UKRjizn.com
Image default
Економіка

Обсяг американської економіки скоротився два квартали поспіль

Американська економіка скоротилася другий квартал поспіль, що зазвичай визначають як рецесію.

Компанії скорочують свої запаси, ринок житла прогинається під процентними ставками, що зростають, а висока інфляція знижує споживчі витрати.

Валовий внутрішній продукт, загальна вартість товарів та послуг, вироблених у країні, у другому кварталі скоротився на 0,9% у річному обчисленні, повідомило у четвер міністерство торгівлі. При цьому у першому кварталі скорочення становило 1,6%.

Це означає, що економіка відповідає популярному визначенню рецесії, коли її обсяг скорочується два квартали поспіль.

Проте офіційно про настання рецесії оголошує Національне бюро економічних досліджень, яке визначає рецесію як значне зниження економічної активності, яке триває у різних економічних сегментах понад кілька місяців.

Його Комітет з датування циклів ділової активності розглядає такі чинники, як зайнятість, обсяги виробництва, роздрібні продажі та доходи домогосподарств.

При цьому зазвичай про настання рецесії повідомляється, коли після її початку минув значний час.

Незалежно від того, настала у США рецесія чи ні, економіст аналітичного центру ING Джеймс Найтлі вважає, що «спад є лише питанням часу».

Більшість економістів, опитаних The Wall Street Journal цього місяця, очікують, що економіка зросте у третьому кварталі та у 2022 році загалом, хоча останнім часом вони знизили свої прогнози.

“Ми спостерігаємо різке і необхідне уповільнення, а не рецесію”, – заявив Девід Мерікл, головний фахівець з американської економіки в Goldman Sachs.

На його думку, уповільнення економіки необхідне для ребалансування попиту та пропозиції товарів та послуг, а також для охолодження зростання заробітної плати та інфляції.

«Я не сказав би, що ми заходимо на територію скорочення в перспективі», – додав він.

Нові дані свідчать про різкий спад у порівнянні з четвертим кварталом 2021 року, коли ВВП зріс на 6,9% у річному обчисленні.

Президент США Джо Байден відкинув твердження, що економіка США перебуває у стані рецесії. Виступаючи в Білому домі у четвер, Байден вказав на стійке зростання кількості робочих місць та відновлення виробництва, додавши: «Мені це не видається рецесією».

Байден підкріпив своє твердження такими фактами: «По-перше, у нас рекордний ринок праці, сьогодні рекордний мінімальний рівень безробіття 3,6%. Ми створили 9 мільйонів нових робочих місць з того часу, як я став президентом. Компанії інвестують в Америку рекордними темпами. Іноземні компанії інвестують в Америку. Це сотні мільйонів та трильйони доларів. Корпорації Intel, Samsung та Texas Instruments вже оголосили про інвестиції у напівпровідники на суму 100 мільярдів доларів».

Байден представив проект Закону про зниження інфляції 2022 року (Inflation Reduction Act of 2022). а також це буде найважливіша інвестиція, яку ми коли-небудь робили в нашу енергетичну безпеку, а також економію коштів та створення робочих місць для екологічно чистих енергетичних рішень для майбутнього».

Згідно із законопроектом, 369 мільярдів доларів буде виділено на енергетичну безпеку та боротьбу зі зміною клімату, щоб на 40% скоротити викиди парникових газів до 2030 року. Частково це стимулюватиметься за рахунок нових податкових пільг для електромобілів, щоб американці мали більше економічних стимулів їх купувати. При купівлі вживаних електромобілів передбачається податковий кредит до 4,5 тисяч доларів, а при купівлі нових електромобілів – до 7,5 тисяч, залежно від річного доходу покупця.

Крім цього, Байден пообіцяв, що завдяки цьому закону буде відновлено справедливість податкової системи і корпорації втратять можливість мінімізувати свої податкові виплати. Байден наголосив, що не буде жодних нових податків для американців, які заробляють до 400 тисяч доларів на рік.

Крім того, передбачається, що закон скоротить дефіцит федерального бюджету США більш ніж на 300 мільярдів доларів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.