UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Офіційна мінімальна зарплата в 2020 році в Україні

За роботу на державних і приватних підприємствах українці отримують грошову винагороду у вигляді зарплати. Зростання получки безпосередньо пов’язаний з кількістю коштів у державній скарбниці. Основний капітал держави зростає завдяки податковим та іншим надходженням. Якою буде мінімальна зарплата 2020 в Україні, стане відомо від зібраних коштів у 2019 році. Спостереження за реформою, розпочатою в 2018, показують, що мінімалка в наступаючому році виросте обов’язково.

мінімальна зарплата

Мінімальна зарплата 2020 в Україні – що вона собою являє?

Людина ходить на роботу не заради задоволення, а за гроші, які повинні покрити мінімальні потреби сім’ї протягом місяця. Рівень заробітної плати безпосередньо залежить від професіоналізму, стажу роботи і займаної посади. Грошова компенсація за виконані роботи та строки її виплати, регламентовані законодавством України.

Мінімальна зарплата для всіх українців є сталою сумою, яка затверджується Законом про бюджет. У кількісному відношенні мінімалка обмежується матеріальними ресурсами державної скарбниці. Саме цей фактор є вирішальним при визначенні мінімальної заробітної плати на наступний рік.

Важливість показника не викликає сумнівів, оскільки від нього залежать розрахунки оподаткування, сума штрафних санкцій і прибуткового податку з фізичних і юридичних осіб. Цей показник безпосередньо пов’язаний із зростанням державної і соціальної допомоги незахищеним верствам населення.

У 2018 році мінімалка становила 3723 грн. у 2019 році – 4173 грн. Яка мінімальна зарплата в Україні буде в 2020 році, залежить від економічних показників, що минає. Якщо країна вийде з економічної кризи, підняти рівень мінімальних виплат вийде на 25%.

Думка експертів про зростання мінімалки

Експерти впевнені, що офіційна мінімальна зарплата в 2020 році в Україні зросте на 13%, в наступні роки відсоток зростання складе 18%. КМУ запевняє, що майбутнє підвищення не порожні слова, а реальність, з якою зіткнеться кожен українець. Консенсус-прогноз 2020 року показав, що підвищення мінімального рівня виплат може досягти позначки 5200-5400 грн, оскільки наступні 2 роки Україну чекає економічний розквіт і добробут.

Попередні прогнози розміру мінімалки

Проект Бюджету на 2018-2020 рр .. показує, що державою заплановано поступове збільшення виплат. У 2018 році їх рівень досяг позначки 3723 грн., в 2019 – 4173 грн. у січні 2020 р. – 4425 грн. Оскільки розмір виплат безпосередньо пов’язаний з мінімальною заробітною платою, середні нарахування ха виконану роботу складуть 10537 грн.

Прожитковий мінімум з 01.01.20 встановиться в таких розмірах:

  • для дітей від 0 до 6 років – 1754 грн.;
  • від 6 років до повноліття – 2187 грн.;
  • для працездатних громадян – 2073 грн.;
  • для непрацездатних українців – 1615 грн.

Зазначені цифри показують, що реформа, розпочата в 2018, виконується згідно задуманого плану, оскільки розмір мінімальної зарплати в Україні зростає з кожним роком.

Останні новини про підвищення мінімальних виплат

Останнє засідання КМУ порадувало українців заявою Гройсмана, що граничний рівень мінімальної заробітної плати може зрости до 5,5 тис. грн. Незважаючи на те що запланована бюджетом 2018-2020рр. цифра повинна становити 4,7 тис. грн. прем’єр-міністр стверджує, що при виході країни з економічної кризи саме цей показник може стати реальністю.

Глава підкреслив, що розмір мінімальної зарплати в Україні на майбутній рік узятий їм не зі стелі. Зазначені припущення підтверджені відповідними розрахунками. Крім того, прем’єр зазначив, що в доларовому еквіваленті середні грошові виплати можуть досягти меж 407-540 доларів.

Хто і яку зарплату отримає в 2020 році?

Підвищення мінімалки є незворотнім процесом. Тому ряд працівників може розраховувати на збільшення грошових виплат. У наступаючому році гідну зарплату і високі соціальні виплати отримають: пенсіонери, держслужбовці, бюджетники, матері-одиначки, соціально-незахищені верстви населення.

