UKRjizn.com
Image default
Державні свята

Офіційні свята 2022 року в Україні

Українці вміють не тільки якісно і багато працювати, але також цікаво, з користю відпочивати. Давня історія, численні традиції і національні веселощів цьому тільки сприяють. Як і годиться кожній цивілізованій країні, державні свята України в 2022 році плануються майже кожен місяць. В новому році, як вже зрозуміло, їх буде 11.

Робочі та свята

2022-й рік є високосним, або, іншими словами, перехідним. Саме тому він на 1 день довше, ніж звичайні роки. Всіх днів – 366. З них виходити на роботу українцям доведеться всього лише 251 день. 104 доби відводиться для традиційного суботньо-недільного відпочинку. Вихідних державних днів передбачається в новому році 11. Таким чином, взагалі не виходити на роботу працевлаштовані зможуть протягом 115 днів. До цього, звичайно, потрібно також додати і щорічну відпустку (24 дні). Варто сказати, що виходити зовсім не погано

Новий Рік

Традиційно вже багато років, за прикладом зарубіжних країн, Україна відзначає Новий рік вихідним днем. У 2022 році він припадає на середу. Звичайно, 31-го все ж доведеться прийти на роботу, однак, робочий час буде зменшено відповідно до законодавства, на одну годину.

У переддень свята по всіх телеканалах будуть звучати привітання президента і головних керівників країни, по телевізору транслювати новорічні концерти, у небі з’являться спалахи феєрверків, а за столом українці будуть насолоджуватися знаменитим салатом «Олів’є і мандаринами.

Різдво

Українці звикли відзначати Різдво Христове 7 січня. Як дає зрозуміти календар від державних свят, припадає це велике християнське свято на вівторок. Дітвора піде колядувати, в українських будинках поставлять “Дідух” і святкову ялинку, сім’я збереться за святковим столом.

Особливим для України залишається і переддень Різдва. Це Святий Вечір. Він символізує печаль і гріховність до народження Спасителя. Ніхто не веселиться в такий час, адже ще триває різдвяний піст. Всі страви-а їх має бути 12 (на честь кожного апостола) – повинні бути пісними. Головна страва – кутя. У різних областях країни готують свої «фірмові» страви, зокрема борщ з вушками, тушковану капусту, запікають рибу, варять вареники.

День жінок

Значній критиці піддається в Україні святкування «жіночого дня» – 08.03. Хоча до цієї дати вже дуже звикли старші покоління, молодь все більше забуває її, а 8-го числа пропонує згадувати Тараса Шевченка – великого українського письменника, художника і поета.
На офіційному рівні свято не скасовано, а тому вихідний буде в будь-якому випадку.

Великдень

З квітнем до нас прийдуть не тільки сонячні весняні дні, а й досить довгі вихідні — 23-25 квітня. Адже в 2022 році на 24 квітня припадає Великдень — одне з найбільших і важливих християнських свят. Традиційно з неділі святкування переноситься на понеділок.

Співати гаївок, поїдати пасочки (паску) та великодні яйця (писанки, крашанки) – традиційні атрибути свята – українці будуть протягом цілого тижня. Правда, робити це можна вже після завершення робочого дня.

День весни

У травні 2022 року українці отримають 5 вихідних днів. Першим святом стане День Праці, 1 травня. Оскільки він випадає на неділю, то переноситься на 2 травня (понеділок). Цей тиждень стане найкоротшим робочим тижнем Цього місяця. Адже з 7 по 9 травня українці знову залишаться вдома.

Свято Трійці

Свято Трійці, або Зелені свята відзначаються рівно 50 днів після Воскресіння. Для християн воно також дуже важливе, а тому потрапило в список «офіційні свята 2022 року в Україні». По суті, знаменує воно собою народження церкви Христової і поява першого храму.

Українці мають традицію прикрашати свої будинки зеленими гілочками і квіточками, на знак життя, шансу на порятунок. В новому році його відзначають 12, тому понеділок 13-го теж вихідний.

Свято Конституції

Важливою подією для української державності стало прийняття основного закону – Конституції. Сталося це ще в 1996 році 28.06. З цього року і до сьогодні ми згадуємо про велике надбання українського парламентаризму.

День Незалежності

Звичайно, для кожної країни її «день народження» є найбільшим з усіх свят. В Україні воно незмінно і пов’язане з підписанням Акту про незалежність. Датується ця подія 24.08.1991. Військовий парад, урочисте вивішування національних прапорів, спільні молитви за долю країни, марш ветеранів АТО, згадування тих, хто загинули за незалежність країни, – обов’язкові елементи дня.

14 жовтня

Указом президента Порошенко саме 14.10 вважається, починаючи з 2014-го року, святом захисників країни. Дата також збігається зі святом Покрови Божої Матері, і днем УПА, козацта.

Католицьке Різдво

За прикладом Польщі та більшості європейських країн в цілому, український уряд дозволяє відзначати Різдво Спасителя і католикам. Для них більш важлива дата 25.12. Це буде остання п’ятниця року і останній офіційний неробочий день.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.