хочемо, щоб ця нафта постачалася, тому що ми хочемо, щоб ціни на нафту знизилися, щоб наші споживачі платили менше, але ми також хочемо зменшити суму доходу, який Росія одержує від продажу нафти, щоб переконатися, що у них буде менше грошей на підтримку своєї економіки», – сказав Адейємо.

У разі успіху ці обмеження змусять Росію обирати між підтримкою своєї економіки та фінансуванням воєнних дій в Україні, додав він.

Коментарі Адейемо пролунали після виходу нових даних про інфляцію в США. У червні річні темпи зростання споживчих цін зросли до 9,1%, що стало найвищим показником із 1981 року. Тепер очевидно, що Федеральна резервна система майже, напевно, підвищить відсоткові ставки ще на ¾ відсотка наприкінці липня.

Відповідаючи на запитання, чи турбує його стагфляція, Адейемо сказав, що його не турбує повернення поєднання слабкого зростання та високої інфляції, що спостерігалися в США в 1970-х роках, оскільки в країні, як і раніше, високий попит на товари та послуги, а також у зв’язку із ситуацією, що складається в американській економіці в цілому.

«Це допоможе нам рухатися вперед, і я думаю, що це ставить нас у більш вигідне становище, ніж будь-яка інша економіка у світі, щоб впоратися з високою інфляцією», – сказав він.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.