UKRjizn.com
Image default
Економіка

ООН хоче, щоб Україна та Росія продовжили угоду щодо експорту зерна та добрив

Організація Об’єднаних Націй у п’ятницю закликала Україну і Росію продовжити угоду, що закінчується в середині листопада, за посередництва ООН, яка дозволила б відновити експорт українського зерна Чорним морем, заявивши, що це необхідно для внесення вкладу в глобальну продовольчу безпеку.

ООН також закликала до повної реалізації відповідної угоди, щоб зерно та добрива з Росії також надходили на світові ринки.

«Ми наголошуємо на нагальній необхідності зробити це, щоб зробити внесок у забезпечення продовольчої безпеки в усьому світі та пом’якшити страждання, які ця глобальна криза підвищення вартості життя завдає мільярдам людей», — заявив офіційний представник ООН Стефан Дюжаррик.

Згідно з пактом від 22 липня Україна змогла відновити експорт зерна та добрив зі своїх чорноморських портів, який зупинився після того, як Росія вторглася до сусідньої країни 24 лютого. Спочатку експортну угоду з Україною було укладено на 120 днів.

Організація Об’єднаних Націй працює над продовженням угоди на строк до року та спрощенням спільних інспекцій судів представниками ООН, Туреччини, Росії та України. Організація Об’єднаних Націй нещодавно попередила, що у черзі на інспекцію перебуває понад 150 суден.

Росія розкритикувала угоду, скаржачись, що її власний експорт, як і раніше, утруднений, а українське зерно надходить до країн, що потребують недостатньої кількості. Москва може бути проти продовження угоди щодо експорту України після середини листопада.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.