UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Чи буде підвищення зарплати ДСНС в Україні у 2022 році

Усім співробітникам державної служби України, які працюють на посадах з підвищеною небезпекою, працівникам, якщо вони мають справу з надзвичайними ситуаціями цього року влада пообіцяла лише розглянути підвищення заробітних плат. У зв’язку з тим, що діяльність цих працівників має пряме відношення до небезпеки, то працівники ДСНС отримають щедру матеріальну винагороду. Коли ДСНС підвищать зарплату в Україні це питання спірне, але поки що уряд не говорить про точні дати, оскільки підвищення заробітків держпрацівникам лише поки що плануються.

Ситуація у країні

За перше півріччя 2022 року в Україні можна спостерігати багато скарг від працівників ДСНС, які надходять до уряду. Працівники незадоволені тим, що їхні заробітні плати надто низькі. Ще зовсім недавно структура нарахування заробітних сум зазнала низки змін. Це означає, що оклади працівників поступово почали змінюватися після того, як реформа почала діяти від імені уряду у 2017 році.

Якщо звернути увагу на останні новини про індексацію зарплати ДСНС в Україні у 2022 році, то відомо, що фахівці ДСНС отримували перше підвищення заробітку у 2020 році, потім у 2021 підвищили заробіток, але не всім. Цього року уряд пообіцяв підвищення всім співробітникам найвищих та нижчих службових рангів.

Цього півріччя у держбюджеті визначили точні суми, які підуть на підвищення зарплати ДСНС в Україні 2022 року. Сума становить 2,8 млрд грн. Лише на зарплати працівників Національної поліції з бюджету держава виділила 1 млрд грн. Починаючи з лютого цього року відновили право поліцейських та рятувальників на пільговий фінансовий лізинг на квадратні метри житла.

Заробіток працівників рятувальних служб

Незважаючи на те, що вперше заробітні оклади працівникам сфери ДСНС збільшили до кінця 2020 року, отримали підвищені суми не всі працівники. У 2021 році ситуація змінилася на краще – всі працівники ДСНС стали отримувати вищі оклади.

Усього на 8% було підвищено зарплату співробітникам ДСНС в Україні – це був найменший, який запропонували владі рятувальникам, поліцейським та іншим працівникам цієї сфери. З середини літа до кінця 2021 року виплати стали вищими на 12% для всіх. Наприкінці 2021 року всі працівники ДСНС отримали зарплату не менше ніж 5993 грн. Але залежно від посади та досвіду роботи, а також відпрацьованого часу, ця зарплата може бути й вищою.

Яким працівникам ДСНС точно піднімуть заробіток:

  • звання, наявність військового стажу, спецнавички;
  • посаду, наприклад, зарплату підвищеного рівня одержують керівники частин та підрозділів. Потім розподіл заробітку йде за старшинством і мінімальні оклади одержують молодші працівники;
  • відпрацьований час також дуже важливо, наприклад, якщо співробітник = працював понаднормово, вночі та у вихідні – його оклад повинен зрости;
  • якщо штат працівників неповний, і в ньому підраховується нестача робочого персоналу та працівники виконують більше обов’язків, то людям нарахують подвоєні оклади;
  • якщо людина працюючи змогла провести рятувальну операцію, в якій не виявилося жертв, то вона отримає високу премію. А якщо при порятунку людей ні в кого не виявилося травм або каліцтв, співробітник ДСНС отримає певні надбавки та вищу преміальну виплату;
  • якщо діяльність співробітника має на увазі пряме контактування з отрутами та небезпечними речовинами. Наявність небезпечних речовин у повітрі ускладнює процес порятунку людей, і рятувальнику буде призначено підвищену премію та збільшений оклад.

Чи буде підвищення зарплати ДСНС в Україні у 2022 році

Щороку влада не дає інших відповідей, крім однієї: вона підніме заробіток усім співробітникам ДСНС. Проте вагомі зміни поки що працівники даної сфери не спостерігають. До того ж, уряд не скасовує скорочення співробітників ДСНС у 2022 році в Україні через те, що держбюджету не вистачає на оплату праці.

Варто знати! Якщо судити з економічно-соціального прогнозу, то можна сказати, що зростання середньомісячної заробітної плати українця піднялося цього року на 4,4%.

У бюджетній декларації немає жодного слова про те, що зарплату буде офіційно підвищено поліцейським та співробітникам рятувальних служб. З бюджету поки що не планується виводити додаткові асигнування. Також не прийнято ще на сьогодні (літо 2022) законодавчі постанови, які змінять плачевну ситуацію. Проте в уряд до Зеленського і депутатів ВРУ вже надходили пропозиції щодо цього.

Які дії уряду України у 2022 році?

У Кабінеті Міністрів дають інформацію про те, що працівники бюджетної сфери матимуть підвищений заробіток у значних сумах, і це неминуче у 2022 році. Показники заробітку уряд обіцяє підняти за кількома критеріями:

  • зростання мінімальної заробітної плати. Підвищення до 6,5 тис. Грн. буде пролонговано до кінця 2022 року;
  • у жовтні (замість липня, щоб заощадити на кожному бюджетнику), зарплата стане вищою на 200 грн. Тут слід зазначити, що в Україні МЗП, як і мінімальна пенсія, не має нічого спільного з прожитковим мінімумом.

Важливо! Зростання ПМ – для бюджетників має значення лише щодо визначення, яку частку ЗП проіндексують, якщо індексація буде ще актуальною за даними законодавства України.

Щодо скорочення працівників ДСНС у 2022 році – цей метод є хорошим способом отримати у розпорядження додаткових грошей із фонду із заробітних плат. Гроші розподілять між людьми, які пройшли профперепідготовку та на тих, хто має певні кваліфікації. У результаті цієї реформи уряд планує скоротити частини командних складів, а деякі посади скасувати. Пересічні співробітники навряд чи будуть звільнені. Проте цифри нестачі обладнання просто катастрофічні у сфері ДСНС.

Висновок

Останні новини про індексацію заробітної плати працівникам ДСНС в Україні у 2022 році наразі не зовсім достовірні. Адже деякі пропозиції та передбачувані реформи лише потрапили на розгляд ВРУ. Поки що представлений лише законопроект, в якому механізм пропонується залишити лише для підвищення пенсій та аліментів. Індексувати зарплати поки не зовсім зрозуміло, адже кількість помилок і складнощів може виникнути дуже багато, оскільки застосовуваний механізм підвищення заробітку співробітникам в Україні застарів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.