UKRjizn.com
Image default
Новини

Особливості виборів в США в 2020 році

Далеко не всіх росіян хвилюють вибори президента США в 2020 році, хоча більша частина наших співгромадян періодично стежить за світовою політичною ситуацією. Особливо уважно жителі Росії стали цікавитися американським урядом після введення санкцій. Тому багатьом цікаво знати хто нині претендує на місце президента Америки і чим потенційна зміна влади може обернутися для жителів нашої країни. До того ж вже не вперше Росію звинувачують у спробах саботувати вибори в США.

Особливості виборів в США в 2020 році

Очевидно, що безпосередньо дата виборів більше цікавить громадян сполучених штатів Америки, але і жителі Росії теж будуть стежити за цим днем. Причому вже відомо в який день пройдуть вибори глави американської держави. У 2020 році вони пройдуть 3 листопада. Цього року листопад може стати місяцем появи нового 46-го за рахунком президента США.

Особливості виборів в США

Цікаво знати! Політологи різних країн припускають, що Трамп вже достроково програв вибори, навіть не почавши свою компанію. Приблизно такий же результат демонструє і опитування, проведене серед американського населення, хоча недавно рейтинг Трампа знову став рости вгору.

Не варто забувати, що порядковий номер американського президента вважається незалежно від того в якому році став главою держави. Відбувається підрахунок людей, а не кількості президентських термінів, що пройшли в країні.

До потенційних кандидатів на пост глави держави згідно ст. 2 Конституції США пред’являються конкретні вимоги:

  • Вік не молодше 35 років.
  • Наявність громадянства США.
  • Проживання на території країни не менше 14 років.

При цьому балотуватися може будь-яка людина, будь він хоч співаком, політиком або просто забезпеченим громадянином своєї країни. Порядок участі у виборах не особливо складний, хоча часто американські вибори щільно пов’язані з фінансовими ресурсами, витраченими кандидатами на свою передвиборчу компанію. Причому вкладення повинні бути солідними, тому що бажаючих стати главою держави досить багато.

Основні кандидати в президенти США 2020

З кожним днем кандидати на пост американського президента стають все численнішими. Ще до початку активної фази передвиборчих перегонів про свою участь заявило 20 відомих представників різних партій і об’єднань. Крім цього є ще потенційні кандидати, поки розмірковують чи варто балотуватися.

Власне, суть виборів в тому і полягає, що повинен бути якийсь «асортимент» претендентів. У 2020 році кількість кандидатів достатня, що дозволяє вибрати необхідну особу з такого солідного розмаїття варіантів.

Особливості виборів

Традиційно багато кандидатів від Демократичної партії, причому крім основних претендентів від цього політичного об’єднання на початку квітня 2019 року висунулося понад 200 осіб. Серед найбільш відомих такі особи:

  • Джо Байден, віце-президент США.
  • Джей Инсли, губернатор Вашингтона.
  • Корі Букер, сенатор від Нью-Джерсі.
  • Тулсі Габбард, представник від Гаваїв.
  • Тім Райан, представник від штату Огайо.
  • Джон Делейні, представник від Меріленда.
  • Джон Хікенлупер, губернатор штату Колорадо.
  • Елізабет Уоррен, сенатор від штату Массачусетс.
  • Емі Джин Клобушар, сенатор від штату Міннесота.
  • Кірстен Джиллібранд, сенатор від штату Нью-Йорк.

Серед представників Демократичної партії є і мери, і сенатори, і міністри. До того ж у США не так скептично ставляться до жінок, що висуває свої кандидатури на політичних виборах. Тому серед претендентів є кілька дам, які вже займають різні посади в системі державного управління.

Як і коли пройдуть якісь «відбіркові старти» серед претендентів від однієї партії неясно. Втім, конкуренція існує не тільки всередині одного політичного об’єднання, а й між різними партіями. Зокрема від Республіканської партії вже є офіційні заявились кандидати, а також особи, які планують приєднатися до президентських перегонах. Серед перших знаходиться сам чинний президент США Дональд Трамп.

