UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Обвал рубля в 2022 році

Ситуація з коронавірусом негативно відбилася на стані російської економіки, тому фахівці не виключають можливості обвалу рубля в 2022 році. Прогнози експертів неоднозначні: одні практично впевнені в швидкому настанні дефолту, інші запевняють, що все обійдеться.

Обвал рубля в РФ

Перспектива рубля – новини експертів

На початку квітня 2020 року курс рубля по відношенню до долара помітно просів. Ця обставина зрозуміла: відбулося різке падіння цін на нафту. Після безпрецедентного зниження вартість “чорного золота” повільно, але вірно поповзла вгору, і це вселило в експертів надію.

Як буде розвиватися ситуація з рублем в 2022 році, також буде залежати в основному від цін на нафту на світовому ринку.

Мінімальний показник в 2020 році склав 25$ за барель. Фахівці дають цілком оптимістичний прогноз на 2022 рік, вважаючи, що вартість нафти не опуститься нижче, ніж 67$ за барель. Якщо дійсність співпаде з очікуваннями російських економістів, рублю обвал не загрожує.

Другий фактор, що вплинув на падіння курсу рубля в 2020 році, – ситуація з коронавірусом. За запевненнями експертів, до середини 2022 року з пандемією буде покінчено, і економіка в цілому, Російська – зокрема, відновиться.

За найоптимістичнішими прогнозами, вартість долара в середині 2022 року складе 65-68 руб.

Дефолт або девальвація

Чи очікується в Росії найближчим часом дефолт або девальвація? Ці два поняття сприймаються як ідентичні, хоча не є спорідненими. Просто одне, як правило, тягне за собою інше.

Дефолт-свого роду банкрутство в масштабах країни, відмова держави платити за зобов’язаннями внаслідок нестачі фінансових коштів. Девальвація-різке падіння рубля по відношенню до інших валют світу, його знецінення.

Щодо девальвації турбуватися не варто: економісти впевнені, що серйозних передумов для неї немає і не передбачається найближчим часом. Налякані росіяни в паніці починають скуповувати іноземну валюту, намагаючись збути рублі, але цей хід не виправданий. В результаті падіння рубля очікується підвищення рівня інфляції – не більше. Уряд обіцяє підтримати громадян, виконати всі соціальні зобов’язання – грошей у бюджеті на це достатньо.

Обвал валют СНГ

Ситуація з дефолтом більш реальна, хоча чи буде він-достеменно не відомо. Початися все може з тотального банкрутства малих і середніх підприємців. У 2020 році багато бізнесменів вже припинили діяльність через довгу самоізоляцію, в 2022 році очікується нова хвиля закриття малих підприємств.

Держава не дарма всіма силами намагається підтримувати підприємців-їх банкрутство негативно відбивається на загальній економічній ситуації, ще більше послаблює позиції національної валюти.

Особливу підтримку в період кризи уряд надає соціально значущим підприємствам: виробляють обладнання, які мають серйозну вагу на ринку. Якщо підтримка бізнесу в період кризи припиниться, ймовірність обвалу економіки більш, ніж реальна.

Світовий вірус бідності

Не варто думати, що тільки в Росії все з рук геть погано. Ситуація, яку спостерігають росіяни, охопила весь світ. Практично у всіх країнах картина ідентична, проблеми у всіх одні і ті ж:

  • спостерігається безпрецедентне, рекордне за останні роки зростання безробіття;
  • повсюдно закриваються малі та середні підприємства;
  • фінансові можливості держав не дозволяють здійснити серйозні фінансові вливання в економіку з метою її стабілізації, виведення з кризи;
  • вартість нафти-одного з головних світових ресурсів тримається на мінімальному рівні.

Показники, за якими раніше судили про рівень життя населення, знизилися в кожному куточку світу. Економіка як світових гігантів, так і держав, що розвиваються знаходиться в стадії стагнації.

Згідно з останніми новинами, прогноз щодо 2022 року песимістичний: якщо раніше експерти впевнено говорили про швидкий вихід з кризи, то зараз ця думка вже не актуальна.

Як зберегти заощадження

Найбільше економічна ситуація лякає громадян, які мають заощадження. Падіння рубля знецінить накопичені кошти, а в ситуації з дефолтом держава може просто заморозити кошти на банківських рахунках, як уже було в історії РФ.

Чи відбудеться найстрашніший сценарій, не відомо, але експерти радять не панікувати і прислухатися до грамотних порад:

  • Не переводити на піку кризи рублеві заощадження в євро, долари. Цей хід здається виправданим, але в період світової кризи будь-яка валюта так само ненадійна, як Національна. Рубль може почати зміцнюватися, тим більше, що США і Європа більше, ніж РФ постраждали від коронавірусу, а значить, їх економіці обвал загрожує навіть більше. Поспішний Обмін валюти здатний привести до фінансових втрат.
  • Не витрачати заощадження, а зберігати їх. У паніці люди починають вкладати гроші в нерухомість та інші нетлінні речі, побоюючись, що вони знеціняться. Але в період нестабільної ситуації, повального безробіття кошти можуть знадобитися, тому доцільніше зберігати їх.
Обвал рубля

Не вкладати гроші в бізнес або акції. Криза-небезпечний час для фінансових вкладень. Підприємства банкрутують, акції хоч і падають в ціні, можуть не приносити доходу, не виправдовувати очікувань. Краще зберегти капітал і почати інвестувати в вигідні проекти, коли економіка стабілізується.

Економісти, незважаючи на падіння рубля, радять зберігати заощадження саме в національній валюті. Всі розрахунки в країні ведуться в рублевому еквіваленті, перевівши накопичення в Євро, в разі складної фінансової ситуації доведеться здійснювати зворотну операцію і чимало втратити на цьому.

Другий прийнятний варіант-вкласти кошти в дорогоцінні метали: вони завжди в ціні, їх вартість тільки зростає, незалежно від ситуації на ринку.

Ще одна порада експертів: не купувати те, що нещодавно подорожчало, і не продавати те, що нещодавно впало в ціні. У період нестабільності ціни непередбачувані. Вже завтра дорогий продукт може різко подешевшати і, навпаки, те, що коштувало копійки, злетіти до небес.

Підсумок

Думка економістів про те, коли чекати обвалу рубля і чи буде він взагалі, розходяться. В умовах нестабільності, постійно мінливих курсів валют, то затихаючої, то поновлюваної хвилі хворих коронавірусом, складно давати точні прогнози.

Падіння в ціні національної валюти не виключено, але немає і твердої впевненості, що подія неодмінно відбудеться. В цілому ситуація в Росії не така погана, як деяким бачиться. Держава не послаблює, а тільки посилює підтримку населення і бізнесу, постійно вводячи нові пільги, податкові послаблення для підприємців і допомоги для громадян.

Говорячи про обвал рубля в 2022 році, необхідно пам’ятати, що деякі експерти прогнозували дану подію на 2020 рік. Однак найстрашнішого не сталося-російська валюта хоч і впала в ціні, але залишилася на плаву.

Наступний рік обіцяє бути не таким важким. Способи боротьби з коронавірусом вже намічені, закінчується розробка вакцини, а значить, повторення ситуації 2020 року боятися не слід.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.