Заробітна плата бюджетників і вчителів у 2020 році зросте, поза сумнівом. Зі збільшенням мінімалки на підвищення виплат можуть розраховувати і молоді фахівці, знову прийняті на роботу.
Зі слів уряду грошове нагородження вчителів збільшиться приблизно в 2 рази. Зарплата медиків залежатиме від кількості укладених контрактів з пацієнтами. Виплати представникам судових органів не зміняться, оскільки вони представлені гідною сумою.

На істотне підвищення можуть розраховувати військовослужбовці. У 2020 році вони можуть скласти 18-28 тис. грн., в залежності від складності роботи і близькості до лінії зіткнення.

банковская карта

Як нараховується мінімальна заробітна плата в Україні?

З точки зору простого українця, мінімальна зарплата в Україні у 2020 році являє собою грошову суму, яку держава повинна виплатити за повністю відпрацьовану норму часу за місяць. Зазначена сума не повинна бути меншою за показник, встановлений законодавством.
Нарахування мінімальної зарплати проводиться з урахуванням таких особливостей:

  1. В мінімально встановлений рівень не можуть включатися доплати за нічний або надурочний час, ризик на виробництві та святкові премії. Поряд з цим, вона складається з надбавок за інтенсивність праці, індексації та надбавки за вислугу років.
  2. Якщо оклад працівника нижче встановленого законодавством мінімуму і при цьому трудова норма виробляється повністю, керівник підприємства зобов’язаний доплатити необхідну грошову суму.
  3. Якщо норма праці не є повною з-за простою підприємства з вини роботодавця або відсутність замовлень, доплата грошей роботодавцем до мінімального рівня також є обов’язковою.
  4. Якщо договір з найманим працівником передбачає неповний робочий лінь, працівник отримує заробітну плату за відпрацьований час. При цьому виплати можуть бути менше мінімального показника, затвердженого законодавством.
  5. Якщо найманий працівник займається не тільки основною роботою, а й додатковою, мінімальна зарплата розраховується за основну роботу. Інші виплати проводяться окремо.
  6. У період хвороби або відпустки працівника доплата до мінімалки проводиться за фактично відпрацьовані дні.

Знання особливостей нарахування мінімалки дозволить правильно нараховувати зарплату, мінімізувати ризик адміністративних штрафів, попереджати порушення вимог КЗПП.

копейки

Рівень мінімальної зарплати в Європі

Останні роки для країни стали найважчими. Конфлікт в Донбасі негативно позначився на економіці і світогляді українців. Незважаючи на це, дорога України лежить до Євросоюзу. Але що робити, якщо одна з головних вимог, мін зарплата в Україні, не відповідає вимогам ЄС? Жодне з підвищень у попередніх роках не наблизило країну на крок до Європи.

На сьогоднішній день підвищення мінімальної зарплати в Україні в 2020 році знову очікується. Однак воно далеко від мінімалки європейців.

Найкращі показники спостерігаються в Люксембурзі, де виплати становлять 1923 Євро, Бельгії – 1502 Євро, Нідерландах та Німеччині. Поряд з цим, є країни ЄС, в яких рівень виплат хотілося б бачити великим. Такою країною є Болгарія, де мінімалка становить 210 Євро.

Показник мінімальних виплат у країнах ЄС визначається за середньою цифрою місячного заробітку або за погодинною оплатою.

У порівнянні із зазначеними країнами Україна є найбіднішою. Незважаючи на щорічне підвищення мінімального рівня заробітної плати, життєві та соціальний рівень населення є не найкращим.

Отримувані населенням виплати не покривають соціально-значущі види продуктів і комунальні послуги. Про культурне дозвілля українців взагалі може не йти мови.

зарплата

На завершення

Прихід 2020 року гарантує підвищення мінімальної зарплати. Згідно проведеної в країні реформи мінімалка повинна скласти 4,7 тис. грн. Зі слів прем’єр-міністра, показник досягне 5,5 тис. грн. Яким буде підвищення, залежить від економічного процвітання держави. У порівнянні з країнами Євросоюзу за показником мінімальної зарплати Україна займає останні позиції.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.