UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Одеса чи Туреччина: де краще купувати нерухомість біля моря

Сезон відпусток та довгоочікувана поїздка на море. Про це мріє багато городян. Адже це можливість не лише відпочити від роботи та міської суєти, а й насолодитися теплим морем, поніжитися на сонці, зміцнити здоров’я.

Однак така подорож може затьмаритись пошуком нерухомості для відпочинку. Адже орендувати житло, яке підійде саме вам, часом виявляється непросто. А уявіть, що ви зупиняєтеся на морі у власній квартирі та насолоджуєтеся там відпочинком стільки, скільки хочете.

Це цілком можливо, якщо ви купуєте нерухомість біля моря. Така схема дозволяє не тільки жити в квартирі скільки завгодно в будь-який час року, але й вигідно здавати її в оренду відпочиваючим, коли вас там немає. Управляти квартирою можна віддалено – просто уклавши договір з агентством нерухомості або компанією, що управляє.

Сьогодні це дуже популярний напрямок для інвестування, тому ми вирішили вивчити питання більш детально і порівняти, куди краще вкладати гроші. новобудови Одеси чи житлову нерухомість Туреччини.

Де вибрати житло для інвестування

Вивчаючи питання про те, де вигідніше купити квартиру, потрібно мати на увазі кілька варіантів:

  • У центральній частині міста вартість оренди буде вищою, але й ціна за квадратний метр – дорожча.
  • Непоганий варіант – близькість квартири до туристичних маршрутів або інших популярних локацій. Попит на таке житло завжди буде актуальним, та й вам буде цікавіше жити поблизу знакових місць міста.
  • Новобудови із якісною інфраструктурою. Багато мандрівників цінують комфорт та готові жити у гарній квартирі, де розвинене транспортне сполучення, є магазини, кафе, дитячі майданчики.
  • Близькість до моря. Саме за цим і їде більшість мандрівників. Однак не кожен може дозволити собі переплачувати за моря під вікнами. Якщо до моря зручно дістатися машиною чи громадським транспортом, такий варіант теж можна розглядати.

Вибір нерухомості біля моря залежить від вашого бюджету, тому важливо вивчити ринок міста, яке ви вибрали для інвестування.

Який прибуток від здачі житла біля моря

Купуючи житло біля моря, ви можете зупинятися на відпочинок. Але швидше за все це буде не більше місяця на рік. Решту часу квартиру можна здавати. Існує два варіанти здачі житла в оренду:

  • Короткострокова оренда дозволяє отримувати дохід на 40-60% більше у грошах. Однак тут існують ризики того, що житло простоюватиме, тим самим знижуючи прибутковість.
  • Довгострокова оренда передбачає нижчі ставки, проте гарантує стабільний дохід протягом тривалого часу.

Одеса чи Туреччина, що вибрати?

Незважаючи на те, що багато хто має на увазі купівлю житлової нерухомості біля моря в Одесі, все більше українців інвестують у квартири на турецькому узбережжі. Причиною цього є відкритість місцевої влади до іноземних грошей, доступність іпотечного кредитування, відносно невисокі ціни. Порівнюємо варіанти покупки в Одесі та курортному місті Туреччини, наприклад, Анталії або Аланії.

Квартира в Одесі

Однокімнатна квартира в новобудові неподалік моря коштує близько 50 000 євро. Умови купівлі: початковий внесок 20-30%, безвідсоткова розстрочка до 36 місяців, ставка за іпотечним кредитом близько 15%, залежно від банку та строку.

При цьому здавати квартиру в довгострокову оренду можна за 250-300 євро на місяць, за короткострокової здачі можна заробити 400-500 євро, залежно від сезону.

При розстрочку від забудовника квартира окупиться в середньому за 10-12 років. Якщо ж оформити іпотеку, житло може частково самостійно окупати себе за рахунок щомісячних платежів.

Квартира в Туреччині

Вартість квартири з однією спальнею та кухнею-студією на турецькому узбережжі близько 60 000 євро. Умови кредитування схожі на українські, відрізняються лише відсотки. У Туреччині іпотека видається під 7-8%.

Довгострокова оренда може приносити за місяць близько 500-600 євро. Це хороша підмога для оплати кредиту. Таким чином, однокімнатна квартира в Туреччині може окупитись за 8-10 років.

Усі розрахунки усереднені та актуальні на день публікації. Купівля нерухомості біля моря – це завжди вигідно, незалежно від країни. Вибирати доводиться, виходячи з можливостей, а також особистих переваг.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.