UKRjizn.com
Image default
Календар

Офіційні вихідні на 8 березня 2020 року

З першим весняним місяцем приходить відчуття краси, очікування нового щастя. Чималу роль у цьому відіграє 8 березня.

Офіційна назва свята – Міжнародний жіночий день, але в Росії багато хто звикли бачити в ньому можливість привітати мам, бабусь, подруг, колег. Ще сірі на більшій частині країни вулиці наповнюються ніжністю, красою, тонким ароматом тюльпанів.

Деревянный календарь 8 марта

Зі статті, ви дізнаєтеся, як і скільки будемо відпочивати на 8 березня 2020 року в РФ. Безсумнівно, що будь-який вихідний в ці святкові дні додасть радості, можливість зустрітися з друзями, або провести його з сім’єю.

Офіційні вихідні на 8 березня 2020 року

Багато свят в 2020 році випадають на кінець тижня. З’являється можливість відпочити відразу кілька днів. Міжнародний жіночий день – не виняток, відзначати його будуть в неділю. Попередньо, у жителів Росії в 2020 році, на 8 березня, в розпорядженні буде 3 офіційних вихідних: з 7.03 (субота) по 9.03 (понеділок).

На роботу і навчання більшість жителів країни відправляться тільки у вівторок, 10 березня. Офіційне підтвердження вихідних дат на 2020 рік, з’явиться тільки в 3 кварталі 2019 р., коли буде опубліковано рішення Уряду, яке регулює виробничий календар.

Плакат 8 марта

Це свято, історично пов’язане із захистом інтересів і прав дівчаток, дівчат і жінок. В його основі – боротьба з безправ’ям і насильством. У сучасній Росії він пов’язаний більшою мірою з поклонінням перед красою, ніжністю, жіночністю.

Хто буде відпочивати в це свято?

 Незважаючи на те, що 8 березня 2020 року – офіційний вихідний, відпочивати в цей день будуть тільки ті росіяни, чий робочий графік побудований на основі п’ятиденного тижня.

Багатьом співробітникам швидкої допомоги, служб порятунку, служб екстреної допомоги, які працюють позмінно, доведеться вийти на роботу за графіком.

Відпочити не вийде і у працівників виробництва, трудовий договір яких передбачає змінний режим. Не вийде відпочити і співробітникам кафе, ресторанів, магазинів. Їх, навпаки, чекає наплив відвідувачів, які не встигли купити подарунки для своїх милих дам, квіти.

Історія Міжнародного жіночого дня

Науково-технічна революція, яка охопила Європу і Америку, стрімкий розвиток економіки, господарства в 18-19 ст. призвели до розуміння багатьма освіченими жінками необхідність боротися за свої права. Перше масове вираження волі в прагненні вирівняти умови роботи, відпочинку, розмір заробітної плати, вилилося в мітинг, що пройшов у Нью-Йорку в 1908 р.

Демонстрация в честь 8 марта

На наступний рік в Америці соціалістичною партією було прийнято рішення щорічно відзначати жіночий день в лютому. Так було аж до 1913 р. В 1910 р. в Клара Цеткін внесла пропозицію про заснування міжнародного дня, присвяченого боротьбі жінок за свої права.

Сталося це на конференції, що пройшла в столиці Данії. Передбачалося, що в усіх країнах організовуватимуться ходи, мітинги.

Роком пізніше Міжнародний жіночий день відзначили в перший раз в 4 європейських державах. У 1912 р. до святкування приєдналися ще 8 країн. У 1913 р. мітинги відбулися і в Росії.

История создания праздника

Особливістю було те, що у всіх країнах відзначали його в різні дні-2 березня у Франції, 9 – го-в Швейцарії, Чехії, 12-го – в Німеччині. Вперше в один день відразу кілька держав об’єдналися за жіночі права 8.03 саме в 1914 р. В Росії рішення про введення в календар Міжнародного дня, присвяченого жінкам, їх прав, було прийнято у 1921 р. Відпочивати тоді було не прийнято.

Чому 8 березня – вихідний?

 Жителі багатьох країн пам’ятають і знають про Міжнародний жіночий день, але далеко не скрізь він, якщо випадає на будні, – вихідний. В Америці, Європі, Азії всі йдуть на роботу. У деяких державах є лише невеликі поблажки. Так, в Китаї жінок чекає скорочений день, а в Лаосі вони і зовсім не працюють.

Пометки из истории  праздника

Чоловіки в цих двох країнах працюють 8 березня за звичайним графіком. В Росії свято має офіційний статус неробочого дня. Рішення про це було прийнято в травні 1965 р., коли країна ще була частиною СРСР. У перший раз мешканці величезної багатонаціональної держави змогли відпочити 8 березня 1966 р.

Святкування в Росії і світі

Історично ця дата пов’язана з захистом прав жінок, отриманні ними свободи, можливості вибору своєї долі, майбутнього, незалежності. Цього контексту приділяється значна увага в більшості країн і по сей день.

Акцентує увагу на права, жіночий статус і ООН. З 1975 р. організація прийняла рішення відзначати Міжнародний жіночий день.

Интересные факты о празднике 8 марта

Щорічно в березні проводяться конференції, зустрічі. За традицією щороку присвячується певній темі:

  • жіноче єднання в боротьбі за світ була темою 2000 р.;
  • боротьба з насильством-в 2009 р.;
  • рівність-в 2014 р.;
  • активістки за зміну життя жінок-в 2018р..

Свято відзначається жінками цілого ряду держав. Національним вважається він у Кенії, КНДР, Анголі, державах колишнього СРСР. У деяких, як і в РФ, придбав інше забарвлення. Наприклад, в Таджикистані він став днем мам.

У Росії свято стало особливим днем. Восьмого березня вітають коханих, мам, бабусь, подруг. Милі подарунки, квіти стали символом поваги і поклоніння перед жіночністю, ніжністю, увагою, силою, яку кожна жінка віддає своїм дітям, чоловікам. Люди зустрічаються сім’ями будинку, в кафе. На роботі свято відзначають заздалегідь.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.