UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Оклади держслужбовців у 2021 році в Україні

Починаючи з 2021-го року, державні службовці отримуватимуть заробітні плати за іншим принципом, згідно з новою постановою Кабінету Міністрів України. Вже з нового року зарплати будуть залежати від категорії, підкатегорії, рівня посади. Крім цього, закон ніхто не відміняв. Згідно із законодавством, держслужбовцю, незалежно від його соціального стану, рівня посади, належить не менше двох прожиткових мінімумів.

Оклади держслужбовців в Україні

Станом на перше січня 2021-го розмір одного прожиткового мінімуму для людей, які в змозі працювати на благо держави (працездатні жителі), становив 2270 гривень. Для визначення мінімальної заробітної плати держслужбовця потрібно два прожиткові мінімуми, вийде 4540 гривень. На сайті Кабінету Міністрів була викладена таблиця окладів бюджетників у 2021 році в Україні.

Хто такі держслужбовці

Держслужбовець-українець, який працює на благо країни в державній організації, органі управління, підприємство, є працівником органів влади, займає посаду в апараті країни, виконує завдання і функції держави. Зарплата бюджетникам, держслужбовцям нараховується з казни країни. Варто зазначити наступне-людина, яка навчається на працівника державної організації, що проходила стажування в державному апараті, ще не є такою, оскільки її навчання ще не закінчилося, відповідних документів ще немає.

Всі держслужбовців можна поділити на три групи: керівник організації, фахівець, виконавці:

  1. До першої категорії належать люди, які займають керівну посаду на підприємстві, що несуть відповідальність за працівників, які є їх підлеглими. Саме керівники приймають рішення про надбавку, премію, відпустку, підвищення заробітної плати.
  2. Друга категорія, фахівці, – люди зі спеціальною освітою, які допомагають органам влади виконувати державні функції. До таких професій можна віднести юристів, адвокатів, працівників правоохоронних органів.
  3. Виконавці-працівники, які не можуть вирішувати державні завдання, прийняти рішення на державному рівні, в їх обов’язки входить забезпечувати діяльність виконавців і керівників, створювати умови керівникам, фахівцям для виконання державних завдань. До даної категорії відносяться секретарі-референти, інженери, діловоди, економісти. Оклади держслужбовців в Україні залежить від того, до якої категорії належить українець (рівень посади), досвід роботи, освіта, інші критерії.

Зарплати держслужбовців на прикладі 2020-го року

У 2020-му році мінімальна зарплата держслужбовців становила 4204 гривень (два прожиткові мінімуми по 2102 грв). Про підвищення окладів говорилося ще в дев’ятнадцятому році, перші підвищення відбулися в двадцятому році.

Оклади держслужбовців у 2021 році в Україні

Підвищуючи зарплати, чиновникам урізали премії, тепер загальна сума винагород не перевищуватиме 30%. Премії також нараховувалися за новим принципом-20% із загального бюджету. Підвищення заробітної плати в 2020-му стосувалося українців, що відносяться до категорії керівників, місячний оклад виконавців, фахівців був підвищений всього на кілька гривень. Згідно з останніми новинами, в 2021 році очікуються нові оклади держслужбовців в Україні, повернуться премії, надбавки.

Оклади держслужбовців у 2021 в Україні

Оклади за тарифною сіткою в 2021 в Україні виглядають наступним чином:

  • заступник керівника: державного органу Апарату Верховної Ради, Кабінету Міністрів, інших державних систем-34100, заступники органів центральної влади-30300,;
  • генеральний директор всіх підрозділів, департаментів державного апарату – 20700, генеральний директор, який обіймає посаду в органах центральної влади-19900;
  • керівник Головного департаменту Верховної Ради, інших державних служб – 20700, керівники Департаменту органів центральної, місцевої влади-19900;
  • Керівник самостійного управління, Служби керівного апарату всієї країни – 17300, керівники департаментів в областях, регіонах-16200;
  • завідувач одного з секторів ВР, Кабінету Міністрів, інших управлінських органів – 14300, на областях – 13700;
  • заступник керівника, директора – 16600 (однаковий для центральної, місцевої влади).

Оклади держслужбовців у 2021 році в Україні для представників різних державних органів, чия діяльність поширюється по всій країні, становитиме від 11000-12800 до 26500 тисяч гривень. Сума буде залежати від рівня займаної посади, категорії (керівник, фахівець, Виконавець).

Крім підвищень окладів, зміниться принцип нарахування оплати. З 2021 року кожні 70% будуть в обов’язковому порядку входити в суму нарахування заробітної плати, Інші 30% – надбавки, заохочення. Премії не будуть нараховуватися щомісяця, держслужбовець зможе претендувати на преміальні виплати один раз на квартал, один раз на рік.

Також Президентом Володимиром Зеленським був введений ліміт на заробітні плати-будь-який держслужбовець, в незалежності від статусу займаної посади, зможе розраховувати максимум на 47 тисяч гривень. Ліміт не стосується вчителів, представників медичної сфери, військових, бюджетникам оклад не зменшать, скорочень також не буде. Сума підвищень заробітної плати, надбавок, премій встановлюється відповідно до Закону України «Про державний бюджет».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.