UKRjizn.com
Image default
Новини

Опалювальний сезон 2021-2022 в Україні

Відразу два новинних агентства в своїх оглядах цін на опалювальний сезон 2021-2022, повідомили про існування прямої залежності між вартістю блакитного палива в Європі і українськими тарифами.

Нічого дивного в цьому немає, оскільки саме для це робилася революція 2014 року: громадянам України не подобалося, що країна отримує від Росії плату за транзит і знижку на вартість. Тоді вартість кубометра оголошувалася привселюдно, знімати достатній прибуток зі споживача було неможливо. Тепер є нічим не стримувана можливість завищення цін, за які будуть розплачуватися зубожілі користувачі.

Опалювальний сезон 2021-2022 в Україні

Що відбувається

Як повідомляє агентство Май (Мої) новини, посилаючись на проурядові хвилі і Лігу. Ні, провини уряду в подорожчанні палива немає ні найменшої. Оскільки все блакитне паливо нібито надходить реверсом з Європи, місцеві постачальники цілком і повністю залежать від розцінок у благодійників. Є один неймовірний парадокс у цьому поясненні: українці спожили минулого року майже 30 мільярдів куб.м природного газу, з яких лише 9 були імпортного походження.

Це – не підтасовані факти і не тенденційно подана інформація. Це-дані Нацкомісії з врегулювання енергетики та комуналки. Питання, до якої міри третина обсягу, що поставляється може регулювати інші дві третини в Україні завжди вирішується тільки в бік підвищення. Мабуть, якщо те, що є в наявності, продається за адекватною вартістю, що поставляється реверсом може просто перекритися.

Як результат змін, що відбулися в країні, початок опалювального сезону в Україні відбудеться задовго до реальних термінів: у серпні поточного року газ подорожчає на 17,5%. Це майже в два рази більше, ніж становили ціни в січні поточного року.

Передісторія подій

У березні українські ЗМІ оголосили про зростання цін на газ, на додаток до вже наявних підвищень. У квітні, місяці, коли закінчується опалювальний сезон, припинило діяти і державне врегулювання цінового сегмента ринку блакитного палива, що означало переведення споживача на річний тариф, з цінами вище ринкових. Вести ЮА опублікували розгромну статтю від економічних експертів, в якій подібний захід іменувався черговою спробою спустошити кишені українців.

Це (нові тарифи до опалювального сезону в 2021-2022 році) – занадто м’яка назва для відвертого грабежу. О.Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, нагадав про підписання Меморандуму між Асоціацією, центральною владою, НКРЕКП і Нафтогазом. Він вказав на ту обставину, що навіть у період, коли ціни були «економічно необґрунтованими», через високі розцінки утворилися колосальні заборгованості у містоутворюючих і комунальних підприємств, пересічних громадян.

Зараз вийти зі сформованого становища можна тільки за підтримки Уряду, від якого залежить:

  • зняти арешти з рахунків міських підприємств з теплопостачання;
  • закласти в бюджет кошти для видачі субсидій;
  • передбачити механізми погашення заборгованостей;
  • знайти джерела для їх закриття і внести поправки в закони, прийняті місцевими органами влади.

Два дні тому голова Асоціації міст заявив, що паспорт готовності до опалювального сезону 2021-2022 можливий тільки за умови, що будуть розблоковані всі рахунки підприємств теплопостачання і вирішені кризові питання, що утворилися через угоди з Нафтогазом. Економісти виступають з тривожними прогнозами про можливість підвищення цін в опалювальному сезоні на 40%. І такі розцінки можуть протриматися аж до кінця опалювального сезону 2021-2022.

Делікатні повідомлення

У ЗМІ було заявлено, що споживачі газу в Україні можуть перейти на річні тарифи. Це-м’яке формулювання, по якій мається на увазі безальтернативний простір, де по-іншому газ отримувати просто не вийде. З літа минулого року, коли вартість кубометра варіювалася в районі тригривневої позначки, в січні вже досягав 10 гривень.

Опалювальний сезон в Україні

Обмеження цін, введене владою у відповідь на стримане обурення населення, призвело до стабілізації на рівні семи гривень, але зрозуміло, що затишшя в квітні, в кінці опалювального сезону, зовсім нічого не означало. Щоб не вступати в нові угоди і не викликати народний нарікання, зовнішнє управління розробило новий механізм, так звана влада почала його впровадження, і винними залишилися постачальники, які в кінці квітня по команді почали потроху підвищувати розцінки. Розвал цін у квітні 2021 року склав від двох копійок восьми до 13,5 грн. за кубічний метр.

Це не кінець історії, тому що найдешевша ціна в підсумку складе 10 гривень – здібні постачальники оголосили її без урахування транспортування, а вона становить майже 2 гривні за куб.постмайданній Україні є чес пишатися – це найвища ціна за всі роки незалежності, і це ще не межа при нинішньому уряді. Проблема навіть не в тому, що нею керують повні профани, а в тому, що за них прораховують всі професіонали, які мають намір остаточно розвалити економіку і заморити більшу частину населення.

Тривожне становище

А. Скубченко, голова житлового Союзу, впевнений, що душових цін тепер не варто очікувати навіть влітку. Незважаючи на героїчні зусилля Зеленського в боротьбі з олігархатом, як при ньому вже піднявся в ціні на 15%, в травні поточного року – рівно настільки дружин, якщо враховувати введену абонплату, то вартість буде не нижче 10 грн. за куб. м, але верхня межа – 13,5-далеко не остаточний рівень, якщо врахувати, що ніяких альтернативних цін не запропоновано і вони навряд чи плануються.

На початку травня українців м’яко поінформували про старт роботи річного продукту-фіксованої ціни протягом року НКРЕКП розмістило повідомлення про це на своєму офіційному сайті:

  • можна укласти договір на рік і на місяць, якщо своєчасно подати заявку;
  • можна перейти до постачальника, ціни якого здадуться більш лояльними;
  • однак це загрожує неприємностями: постачальник може відмовити споживачеві, який за контрактом на місяць йшов до іншої компанії або просто йшов, а потім вирішив повернутися.

Д. Шмигаль, за прийнятою в Україні милою манерою повідомляти про важливі нововведення в соцмережах, написав у своєму Фейсбуці буквально наступне: компанії не зможуть підвищувати фіксовану ціну, але зможуть знижувати її для споживача влітку (коли обсяги палива найменш затребувані). На думку Шмигаля, щомісячна оплата навчить українців планувати витрати і не робити заборгованостей. Підвищення розцінок і їх розподіл протягом усього року названі ринковим інструментом і європейською практикою, корисним і практичним нововведенням.

Переведення на річний контракт вже з першого травня-позиціонується, як засіб запобігти сезонні скачки на блакитне паливо. Шмигаль впевнений у високому ступені результативності складеного чергового плану підготовки, згідно з яким буде забезпечена готовність до опалювального сезону: зразок заповнення актів представлений в Інтернеті.

Канал 24 спочатку повідомляє про те, що уряд почав приготування до опалювального сезону (закачування газу в підземні сховища. Потім проскакує знакова застереження: уряду вже видали відповідні розпорядження, а це означає, що робиться все для чергового спустошення кишень кожного жебрака українця.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.