UKRjizn.com
Image default
ПрогнозФінанси

Обвал рубля в 2020 році

Нестабільність російської економіки очевидна навіть для людей далеких від фінансів. Постійні стрибки цін на нафту з урахуванням нашої вираженої залежності від таких доходів не можуть позитивно впливати на ситуацію в країні.

Всілякі санкції і специфічна зовнішня політика Росії теж несприятливо впливають на стабільність економіки. Все це впливає на вартість рубля, що не є найміцнішою валютою світу.

Россійский рубль

Тому багато хто намагається зрозуміти, чи буде обвал рубля в 2020 році або його вдасться уникнути. Люди банально хочуть знати треба купити продуктів про запас, перевести чи накопичення в інші валюти і варто відкладати гроші в такий нелегкий час.

Поведінка курсу рубля в останні роки

Трохи більше 10 років тому національна валюта Росії стрімко «провалилася» в ціні. З тих пір ціле десятиліття рублю не вдавалося повернутися на колишні позиції, особливо, якщо порівнювати з курсом долара.

Ситуація і зараз залишається колишньою-долар ціною в 30 рублів здається недосяжною висотою. Країна все ще залишається сировинною, що в умовах спаду експорту природних ресурсів виглядає невтішно.

Втім, частка сировинного експорту в минулі роки дещо зросла, одночасно трохи вирівнявши економічну ситуацію в країні і зруйнувавши песимістичні прогнози.

Така ситуація дозволяє припускати і подальшу стійкість рубля без різких злетів і падінь. Саме таку поведінку демонстрував курс національної валюти в останні кілька років. Виразні коливання вартості були, але вони не були критичними, помітно впливають на економічне становище країни.

При цьому більшість не тільки обивателів, але і серйозних фахівців чомусь оцінюють зростання курсу рубля відносно американського долара. Причому розглядається виключно прямий зв’язок — долар став дешевше, значить рубль зміцнився.

За фактом такі “аналітики” не розглядають ймовірність зміни курсу самого долара щодо інших валют. Тому коли за 1 $ треба віддати більше рублів, то це не завжди означає, що національна валюта знову впала в ціні — є ймовірність, що просто трохи зріс курс долара по відношенню до всіх грошей світу.

Тільки досвідчені фахівці розглядають ситуацію в цілому, прив’язуючи курс рубля до множинним показниками, заодно вивчаючи зміну його вартості щодо курсів різних валют, а не тільки долара.

Думка аналітиків «Райффайзенбанку» на курс рубля в 2019-2020 році

Фахівці цього банку припускають, що рубль не буде зміцнюватися. Сильна залежність економіки країни від вартості нафти має на увазі відсутність варіативності припливу коштів.

Райффайзенбанк висловлює думку про те, що курс рубля до долара може скласти 65-68 р. тільки за умови цін на нафту не нижче 60$ за барель. Також така вартість долара можлива лише при відсутності негативних впливів з боку США. При цьому припущення про те, чи можливий обвал рубля, представники банку висловлюють обережно, хоча якийсь песимізм в міркуваннях все ж таки присутня, але ситуацію бачать не такою критичною.

Варто знати! Деякі світові аналітики відзначають потенційну взаємозв’язок падіння курсу рубля з новими санкціями. При цьому думки трохи розділилися-одні фахівці прогнозують сильну залежність, інші прогнози експертів говорять про помітний, але незначний вплив санкцій на вартість рубля.

Аналітики Райффайзенбанку вважають, що якщо США введе антиросійські санкції, на цей раз щодо держборгу, то вартість рубля різко провалиться. В такому випадку передбачувана ціна одного долара стане більше 85 рублів. До того ж фінансисти різних країн говорять про уповільнення темпів світової економіки, здатному вплинути на взаємини Росії і США.

Безліч топ-менеджерів найбільших американських компаній впевнені на початку економічної рецесії в США в кінці 2019 року з помітним проявом в 2020. Це може вплинути на відносини з Росією, особливо в плані бажання отримати держборг в достроковому режимі.

Представники “Ощадбанку” про вартість національної валюти

Деякі фінансисти вже міркують на тему що робити людям, коли буде потужний обвал рубля. По суті на вартість нашої валюти впливає безліч факторів, тому чекати обов’язкового знецінення не варто. Саме такої думки дотримуються аналітики Ощадбанку.

Прогноз обвала російського рубля

Фахівці цієї фінансової організації налаштовані більше оптимістично — курс долара не перевищить 70 рублів. В цілому в 2020 році рубль буде вести себе стримано, тримати в діапазоні вартості 65-70 р. за долар. При цьому така ситуація триватиме лише у разі впевненою ціни на нафту марки Urals понад 60-65$ за барель і відмови США від виражених нових санкцій проти Росії.

Тому інвесторам варто уважно вивчати останні новини в галузі економіки, тому що чергові санкції в силах поміняти тенденцію курсу рубля. У разі впровадження цих заходів ціна національної валюти Росії впаде до 75 рублів за долар. Втім, ці прогнози більш м’які, ніж від Райффайзенбанку. Також думку Ощадбанку підтримують і інші фінансові структури.

Прогнози від “Альфа-Банку” та Міністерства фінансів

Аналітики одного з найбільших банків країни висунули 2 припущення щодо курсу рубля на 2019-2020 роки. Більш позитивна версія передбачає відносно стабільне положення національної валюти з незначними коливаннями вартості.

В деяких моментах зміни ціни будуть більш виразними, але протягом двох років вартість долара залишиться в діапазоні 65-70 рублів. Більш негативним прогнозом від Альфа-банку є зміна вартості долара понад 75 рублів. На думку фахівців банку такий розклад можливий, якщо США почне новий виток санкцій.

Мінфін видає м’який прогноз на 2019-2020 рік. Передбачається, що в базовому сценарії протягом двох років долар буде коливатися в ціні близько 65 рублів. Пізніше відбудеться невеликий стрибок ціни американської валюти, але і цей момент фінансисти пов’язують з можливими санкціями і різними політичними змінами.

Прогнозуючи буде обвал рубля в 2020 році, багато фахівці підкреслюють виражений вплив на курс національної валюти процесу відтоку капіталів. Це стосується не тільки іноземних інвестицій,а й зберігання капіталів російських громадян.

Розмір накопичень росіян, що знаходяться на зберіганні в закордонних банках, більш ніж в 3 рази більше, ніж кошти, залишені в національних фінансових установах.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.