Від Лібертаріанської партії в 2016 році був висунутий відомий кандидат. Це Вільям Уелд, який в минулому обіймав посаду губернатора Массачусетса. Нині він представляє республіканську партію і теж вже офіційно заявив про своє бажання балотуватися на пост глави держави.

Передбачається, що ще будуть висуватися такі особи:

  • Ларрі Хоган, діючий губернатор Меріленда.
  • Боб Коркер, який раніше обіймав посаду мера Чаттануги і сенатора від Теннессі.
  • Джон Кейсі, губернатор Огайо, в минулому двічі балотувався пост президента США.

По суті передвиборні компанії вже проводяться в різному ступені, в тому числі і таємно. При цьому чисельність претендентів весь час змінюється, та й встежити за ходом подій при такій кількості осіб, які бажають стати президентом, досить складно.

Втім, велика кількість претендентів при уважному розгляді стає не таким вираженим, т. к. безліч осіб спочатку не може на щось розраховувати. Частина з них навіть не добереться до кінця гонки, втративши бажання висуватися на роль глави держави. Є й самоусунуті кандидати, які говорять про відмову від гонки за президентським кріслом.

вибори в США

Відмовилися і потенційні претенденти

Підприємець Марк Блумберг, в минулому мер Нью-Йорка, спочатку розглядав можливість власної участі в президентських виборах. Також від особистої участі в передвиборній компанії відмовився і Том Стайер, який є засновником інвестиційної компанії Farallon Capital. Цей мільярдер вирішив докласти максимум зусиль для імпічменту Трампа, вже витративши на це понад 20 млн доларів.

Ще однією особою, яка відмовилася від президентських перегонів, став член Сенату Західної Вірджинії Річард Оджеда. Це сталося ще до початку праймеріз, але причини такого рішення містером Оджедой не озвучувалися.

Нещодавно в мережі пройшов слух, що потенційно в число кандидатів в президенти можуть увійти представники IT-сфери. Є версії, що Білл Гейтс або Марк Цукерберг зважаться на висунення своїх кандидатур.

До інших несподіваних персон варто віднести Мішель Обаму. Втім, екс-перша леді вже неодноразово заявляла про своє небажання балотуватися на пост глави держави. Приблизно такої ж думки дотримується і телеведуча Опра Вінфрі. Вона не хоче мати до нечесних виборів ставлення, хоча щодо російського сліду думка відкрито не висловлюється.

https://youtu.be/suraZkjlUPo

Втручання Росії у вибори в США

У мережі вже неодноразово ходили чутки про те, що різні російські «тролі, шпигуни і агітатори» всіма силами намагаються зірвати наступні вибори американського президента. Іноземні засоби масової інформації іноді навіть відкрито звинувачують у цьому російські спецслужби.

Передбачається, що заздалегідь знаючи якого числа будуть вибори американського президента, різні особи, які проживають у США або європейських країнах, починають «троль» народ, викликаючи яскраві обговорення діючої влади, непомітно змінюючи населення проти того або іншого кандидата. Таким же чином шляхом спілкування в чатах, на форумах або в коментарях до різних постів американському населенню навіюється ідея вибору потрібного президента.

Варто знати! Більше двох років спецпрокурор Роберт Мюллер намагався знайти вагомі докази існування і відчутного втручання «фабрики тролів» і причетності до цього Агентства інтернет-досліджень, але не зміг цього зробити. Однак американці і європейці вірять, що Росія таємно втручається в хід голосування в США.

У 2016 році Росію активно звинувачували у «всіх тяжких гріхах», почавши тривале розслідування російського сліду. Чергові вибори не за горами і вже зараз нашу країну знову атакували західні та американські ЗМІ, звинувачуючи російських політиків і спецслужби в тому, що вони знову втручаються в чесний вибір президента США.

Вибори президента США в 2020 році на думку жителів різних країн знову будуть саботуватися російською стороною, хоча судячи з кількості претендентів, всерйоз вірити в можливість маніпулювання американським народом трохи наївно. Втім, поки деякі потенційні кандидати лише висловили припущення про висунення власної персони на вибори, але не заявляли про це офіційно. Тому безпосередньо ближче до виборів все стане ясно.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.