UKRjizn.com
Image default
Новини

Останні новини про амністію в Україні 2022

Чимало громадян цікавляться, коли вийде амністія в Україні – якщо судити за політичними даними, то наприкінці цього літа до Дня Незалежності. В уряді вже повідомляють, що Київ готує масштабну амністію. Останні новини про амністію в Україні 2022 року повідомляють громадянам, що закон буде здійснено вже цього літа. На сьогодні все ще точаться суперечки про те, чи потрібен цей законопроект чи ні, але на думку влади амністія потрібна для збереження бюджету країни у скрутні часи.

Закон, що вийшов

Ще у лютому Рада виступила на підтримку законопроекту №5249 Про амністію з нагоди 30-річчя незалежності України. Це сталося 17 лютого 2022 року. Закон передбачає випуск на волю 1173 ув’язнених. Підтримали проект 310 депутатів, а всього голосів вимагалося 226. Вже зараз наприкінці весни точаться суперечки про те буде амністія чи ні 2021-2022 в Україні і які наслідки вона за собою спричинить.

Як сказала Юлія Яцик (глава проекту), амністію приурочено до роковин дня незалежності в Україні. Ця амністія буде єдиною за останні 4 роки. Пояснювальний запис свідчить, що з ситуації, у якій економіка зазнає труднощів, задля економії державного матеріального бюджету і за дефіциті місць для злочинців, амністія просто необхідна. У в’язницях за рахунок цього закону з’являться нові місця позбавлення волі. Держава зможе зберегти гроші на утримання осіб у в’язницях.

Чиновники запропонували визначити перед настанням закону про амністію правові засади звільнення осіб від відбування покарання. Щоб спрацював правильний механізм закону, важливо дотриматися правильних умов взаємодії кримінально-виконавчої служби з органами державної влади, а також з місцевими самоврядуваннями.

У плануванні проекту включили не лише оголошення про амністію, а й поширення її реалізації для тих ув’язнених, які не мають соціального захисту:

  • насамперед жінки та неповнолітні;
  • закон торкнеться і чоловіків, які мають діти до 16 років або нащадки з інвалідністю;
  • інваліди всіх груп, хворі на онкологію та туберкульоз;
  • пенсіонери;
  • учасники бойових дій;
  • люди, які захищали суверенні та територіальні права України.

За основу було взято об’єктивні критерії цього закону. У законопроекті чітко описано правила, які дозволять ув’язненим вийти раніше на волю. До них відносяться:

  • якщо людина завдала незначної небезпеки суспільству. Обличчя могло вчинити якесь несерйозне «дрібне» злочин, за яке відбуває термін у в’язниці;
  • вийти з в’язниці може особа, яка має тяжке захворювання. Вийдуть також пенсіонери. Пенсійний вік похилого віку значно знижує небезпеку особи, яка буде звільнена з в’язниці;
  • під закон також потрапляють люди, які відбули більший термін покарання до того, як буде оголошено амністію у 2022 році.

У законі також чітко описано, що категорії ув’язнених, які вчинили тяжкі злочини проти влади, відбуватимуть колишні терміни. Їм не зменшать час відбування у в’язницях. Особи, які вчинили тяжкі кримінальні правопорушення або порушили закони за рахунок свого високого статусу, сидітимуть повноцінні терміни. До таких людей належать корупціонери здебільшого.

Останні новини про амністію в Україні 2022

На запитання українців, які статті потрапляють під амністію в Україні Юлія Яцик дала відповідь, що свободу можуть отримати багато людей. Випускатимуться злочинці сотнями. Свободу знайдуть навіть сотні злочинців, засуджених за всілякими статтями. Випускатимуться навіть певні групи осіб, які вчинили тяжкі злочини. У винятковий список не підлягає амністії додадуть імена та прізвища тих, хто сидить у в’язниці за звинуваченням у загрозі порушення безпеки державі або її кордонів.

Дата виходу амністіїприпадає на кінець літа. 15 березня цього року було зареєстровано проект про амністію до річниці дня Незалежності. Юлія Яцик запропонувала у раді, що напередодні святкування дня Незалежності організувати певну процедуру щодо звільнення людей із в’язниці. Свободу матимуть лише ті особи, які підпадають під критерії закону про амністію в Україні. Випускатимуть ув’язнених не просто так, а на основі КК та інших державних нормативних документів.

Цей законопроект навіть багато людей сприйняли позитивно і на це були свої причини. Якщо люди зможуть здобути свободу в день свята Незалежності, то ці люди, можливо, в майбутньому принесуть свій позитивний внесок у державу. Київ вирішив показати жест гуманізму та добру волю для тих, хто вже втратив віру в те, що вийде незабаром на волю. Амністія – це акт своєрідного помилування та обдарування ще одного шансу вести соціально правильний спосіб життя.

Причини ухвалення закону про амністію у 2022 році

Президентська амністія скорочує термін удвічі злочинцям, які порушили закон незначно. Якщо злочин не є особливо тяжким, то людина може розраховувати на те, що його випустять. Привід підписання законопроекту полягає в тому, що ситуація в Україні справді зараз дуже непроста. Сам процес соціалізації відійшов на другий план, і питання заповнення робочих місць у реальному безробітті виросло на 33% порівняно з 2021 роком.

Звільнення ув’язнених, які хворіють на тяжкі форми раку, туберкульозу та ін. можуть вийти раніше. Однак, якщо захворювання заразні, то звільнення не зовсім гуманне по відношенню до простих громадян, враховуючи успіхи України в медичній реформі. За фактом кримінальна амністія в Україні потрібна для того, щоб якось урятувати бюджет держави, заощаджуючи кошти, відведені колись на утримання злочинців у в’язницях.

На актуальне на сьогодні питання – коли набуде чинності амністія в Україні у 2022 році, держава вже підготувала відповідь. Розуміючи той факт, що ув’язнені сидять у в’язниці за звинуваченнями за тероризм чи сепаратизм, не вийдуть раніше термінів. На час відбування термінів у в’язницях, які їм встановили по суду, не впливає вік, стать людини, чи є інвалідність у неї.

Статистика

Законопроект, який вийшов, має на додаток до себе спеціальну записку з поясненнями. В установах виконання покарань відбувають покарання понад 32 тис. осіб – це інформація з пояснювального листа. Також у документі сказано, що слідчі ізолятори вже давно переповнені, і в них утримується майже 19 тис. осіб. При цьому не всі ці ув’язнені отримали свої конкретні терміни – з багатьма з них ще актуальні розгляди у суді та досудові питання багато хто не вирішено.

Висновок

24 серпня – день Незалежності України. Цього дня відбувається державне свято на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України. Також цього року станеться важлива подія – набуде чинності закон про амністію в Україні. Законопроект не дозволяє випустити з в’язниці особливо небезпечних злочинців та терористів, але іншим категоріям засуджених терміни ув’язнення будуть значно урізані.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.